Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

LFF: "Vismaz daļa valdes lika šķēršļus un ir līdzatbildīga"

Andrejs Siliņš

LFF: "Vismaz daļa valdes lika šķēršļus un ir līdzatbildīga"
Foto: Vladislavs Proškins, f64

Pašlaik Latvijas Futbola federācija (LFF) turpina aktīvi pildīt visas tai uzticētās funkcijas un pienākumus, neviens no LFF atbildības sfērā esošiem darba blokiem nav apturēts vai būtiski apgrūtināts, sacīts LFF oficiālajā komentārā pēc tam, kad seši LFF valdes locekļi 30. jūlijā parakstīja LFF prezidentam Kasparam Gorkšam adresētu vēstuli par neuzticības izteikšanu un aicinājumu atkāpties no amata.

Pārpublicējam LFF sagatavoto komentāru pilnā apmērā:

"LFF prezidentam K. Gorkšam adresētajā vēstulē ar LFF Valdes locekļu atbalstu apgalvots, ka “Federācijā jau ilgāku laiku ir izveidojies krīzes stāvoklis, kas ir būtiski ierobežojis doto uzdevumu efektīvu izpildi”, taču tas pilnībā neatbilst patiesībai, turklāt nav pamatots, līdz ar to varam secināt, ka spekulatīvais uzdots par realitāti. LFF līdz šim brīdim un arī pašlaik turpina funkcionēt un pilnvērtīgi pildīt visus LFF statūtos noteiktos mērķus. Visas LFF sacensības notiek kā plānots, visu nacionālo vīriešu un sieviešu, kā arī visa vecuma jauniešu, meiteņu, telpu un pludmales futbola izlašu darbība turpina ritēt savu gaitu bez aizķeršanās. Neviena no LFF darbības sfērām nav apturēta vai apgrūtināta. LFF pašlaik strādā 56 algoti darbinieki, ir divas brīvas vakances. Vienai no tām jau atrasts darbinieks, kurš sāks darbu 23. augustā.

LFF statūtos noteikts, ka gan LFF prezidents, gan ģenerālsekretārs ir LFF izpildinstitūcijas locekļi. Tātad apgalvojumam, ka tieši ģenerālsekretārs bija atbildīgs par Federācijas ikdienas darbu organizēšanu, nav pamata. Tāpat arī LFF statūtos nav noteikts, ka tieši ģenerālsekretārs būtu organizācijas faktiskais administratīvais vadītājs. Viena no LFF statūtos noteiktajām ģenerālsekretāra papildus funkcijām ir iesniegumu pieņemšana no personām, kas vēlas kļūt par organizācijas biedru. Taču pēc līdzšinējā ģenerālsekretāra Edgara Pukinska atkāpšanās no amata neviena persona nav izrādījusi interesi kļūt par LFF biedru. Turklāt pēc šāda iesnieguma saņemšanas par biedra lūgumu saņemt atbalstu uzņemšanai LFF biedru pulkā lēmums jāpieņem LFF Valdei, taču tiktāl šāds jautājums nav izskatīts LFF Valdes sēdēs un nav ticis aktualizēts.

LFF uzsver, ka, saskaņā ar šī gada 15. jūlija LFF Valdes sēdes protokolu līdzšinējais organizācijas ģenerālsekretārs E. Pukinsks lēmumu atkāpties no amata Valdes locekļiem pamatoja ar personīgiem motīviem. Pukinska kungs pauda vēlēšanos vairāk laika veltīt ģimenei, turklāt pauda nostāju, ka “būs atvērts un atsaucīgs gadījumā, ja kādam nepieciešams kāds padoms vai palīdzība”. Tas faktiski nozīmē, ka E. Pukinsks pauda gatavību pildīt tikai ģenerālsekretāra amatam specifiski uzticētos pienākumus, kamēr organizācija ar tās patstāvīgi ievēlēto Valdi priekšgalā vienosies par visas puses apmierinošu risinājumu ģenerālsekretāra prombūtnei.

Tāpat E. Pukinsks 15. jūlija Valdes sēdē atskaitījās par 2019. gada pirmā pusgada budžetu, informējot Valdi, ka pašreizējie finanšu rādītāji ir pozitīvi un – vēl vairāk – tiktāl ietaupīti 143 tūkstoši eiro, atsaucoties uz Futbola departamenta ekonomiju. Plus, sakarā ar LFF pozitīvu tiesas lēmumu tiesvedībā ar SIA “Arčers” ir atjaunota līdz šim bloķētajiem LFF līdzekļiem 452 tūkstošu eiro apmērā. Ar budžetu saistītie jautājumi ir tieša ģenerālsekretāra atbildība. Valde pieprasīja iepazīties ar projektu izmaksām tāmju līmenī. Tā visa sagatavošanai par pusgadu nepieciešams laiks.

