Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Gorkšs un Riekstiņš uzskata, ka futbols jāiekļauj starp prioritārajiem sporta veidiem

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Gorkšs un Riekstiņš uzskata, ka futbols jāiekļauj starp prioritārajiem sporta veidiem
Kaspars Gorkšs. Foto: Vladislavs Proškins, f64

LFF prezidents Kaspars Gorkšs pirmdien tikās ar Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas priekšsēdētāju Sandi Riekstiņu, pārrunājot aktualitātes, kā, kopīgi līdziesaistoties LFF un valdībai, attīstīt futbolu Latvijā.

Sarunu gaitā abas puses apsprieda Daugavas stadiona un tās teritorijas attīstību, kā arī pašreizējo situāciju par Izglītības un Zinātnes ministrijas darba grupai uzticēto prioritāro sporta veidu noteikšanu. K. Gorkšs un S. Riekstiņš konceptuāli vienojās par to, ka futbolam kā masveidīgam un vispārīgi pieejamam sporta veidam jābūt prioritāro sporta veidu sarakstā.

LFF prezidents Kaspars Gorkšs, uzrunājot Sandi Riekstiņu, aicināja valsti sadarboties futbola attīstīšanā Latvijā. "Šobrīd no valdības puses redzam interesi sadarbības attīstīšanā. Valsts ir gatava iesaistīties futbola infrastruktūras uzlabošanā Rīgā un reģionos, tāpat ir sperti nozīmīgi soļi labas pārvaldības principu ieviešanā praksē un sporta politikā. Futbols kā masveidīgākais sporta veids Latvijā aktīvi iesaistās par tā iekļaušanu prioritāro sporta veidu sarakstā. LFF ieskatā tas būtu tikai likumsakarīgs lēmums. Bet tas nav vienīgais mūsu saskarsmes punkts, arī Daugavas stadions šobrīd ir Latvijas futbolam svarīgs objekts, un tieši sadarbībā ar valsti redzam tā attīstību. Mēs no LFF puses vēlamies nostiprināt sadarbību, lai tur futbols tiktu spēlēts vēl biežāk un vēl labākos apstākļos."

Vasaras sākumā Latvijas Olimpiskās komitejas Sporta komisija bija sagatavojusi ieteikumus Izglītības un Zinātnes ministrijas darba grupai par prioritāro sporta veidu noteikšanu. Projekts pagaidām ir vēl tikai izstrādes stadijā.

"Tas viss vēl ir darba versija, nekas vēl nav akmenī cirsts, bet viena no prioritāšu daļām ir jauniešu iesaiste, masveidība, pieejamība, un, protams, ka futbolam visi šie rādītāji ir labā līmenī. Futbols pašlaik ir prioritāšu sarakstā. Paskatāmies, cik daudz jauniešu ar futbolu nodarbojas! Tad visi jautājumi atkrīt. Ko futbolam nozīmēs iekļaušana prioritāro sporta veidu pulkā? Pirmkārt, tas attieksies uz finansējumu sadali. Piemēram, varētu būt noteikti kritēriji, pēc kuriem sporta veidi varēs pieteikties finansējumam pasākumu organizēšanai. Tam gan būs noteikti griesti, bet būs pieejami līdzekļi. Gala rezultātam jābūt tādam, ka prioritārajiem sporta veidiem būs lielākas iespējas tikt pie valsts finansējuma," paskaidroja Riekstiņš.

Komentējot Daugavas stadiona turpmāko attīstību, S. Riekstiņš norādīja: "Skaidrs, ka pēc Daugavas stadionā veiktajiem ieguldījumiem ir tikai loģiski, ka tur ir futbols. Ceru, ka atradīsim dzirdīgas ausis arī valdībā, lai atrastu tam nepieciešamos līdzekļus. Ņemot vērā, ka Latvijas Futbola federācija ir gatava iesaistīties ar savu līdzfinansējumu, tas ir vislabākais iespējamais risinājums visām iesaistītajām pusēm."

Informāciju sagatavoja:
Iļja Poļakovs
Latvijas Futbola federācija
Komunikācijas daļas speciālists

  +1 [+] [-]

, 2019-08-13 14:51, pirms 4 mēnešiem
Pagaidām Gorkšs reāli liek vilties.Tikai prezentē medijos sevi kā politiķis, kas to dara ,lai vinu ievēlētu nākošajās vēlēšanās. Nokārtojis jautājumu ar darbā iekārtošanos pēc spēlētāja karjeras beigām.

  -4 [+] [-]

, 2019-08-13 15:05, pirms 4 mēnešiem
Vot i paj oļi! Varējāt vēl pēc desmit gadiem izteikt savu smir dīgo "viedokli"
un ļaut Mettai un co pašiem sakārtot šo iz pi-to futbola saimniecību!

Bl jee!! jāgaida līdz 2020 gadam, lai saprastu, ka šis masveidīgais un pats populārākais sports ir prioritāte! Nu vnk tādi di-bili!!!!!!!!

