Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Gauračs: "Ja Eirokausu nauda no UEFA ienāks, viss būs kārtībā"

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Gauračs: "Ja Eirokausu nauda no UEFA ienāks, viss būs kārtībā"
Edgars Gauračs. Foto: Jūrmalas "Spartaks" Facebook lapa

Sportacentrs.com turpina noskaidrot, kas jauns starpsezonu periodā noticis un notiek Virslīgas klubu nometnē. Šoreiz piedāvājam nelielu sarunu ar 2016. un 2017. gada Latvijas čempiona Jūrmalas "Spartaka" ģenerāldirektoru Edgaru Gauraču.

Saruna notiek brīdī, kad Gauračs un "Spartaks" komanda atrodas treniņnometnē Turcijā.

Pastāsti, kā jums klājas Turcijā!
Šogad mums sanāk laba nometne - tā ir ilga un pārbaudes spēles ir pret ļoti nopietniem pretiniekiem. Varēsim kārtīgi sagatavoties sezonai. Lai labāk ieietu ritmā, sākām ar ne tik stipriem pretiniekiem. Pirmajā spēlē ar 1:0 vinnējām Kazahstānas komandu "Okzhetpes" [pērn spēlēja pēc spēka otrajā līgā un iekļuva Premjerlīgā, kur būs viena no Kaspara Dubras pārstāvētās komandas "Irtysh" konkurentēm - aut.]. Mūsu izpildījumā tā bija kvalitatīva spēle - es patiešām nobrīnījos, ka tik īsā laikā jaunais treneris [Nuncio Dzavetjēri - aut.] izveidojis tādu komandas spēli. Patiešām nospēlējām foršu spēli. Pēc tam, ceturtdien, aizvadījām pārbaudes spēli pret Krievijas komandu "Chayka" [spēlē Krievijas pēc spēka trešajā līgā), kur mūsu sastāvā bija ļoti daudz pārbaudāmo. Šis mačs pagalam nesanāca - 1:4, trīs vārtus ielaižot pēc standartsituācijām. Brīžiem spēlējām labi, bet bija daudz [pārbaudāmo] futbolistu, kuri nespēja iekļauties komandas spēlē. Tāpēc uzreiz pēc šīs spēles četriem futbolistiem pateicām "paldies" un viņi aizbrauca prom.

Kopumā pārbaudāmo mums ir ļoti daudz - no dažādām valstīm, dažādiem kontinentiem. Mums vēl ir pietiekami daudz laika, lai testētu viņus. Ar dažiem pārbaudāmajiem līgumi jau parakstīti, un, domāju, pēc nedēļas komanda jau sāks izskatīties aptuveni tā, kāda tā būs sezonā. Un arī pretinieki nometnes beigās jau būs krietni nopietnāki - Maskavas "Dinamo", "Krylya Sovetov" [abas Krievijas Premjerlīgas komandas - aut.], Baltkrievijas vicečempions "Shakhtyor", Moldovas čempions "Sheriff". Tās būs diezgan nopietnas spēles.

Jau pieminēji treneri, kurš ātri spējis izveidot komandas spēli. Dzavetjēri piesaistīja Trabuki, ņemot vērā saikni ar Itāliju vai arī tavi kontakti, kopš spēlēšanas viņa vadībā "Ventspils" rindās, kad cīnījāties Eiropas līgas grupu turnīrā?
Teikšu godīgi - mēs Dzavetjēri gribējām jau pirms iepriekšējās Virslīgas sezonas. Toreiz nesanāca, jo viņam vēl bija spēkā līgums ar Itālijas klubu [līdz 2018. gada piektajam februārim Dzavetjēri bija Itālijas pēc spēka trešās līgas komandas "Bisceglie Calcio 1913" galvenais treneris - aut.]. Līdzīgi bija arī šogad [no 25. maija līdz novembrim vadīja citu šīs līgas vienību "Virtus Francavilla Calcio" - aut.], bet viņam izdevās šo līgumu pārtraukt, jo mūsu piedāvājums viņam bija jauns izaicinājums - viņš ļoti gribēja atbraukt uz Latviju un piedalīties tādā projektā kā "Spartaks". Viņam ir ļoti liela pieredze, viņš var palīdzēt progresēt spēlētājiem. Mēs viņu labi pazīstam un ļoti gribējām, lai viņš atbrauktu.

Kurš tad viņu piesaistīja - Trabuki vai tu?
Tas bija kopējs lēmums, bija kopīga sapulce. Kā jau minēju, gribējām viņu jau pirms gada. Šoreiz uzrunājām atkal un paveicās, ka viņš varēja pārtraukt savu līgumu. Mēs visi klubā bijām par viņa atbraukšanu.