Kas attiecas uz finansējumu no starptautiskajām organizācijām, šogad plānotie ieņēmumi no FIFA ir 2,13 miljoni eiro, no kuriem 1,24 miljoni eiro ir jau apstiprināti. Tas jau ir vairāk salīdzinājumā ar pagājušo gadu, kad no FIFA tika saņemts 0,72 miljoni eiro. Tiek gaidīts lēmums par iesniegtajām talantu un citām programmām 0,89 miljonu eiro apmērā.

Valdes pārstāvju parakstītajā vēstulē apgalvots, ka LFF prezidents neesot atradis piemērotu kandidātu ģenerālsekretāra amatam. Šī gada 24. jūlija Valdes sēdē gan K. Gorkšs Valdei norādīja, ka ir atrasti četri piemēroti kandidāti, kuri gan nebija gatavi uzsākt pienākumu izpildi jau tagad jeb deviņus mēnešus pirms LFF kongresa, kurā vēlēs organizācijas prezidentu, bet vēl trīs K. Gorkša ierosinātos priekšlikumus par ģenerālsekretāra neesamības problēmas risinājumu LFF Valde 24. jūlija sēdē patstāvīgi noraidīja bez vērā ņemamu argumentu minēšanas. Līdz ar to var secināt, ka vismaz daļa LFF Valdes pārstāvju lika šķēršļus problēmas risināšanai un, kā minimums, ir līdzatbildīga par jauna ģenerālsekretāra neesamību."

  +1 [+] [-]

, 2019-08-03 10:54, pirms pusgada
Vot atbilde visiem brēcējiem, skaidri un pa punktiem!
Gaisa jaucēji un vecās sistēmas mīļotāji var iet apsēsties!

  +6 [+] [-]

, 2019-08-03 11:13, pirms pusgada
Vienā citā portālā izlasīju, ka LFF strādā 56 algoti darbinieki. Tas ir daudz, un tad vēl nevar pārskatus un tāmes savlaicīgi sagatavot? Ja katrs no šiem darbiniekiem vidēji saņem ap tūkstoti mēnesī, tad gadā algām vien aiziet vairāk nekā pusmiljons. Bet kur ir viņu darba rezultāti?

  -3 [+] [-]

, 2019-08-03 11:25, pirms pusgada

  +3 [+] [-]

, 2019-08-03 11:43, pirms pusgada
otins rakstīja: Vienā citā portālā izlasīju, ka LFF strādā 56 algoti darbinieki. Tas ir daudz, un tad vēl nevar pārskatus un tāmes savlaicīgi sagatavot? Ja katrs no šiem darbiniekiem vidēji saņem ap tūkstoti mēnesī, tad gadā algām vien aiziet vairāk nekā pusmiljons. Bet kur ir viņu darba rezultāti?
Tu esi kādreiz strādājis kur citur ne tikai Sašas garāžā? Organizācijām un uzņēmumiem ir daudz dažādu veicamo darbu, kuri plašākai sabiedrībai nav redzami. Tici man, 56 darbinieki nemaz nav tik daudz!

  +1 [+] [-]

, 2019-08-03 11:44, pirms pusgada
Nu,ierijāt opozicionarielohi!!!

  +2 [+] [-]

, 2019-08-03 12:37, pirms pusgada
Nu, un kur tas revidenta atzinums, kad tas būs?

     [+] [-]

, 2019-08-03 13:06, pirms pusgada
Madzigais rakstīja: Nu,ierijāt opozicionarielohi!!!
Mani pārsteidz, ka cilvēki, kuri personiski nepazīst ne Gorkšu, ne arī cilvēkus, kuri nostājas pret viņu, uzskata tieši Gorkšu par lielo un pozitīvo personu visā tajā bardakā, kas patreiz valda LFF.
Vienmēr der atcerēties, ka malkas pagale nekad nedeg viena, un monētai vienmēr ir divas puses.

     [+] [-]

, 2019-08-03 13:06, pirms pusgada
rihardilio rakstīja: Tu esi kādreiz strādājis kur citur ne tikai Sašas garāžā? Organizācijām un uzņēmumiem ir daudz dažādu veicamo darbu, kuri plašākai sabiedrībai nav redzami. Tici man, 56 darbinieki nemaz nav tik daudz!
Cik algotu darbinieku ir Latvijas Basketbolā savienībā? Nedomāju, ka tik daudz kā LFF. Daudzi to kritizē, taču basketbolā visu laiku notiek rosība - dažādu vecumu puišu un meiteņu izlases piedalās EČ un PK, tika sarīkots sieviešu EČ Rīgā, nav arī iekšēju konfliktu. Bet LFF tikmēr veic kaut kādus slepenus un neredzamus darbus, par ko saņem pusmiljonu gadā.

