Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Virslīgas pašreizējie scenāriji: no sākšanas maijā līdz tikai diviem apļiem

Agris Suveizda

Virslīgas pašreizējie scenāriji: no sākšanas maijā līdz tikai diviem apļiem
Čempiones "Riga" jaunieguvums Brajans Angulo. Foto: Zigismunds Zālmanis, Riga FC

4.apr . 14:00

Riga FC - FK Liepāja

Latvijas Futbola federācijas ģenerālsekretārs Edgars Pukinsks sarunā ar Sportacentrs.com komentēja pašreizējo situāciju ar sacensību iespējamo uzsākšanu un arī UEFA rekomendācijām.

Situācija valstī un līdz ar to arī sporta sacensību plānošanā var strauji mainīties nezināmā virzienā, taču pašlaik federācija apsver trīs iespējamos variantus. Kā šodien konferences zvanā vienojās federācijas un Virslīgas pārstāvji, optimistiskā scenārija gadījumā, ja valstī aprīļa vidū ārkārtas stāvoklis netiks turpināts un situācija būs normalizējusies, Virslīga varētu sākties 5. vai 6. maijā. Vidējais variants, ja dīkstāve būs mēnesi ilgāka, varētu būt pāreja uz trim apļiem, bet pašlaik pesimistiskākais variants, ja vīrusa krīze ieilgtu pavisam ilgi, tiek uzskatīts spēļu skaita divkārša samazināšana jeb pāreja uz diviem apļiem.

"Vienojāmies, ka par otro un trešo scenāriju Virslīga vēl diskutēs ar klubiem – piemēram, ja krīze ieilgs un nāksies spēlēt tikai divus apļus, kāds būtu pēdējais termiņš, kad to vēl varētu izdarīt," sacīja Pukinsks. "Jebkurā gadījumā mūsu vēlme ir tāda, lai pirms sezonas uzsākšanas klubiem vēl dotu laiku atkal uzņemt sportisko formu." 24. aprīlī plānotā federācijas kongresa un vēlēšanu sakarā pagaidām nekādu izmaiņu nav. "Iesniegt pieteikumus var arī elektroniski, tā ka šajā ziņā nekādu problēmu nav. Pieteikšanās termiņi un kongresa datumi nav mainīti." Par citu sacensību iespējamo norisi pagaidām konkrētu datumu nav, jo Virslīga pašlaik bijusi visaktuālākā.

UEFA nolēma, ka marta spēles pieaugušo izlasēm provizoriski ir pārceltas uz jūnija logu, ja tajā spēlēt futbolu jau būs iespējams. Latvijai jūnijā jau ir ieplānots Baltijas kauss, bet Igaunijai jūnijā bija ieplānotas pat četras spēles. "Pagaidām neviena no mūsu spēlēm nav atcelta un nekas sīkāk nav zināms. Viss būs atkarīgs no situācijas," teica Pukinsks. "Mums patriotisma dēļ Baltijas kauss, iespējams, būtu svarīgāks [par marta spēlēm], taču šobrīd par kalendāru nekas nav skaidrs. UEFA nolēma veidot darba grupu, kurai būs jāizstrādā četri pieci iespējamie kalendāra varianti." Mūsu Finanšu nodaļa šodien uzsāka aprēķinus, cik lielus zaudējumus martā radījusi spēļu neaizvadīšana. "Vēl arī jautājums, kā uz to tiks reaģēts nozares līmenī – vai būs kādas kompensācijas vai kas tamlīdzīgs."

"UEFA konferenču zvans ar dalībvalstīm notika ar Microsoft Teams palīdzību. Pieslēdzās 55 dalībvalstis un visi UEFA pārstāvji. Prezidents [Aleksanders Čeferins] bija redzams visu laiku, un ik pa laikam bija redzami arī tie, kuri tobrīd runāja. To visu moderēja UEFA un uzreiz sākumā vienojās par to, ka visiem mikrofoni ir izslēgti un prezidents katram atsevišķi dod vārdu tikai tad, ja čatā atsevišķi piesakās. Vienošanās bija tāda, ka runājam tikai tad, ja mums ir iebildumi: lai visas 55 valstis neatkārtotu vienu un to pašu atbalstošo viedokli. Ņemot vērā apjomu, man konference pat šķita ļoti īsa – tikai kādu pusotru stundu, varbūt nedaudz vairāk," sacīja Pukinsks. "No mums nekādi priekšdarbi vai priekšlikumi pirms konferences nebija nepieciešami. Visiem bija jāaizpilda pamatinformācijas anketa ar valstī aktuālajiem ierobežojumiem un datumiem, čempionātiem utml., un UEFA atbilstoši šai informācijai domāja risinājumus. Skaidrs, ka visas UEFA sacensības ir centralizētas, bet nacionālo līgu sakarā UEFA dos tikai vadlīnijas un nelems centralizēti - ja kāds būs gatavs atsākt agrāk, diez vai UEFA traucēs to darīt."

UEFA četros konferenču zvanos būtiskākais pieņemtais lēmums bija "Euro 2020" finālturnīra pārcelšana uz 2021. gada vasaru. Par to kā pirmā paziņoja…Norvēģijas Futbola federācija – tieši divas stundas pirms UEFA paziņojuma. "UEFA, protams, sacīja, lai neviens neizpauž informāciju, kamēr nav sagatavota viņu relīze. Sasmējos, ka tas savā ziņā sasaucas ar mūsu situāciju – visi vienojas, bet kāds tik un tā domā, ka ja viņš to izdarīs agrāk, tad kļūs svarīgāks un profesionālāks. Pieļauju, ka viņi to izdarīja vēl pirms prezidenta lūguma."

Latvijas Futbola federācijas valde šodien aizvadīja valdes sēdi, par kuru sīkāk varat lasīt šeit, bet jau otrdien gaidāma nākamā. "Šodien klātesošo un to skaits, kuri nevēlējās braukt uz Rīgu un pieslēdzās tiešsaistes režīmā, bija aptuveni līdzīgs. Uz nākamo sēdi gan esam vienojušies par klātbūtnes apmeklējumu, jo apskatāmo jautājumu skaits būs lielāks un sēde varētu ilgt ap trim stundām."

  +1 [+] [-]

, 2020-03-18 19:35, pirms 3 nedēļām
Saaciet maijaa, vismaz normaalos laika apstakljos un pieradiisiet normalaa tempaa aizvadiit sezonu kaa tas notiek citur, nevis visaadus caurumus vasaraa taisiit delj eirokausiem un citiem kausiem!

  +1 [+] [-]

, 2020-03-18 19:50, pirms 3 nedēļām
Glumie sashēmojuši naudu savu sievu kabatās, un tagad grib izsprukt sveikā.

     [+] [-]

, 2020-03-18 20:27, pirms 3 nedēļām
Brajans Angulo iespējams čempions. Izvēlas tomēr ļoti labi futbolisti spēlēt FC.

  +1 [+] [-]

, 2020-03-18 20:30, pirms 3 nedēļām
Vēl viens cilvēku bariņš, kuri nevar nosēdēt mājas. Kādas problēmas ir strādāt attālināti? Parāda savu attieksmi pret valstī noteiktajiem ierobežojumiem. Un pamudina citus pamuļķus bezjēdzīgi vazāties apkārt.

     [+] [-]

, 2020-03-18 21:20, pirms 3 nedēļām
Visas iespējas viņam attīstīt sevi Latvijas futbola virslīgā. Ļoti labā futbola līgā, ja jau G.Freimanim nu jau jāspēlē 1.līgā. Nekas nestāv uz vietas, virslīga ar katru sezonu pieliek.