Kādā valodā notiek treniņprocess?
Tagad viss notiek piecās valodās... Mums pat šobrīd ir tulks, kurš piedalās treniņprocesā. Viens otram palīdzam, jo sastāvs, ieskaitot pārbaudāmos, tiešām ir ļoti raibs. Taču par pirmo valodu var saukt angļu, jo Dzavetjēri to pārvalda labā līmenī.

Pabeidzot treneru tēmu, Ražanauska atstāšanu neapsvērāt?
Neapsvērām, jo pērn mērķis bija Eirokausi, kas netika izpildīts. Ja Ražanausks to izpildītu, domāju, viņš paliktu. Nācās meklēt jaunu treneri. Ražanausks ir jauns treneris - domāju, viņam ir labas perspektīvas. Domāju, pēc dažiem gadiem viņš kļūs par ļoti nopietnu treneri - man bija prieks kopā ar viņu strādāt divus gadus [2017. gada sezonu Ražanausks noslēdza kā Valda Urbona asistents, Urbons nupat kļuvis par Lietuvas izlases galveno treneri - aut.]. Novēlu veiksmi - zinu, ka nākotnē viņš kļūs par ļoti stipru treneri.

Jums arī spēlētāju sastāvā tradicionāli liela rotācija. Pirmkārt, par leģionāriem, kuri bija starp komandas līderiem - Kosoričs un Maļejevs.
Kosoričam beidzās līgums, un viņš aizbrauca uz Maltu [uz "Balzan Youths", kas ieņem piekto pozīciju - aut.], Maļejevs tagad ir Habarovskas SKA [Krievijas FNL jeb pēc spēka otrā līga - aut.]. Tas bija abpusējs lēmums - viņiem abiem beidzās līguma termiņš. Kosoričam paldies par ieguldījumu, bet viņam arī ir diezgan liels vecums [nesen apritēja 32 - aut.]. Mūsu filozofija tagad ir piesaistīt gados jaunus, perspektīvus spēlētājus, kuri nākotnē var palīdzēt klubam.

Arī Aleksejam Višņakovam vecums nav no mazākajiem, bet viņš tomēr pārcēlās pie konkurentes "Riga".
Ar viņu bija vienošanās, ka laba piedāvājuma gadījumā ies prom. Ja piedāvājuma nebūtu, viņš paliktu - viņam "Spartakā" patika. Tomēr vecums viņam patiešām ir diezgan liels [pirms nedēļas apritēja 35 - aut.], un finansiālais aspekts, protams, ir svarīgs.

Un Ingars Stuglis - "Ventspilī" arī labāku naudu maksā?
Ar viņu izrunājāmies, viņam "Spartakā" nebija tas lielākais spēles laiks [28 kārtās tikai 12 reizes izgāja pamatsastāvā - aut.]. Viņš pats pienāca pie manis un jau pagājušās sezonas beigās daudz runājām. Viņš nevēlējās tādā pašā garā turpināt un izskatījās, ka šogad būtu tāda pati situācija, jo būs liela konkurence.

Vēl interesanta situācija ir ar Kiriļinu un Jaudzemu - starpsezonu periodā paziņojāt, ka ar viņiem panākta vienošanās, bet galu galā viņi komandā nepalika. Kas mainījās?
Jā, bijām mutiski vienojušies, bet tagad Jaudzems ir citur pārbaudē, arī Kiriļins, cik zinu, meklē komandu. Ja viņiem nesanāks atrast citu komandu, viņi vēl varētu atgriezties "Spartakā". Šai gadījumā mēs, pirmkārt, padomājām par pašiem spēlētājiem - piemēram, Jaudzema pozīcijā būs trīs ļoti stipri spēlētāji un viņam tikt pie spēles laika būs ārkārtīgi grūti. Mēs ar viņu visu godīgi izrunājām. Futbolists viņš ir diezgan labs, arī kā cilvēks patīkams un gribējās ar viņu ļoti korekti izrīkoties. Pateicu priekšlaicīgi viņam, ka var sanākt tā, ka nespēlēs. Viņam 23 gadu vecumā ir svarīgi spēlēt. Tāpēc sarunājām, ka viņš mēģinās atrast citu komandu, kur varētu būt normāls spēles laiks. Viņam tas būtu pašam labāk. Tas pats ar Kiriļinu.

