Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase:0

Eduards Višņakovs par brāli bez kluba: "Pirmoreiz laukumā var būt tikai trīs latvieši..."

Edmunds Novickis @EdmundsN

Eduards Višņakovs par brāli bez kluba:
Eduards Višņakovs. Foto: Romāns Kokšarovs/f64

Jau parīt sāksies 2020. gada "Optibet" Virslīga un vienā no pirmās kārtas mačiem "Metta" uzņems Jūrmalas "Spartaku". Kūrortpilsētas komandas sastāvam pievienojies Eduards Višņakovs, kurš sarunā raidījumam "Futbolbumbas" pastāstīja gan par neseno pagātni, gan turpmākajiem plāniem.

Materiāla apakšā sarunas video versija.

Eduards Višņakovs, kurš piedalījās 7 no 10 Latvijas izlases spēlēm mūsu pēdējā puslīdz cienījamajā kvalifikācijas turnīrā (runa par "Euro 2016", tiesa, pamatsastāvā viņš toreiz izgāja tikai divreiz), kādu laiku ir klusējis - 2017. gadā nospēlējis 10 mačus RFS sastāvā Virslīgā, Višņakovs 2018. un 2019. gadā nacionālajos čempionātos sakrājis... 71 minūti. Šai laikā Eduards, pirmkārt, mocījās ar savainojumu, bet, otrkārt, nespēja izkarot spēles laiku Soļigorskas "Shakhtyor", kas pērn pārliecinoši izcīnīja Baltkrievijas bronzu.

Višņakovs: "Kad aizbraucu no RFS, man bija nopietna trauma - sākās garš divu gadu periods, kurā nevarēju normāli spēlēt. Trenējos tikai individuāli, jo trauma bija patiešām nopietna. Pēc tam parādījās Soļigorskas "Shakhtyor" variants - tas bija ļoti labs piedāvājums. Tomēr arī tur man sāpēja kāja, trenējos individuāli un nebiju gatavs sezonai, turklāt uz tik spēcīgas komandas fona. Sēdēju uz rezervistu soliņa. Trauma? Pēc RFS man bija ļoti labs piedāvājums no Malaizijas, un varbūt tā bija mana kļūda, ka vispār devos uz Āziju, jo man vēl nav tik liels vecums, lai izdarītu šādu izvēli. Visiem dzīvē gadās kļūdīties. Bangkokā spēlējām pārbaudes spēli pret Korejas komandu, un pretinieks uzsita pa kāju - sākotnēji nedomāju, ka būs kaut kas nopietns, taču pēc rentgena izrādījās, ka man ir lauzta kāja. Jā, arī sāpes pēc tam bija saistītas ar šo traumu - bija vajadzīgs laiks. Toties tagad viss ir super, jūtos ļoti labi - gribu atkal sist vārtus un nokļūt atpakaļ Latvijas izlasē."

"Baltkrievu "Shakhtyor" vadība gribēja, lai es tur palieku, taču sapratu, ka būs mazas iespējas tur spēlēt, tāpēc pametu viņus, jo ļoti gribu spēlēt - jūtos tagad ļoti labi. Parādījās piedāvājums no Jūrmalas "Spartaka" - Gauračs atbrauca uz Turciju, mēs parunājām un vienojāmies. Pirmo reizi ir situācija, ka laukumā varēs atrasties tikai trīs Latvijas spēlētāji, ir ļoti daudz leģionāru. Komandā komunicējam angliski, jo visi to saprot, arī treneris [Jerjomenko] runā angliski."

Tālākie plāni? "Esmu "Spartakā" īrē, līgums ir līdz jūnija beigām. Ja labi spēlēšu, sitīšu vārtus, varbūt pēc īres līguma beigām tikšu citur - protams, gribētos spēlēt Eiropā. Līdz 2020. gada beigām piederēšu "Shakhtyor", bet šobrīd uz pussezonu ir īres līgums ar "Spartaku"."

Pagaidām nevienas komandas sastāvā nav titulētā Alekseja Višņakova, kuram ir jau 36 gadi, taču kurš vēl pērn Virslīgā "Riga" sastāvā piedalījās 25 spēlēs un sakrāja 4+4 jeb piekto produktīvāko rādītāju čempionu komandā. Brālis Eduards: "Tagad tāda situācija ar leģionāru limitu - var iztikt ar trim latviešiem... Aleksejs ļoti labi spēlēja pagājušajā gadā, bet pagaidām nevienam nav vajadzīgs. Viņš kaut ko meklē, bet tagad ir grūti."

     [+] [-]

, 2020-03-11 10:17, pirms 4 mēnešiem
Ja pareizi atceros,līdz vakardienai virslīgas komandām bija jāiesniedz LFF spēlētāju pieteikumi.Pagaidām virslīgas lapā komandu pieteikumi ir nepilnīgi vai dažām komandām to vispār vēl nav.Cerams,ka līdz pirmajai spēlei šo jautājumu attiecīgie LFF darbinieki atrisinās.

  -1 [+] [-]

, 2020-03-11 11:07, pirms 4 mēnešiem
Tāda Latvijas virslīga vispār ir nevajadzīga! Ko man izsaka tāds manas pilsētās klubs kurā spelē kādi 3 Latvieši un vienīgais pilsētas pamatiedzīvotājs ir sētnieks!?
Un tad brīnās, ka un florbola spēlēm vairāk skatītāju nāk...

  +3 [+] [-]

, 2020-03-11 13:41, pirms 4 mēnešiem
Ko tad Sportacentrs klusē un neraksta par to, ka Valmiera burtiski dažas dienas pirms atklāšanas spēles palikusi bez ilggadējā kapteiņa un sezonas pieteikumam jau nofotografētā Mārča Ērgļa? Tā nav Latvijas virslīgas mērogiem nozīmīga ziņa? Par visādu nevienam nezināmu leģionāru pievienošanos raksti tapa viens par otru operatīvāk.

     [+] [-]

, 2020-03-11 14:57, pirms 4 mēnešiem
Baraks Osama rakstīja: Ko tad Sportacentrs klusē un neraksta par to, ka Valmiera burtiski dažas dienas pirms atklāšanas spēles palikusi bez ilggadējā kapteiņa un sezonas pieteikumam jau nofotografētā Mārča Ērgļa? Tā nav Latvijas virslīgas mērogiem nozīmīga ziņa? Par visādu nevienam nezināmu leģionāru pievienošanos raksti tapa viens par otru operatīvāk.
Kur palicis? Vai neizturēja konkurenci?

     [+] [-]

, 2020-03-11 15:28, pirms 4 mēnešiem
[+] [-] Ziņot
alguns , 10:17, pirms 5 stundām , ignorēt , atbildēt
Ja pareizi atceros,līdz vakardienai virslīgas komandām bija jāiesniedz LFF spēlētāju pieteikumi.Pagaidām virslīgas lapā komandu pieteikumi ir nepilnīgi vai dažām komandām to vispār vēl nav.Cerams,ka līdz pirmajai spēlei šo jautājumu attiecīgie LFF darbinieki atrisinās

LFF futbola kaprači Latvijā.