  +2 [+] [-]

, 2019-08-03 13:30, pirms pusgada
NAMEJS 9999 rakstīja: Mani pārsteidz, ka cilvēki, kuri personiski nepazīst ne Gorkšu, ne arī cilvēkus, kuri nostājas pret viņu, uzskata tieši Gorkšu par lielo un pozitīvo personu visā tajā bardakā, kas patreiz valda LFF.
Vienmēr der atcerēties, ka malkas pagale nekad nedeg viena, un monētai vienmēr ir divas puses.
Vēlies lai RFS plaukst uz zeļ ja izdosies Gorkšu viņiem izstumt?!!Tur tikai viens klubs uzplauks ja nāks tie cilvēki!

GG LIEPĀJA!!!

     [+] [-]

, 2019-08-03 13:55, pirms pusgada
Madzigais rakstīja: Vēlies lai RFS plaukst uz zeļ ja izdosies Gorkšu viņiem izstumt?!!Tur tikai viens klubs uzplauks ja nāks tie cilvēki!

GG LIEPĀJA!!!
Tieši to jau es nevēlos, lai kādam klubam LFV būtu jebkādas priekšrocības attiecībā pret citiem LFV klubiem.
Tikai es nekur un nekādi nemanu, ka Gorkšs būtu krasi nostājies pret šādu sistēmu.
Vislabākā norāde, ka LFF valda totāls bardaks ir tas, ka Gorkša demisiju pieprasa tieši nulle kā ievēlētie LFF valdes locekļi, un nevis tie, kuri tur stagnē jau labu laiku. Tas tikai norāda uz to, ka šie valdes locekļi vislabāk saskatīja to visu, pašiem vel nesot ierautiem LFF valdošajā sistēmā.

  +2 [+] [-]

, 2019-08-03 14:08, pirms pusgada
Nē,viņi piečakarēja Kasparu!😎

     [+] [-]

, 2019-08-03 14:28, pirms pusgada
NAMEJS 9999 rakstīja: Tieši to jau es nevēlos, lai kādam klubam LFV būtu jebkādas priekšrocības attiecībā pret citiem LFV klubiem.
Tikai es nekur un nekādi nemanu, ka Gorkšs būtu krasi nostājies pret šādu sistēmu.
Vislabākā norāde, ka LFF valda totāls bardaks ir tas, ka Gorkša demisiju pieprasa tieši nulle kā ievēlētie LFF valdes locekļi, un nevis tie, kuri tur stagnē jau labu laiku. Tas tikai norāda uz to, ka šie valdes locekļi vislabāk saskatīja to visu, pašiem vel nesot ierautiem LFF valdošajā sistēmā.
tiek kas zin, kas ir kas, tie zin, a jaunie pērkami un lēti, kā aborigēnus ar stikla krellītēm var nopirkt.

  -1 [+] [-]

, 2019-08-03 14:40, pirms pusgada
Omamma rakstīja: tiek kas zin, kas ir kas, tie zin, a jaunie pērkami un lēti, kā aborigēnus ar stikla krellītēm var nopirkt.
Smieklīgi, ja uzskati, ka vienmēr viss ir nopirkts un uzpirkts.
Tas tikai apliecina par to kāds bardaks valda tavā galvā.

  -1 [+] [-]

, 2019-08-03 14:47, pirms pusgada
NAMEJS 9999 rakstīja: Smieklīgi, ja uzskati, ka vienmēr viss ir nopirkts un uzpirkts.
Tas tikai apliecina par to kāds bardaks valda tavā galvā.
neuzskatu ka ir uzpirkts, tie nav uzskati

  +3 [+] [-]

, 2019-08-03 17:02, pirms pusgada
NAMEJS 9999 rakstīja: Tieši to jau es nevēlos, lai kādam klubam LFV būtu jebkādas priekšrocības attiecībā pret citiem LFV klubiem.
Tikai es nekur un nekādi nemanu, ka Gorkšs būtu krasi nostājies pret šādu sistēmu.
Vislabākā norāde, ka LFF valda totāls bardaks ir tas, ka Gorkša demisiju pieprasa tieši nulle kā ievēlētie LFF valdes locekļi, un nevis tie, kuri tur stagnē jau labu laiku. Tas tikai norāda uz to, ka šie valdes locekļi vislabāk saskatīja to visu, pašiem vel nesot ierautiem LFF valdošajā sistēmā.
Gaidels,Direktorenko un Isakovs ap valdi grozās jau sen, turklāt Isakovs, tāpat kā Gorkšs, kā tu viņu dēvē citos rakstos ir šīs pašas sistēmas produkts. Nekādi jaunie un svaigie viņi nav.

  +2 [+] [-]

, 2019-08-04 09:24, pirms pusgada
Pat nevienā valdes sēdē šīs minētās pretenzijas netika piedāvāts izskatīt.Intrigas , sazvērestības autors pie katra griezās individuāli. Tā tapa šī vēstule. Interesanti, kādus labumus šis pelēkais slepus kardināls katram parakstītājam solījis. Iepriekš Mihelsons tika nopirkts ar solījumiem realizēt viņa plānus par ofisa, tribīņu celtniecību Hanzenē .Pēc prihvatizācijas Mihelsonam būut gards kumoss Rīgas centrā. Kāda cena šoreiz?