Kas notiek ar Eirokausu naudu? Cik daudz informācijas ir jūsu rīcībā?
Mums pagaidām nav pietiekami daudz informācijas. Viss ir procesā. Oficiālas atbildes nav ne mums, ne federācijai. Tāpēc - nākamais jautājums.

Tomēr papildjautājums - jūs gaidāt ziņas tikai no federācijas vai arī ar UEFA bijusi kāda komunikācija?
Mēs mēģinām, bet principā kārtība ir tāda, ka, ja arī mēs vēlamies komunicēt ar UEFA, mums tas ir jādara caur federāciju. Tas attiecas uz visām UEFA paspārnē esošajām līgām un to komandām.

Kā "Spartaku" var ietekmēt scenārijs ar UEFA naudas nesaņemšanu, it sevišķi ņemot vērā, ka šī gada UEFA turnīriem neesat kvalificējušies?
Protams, ka pēc divu Latvijas titulu izcīnīšanas komandas budžets lielā mērā tika plānots, balstoties uz Eirokausu naudu. Tagad Eirokausu nebūs, bet gaidām naudu par pagājušo sezonu no UEFA. Ja šī nauda ienāks, tad viss, protams, būs kārtībā.

Pastāsti par jaunatnes akadēmiju! Jūs reāli izmantosiet "Skonto" akadēmijas futbolistus? Dublieru komandai, galvenajai?
Jā, šogad mums būs sadarbība ar "Skonto" jaunatnes akadēmiju. Protams, izmantosim - mūsu sadarbība nav tikai uz papīra, mēģināsim cieši strādāt. Mums ir ilgtermiņa līgums, mēģināsim viens otram palīdzēt. Cik daudz es zinu, šobrīd "Skonto" akadēmijai nav viss labi, tāpēc ceru, ka kopīgi izdarīsim vērtīgu darbu, abpusēji palīdzot.

Vai tu pats arī plāno spēlēt šogad Virslīgā?
Eh [gari nopūšas - aut.]... Protams, ir grūti pēc pusgada atgriezties. Tagad esmu nometnē kopā ar komandu, aizvadu divus treniņus dienā, bet man ir ļoti grūti. Treneris saka, ka viņam ir ļoti vajadzīga mana palīdzība arī laukumā, tāpēc atkal mēģināšu šīs divas lietas savienot. Nezinu, cik ilgi pavilkšu... Protams, darīšu maksimumu.

Pagājušajā gadā "Spartaks" palika piektajā vietā. Šogad atkal vadošās komandas gatavojas ļoti nopietni, sastāvi ir diezgan iespaidīgi Latvijas mērogam. Kādu tu redzi "Spartaka" konkurētspēju uz šī fona?
Tagad vēl grūti pateikt, jo mūsu komanda nav par 100% nokomplektēta. Pie mums uz pārbaudi atlidos vēl astoņi spēlētāji - tas ir tik daudz, cik zinu šobrīd. Vēl mūsu sastāvu pēc dažām dienām papildinās diezgan labs latviešu spēlētājs, esam vienojušies. Domāju, tuvāk februāra beigām mēs jau sapratīsim, cik spēcīga mums būs komanda. Protams, uzdevums būs iekļūšana Eirokausos, vienlaicīgi saprotam, ka ar katru gadu paliek aizvien grūtāk - ir spēcīgi konkurenti ar ļoti labu finansējumu. Bet tas nemainīs mūsu mērķus.

     [+] [-]

, 2019-02-11 08:50, pirms pusgada
No malas skatoties,neizskatās visai laba situācija šajā komandā,tomēr divus gadus viņi izdarīja to,ko neviens no viņiem negaidīja.Tā kā priekšlaicīgi spriest ir pāragri.

     [+] [-]

, 2019-02-11 11:40, pirms pusgada
Virslīgā naudas, šķiet, būs šogad vairāk, kā jebkad agrāk...

     [+] [-]

, 2019-02-11 16:08, pirms pusgada
Šogad, spriežot pēc komandu komplektācijas, Top 5 būs tik spēcīgs kā nekad agrāk. Interesanti tikai, kurā pusē vairāk iekļausies Jelgava. Iespējams, ka tā arī peldēs kkur pa vidu

     [+] [-]

, 2019-02-11 16:35, pirms pusgada
Dainis1998 rakstīja: Šogad, spriežot pēc komandu komplektācijas, Top 5 būs tik spēcīgs kā nekad agrāk. Interesanti tikai, kurā pusē vairāk iekļausies Jelgava. Iespējams, ka tā arī peldēs kkur pa vidu
Top 5 augšā un Top 4 pa leju.