  -3 [+] [-]

, 2019-08-13 15:06, pirms 4 mēnešiem
Dalba jobi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  -3 [+] [-]

, 2019-08-13 15:07, pirms 4 mēnešiem
P.s- kas tas pa fotogrāfu, kurš Gorkšam sarkanu aci padarījis? Vēlviens pajolis...

  -2 [+] [-]

, 2019-08-13 15:11, pirms 4 mēnešiem
ŽĒEL REDZEET KA GORKŠS PALĪDZ FUTBOLAM GREMDĒTIES ARVIEN DZIĻĀK UN DZIĻĀK

  +1 [+] [-]

, 2019-08-13 15:45, pirms 4 mēnešiem
Protams, futbols, viņa majestāte, karalis! Domāju, ka K. Gorkša vēsturiskais ieguldījums Dzintarzemes kājbumbas augšupejā būs mērāms ar viņa spējām pārņemt labāko Eiropas futbola zemju paražas un tikumus, īpašu uzsvaru liekot uz Gibraltāra sīkstumu un nebeidzamo tiekšanos pēc uzvaras, kā arī Andoras neuzvaramību. Tāpēc izlases trenerim jābūt no Gibraltāra, bet asistentiem - dzimušiem andoriešiem. Tad pēc 40 gadiem mūsu bērni piedzīvos, ka Latvija Nāciju kausa ceturtajā līgā ierindosies pirmajā trijniekā! Protams, runa ir par grupu fāzi.

     [+] [-]

, 2019-08-13 15:52, pirms 4 mēnešiem
Kommaer/// rakstīja: un ļaut Mettai un co pašiem sakārtot šo iz pi-to futbola saimniecību!
Principā tas laikam nozīmē naturalizēt Abdullahus.

Kaspars darbojas pareizajā virzienā. Laiks futbolu sasaistīt ar šo valsti un pamatnāciju.

  -2 [+] [-]

, 2019-08-13 15:53, pirms 4 mēnešiem
Loģisks būtu iznākums (teorētisks, jo praktiski grūti realizējams), ja Latvijas vīriešu izlasei aizliegtu spēlēt jebkādos turnīros vai draudzības spēlēs gadiņus 3-5. Varbūt pēc gadiem trīs vai pieciem tiem bambakiem uznāktu vēlēšanās tiešām cīnīties un kapāt par savu valsti, nevis tikai iegrābt sauju ar šekeļiem, spēlējot par klubu.

  -4 [+] [-]

, 2019-08-13 16:11, pirms 4 mēnešiem
mndvolk rakstīja: Principā tas laikam nozīmē naturalizēt Abdullahus.

Kaspars darbojas pareizajā virzienā. Laiks futbolu sasaistīt ar šo valsti un pamatnāciju.
Kādēļ? Tādēļ, ka puse u-16 ir Mettas audzēkņi?

  -3 [+] [-]

, 2019-08-13 16:32, pirms 4 mēnešiem
žurnaļuga rakstīja: Loģisks būtu iznākums (teorētisks, jo praktiski grūti realizējams), ja Latvijas vīriešu izlasei aizliegtu spēlēt jebkādos turnīros vai draudzības spēlēs gadiņus 3-5. Varbūt pēc gadiem trīs vai pieciem tiem bambakiem uznāktu vēlēšanās tiešām cīnīties un kapāt par savu valsti, nevis tikai iegrābt sauju ar šekeļiem, spēlējot par klubu.
Piekrītu. Un tikai tādā veidā!

     [+] [-]

, 2019-08-13 16:33, pirms 4 mēnešiem
Gorkšs lai iet flaķenes raustīt, To mistkasti ko tie kucēni spēlē nekad nevajag iekļaut kā prioritāro sporta veidu tad jau Basis vajag kautvai visi juniori izildioja no Elites

  +1 [+] [-]

, 2019-08-13 16:38, pirms 4 mēnešiem
Kommaer/// rakstīja: Dalba jobi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Tev kaut kāda nieze piemetusies mutē?

  -3 [+] [-]

, 2019-08-13 17:18, pirms 4 mēnešiem
Emka953 rakstīja: Gorkšs lai iet flaķenes raustīt, To mistkasti ko tie kucēni spēlē nekad nevajag iekļaut kā prioritāro sporta veidu tad jau Basis vajag kautvai visi juniori izildioja no Elites
Kāds tev vēl basis...tieši tas ir tevis piesauktā miskaste, kur bumbu met atkritumu grozā ar cauru apakšu...

     [+] [-]

, 2019-08-13 17:43, pirms 4 mēnešiem
Kommaer/// rakstīja: Kādēļ? Tādēļ, ka puse u-16 ir Mettas audzēkņi?
lai tavi superstāri uzvar to pašu Dpili, puse no tavas puses noteikti ka ir pārvilināti no citiem klubiem.
https://lff.lv/sacensibas/jauniesi/...

  -1 [+] [-]

, 2019-08-13 18:20, pirms 4 mēnešiem
Tas nozīmē, ka bagātākā federācija grib lai arī valsts katlā ieliek miljonus. Neaizrīsieties?????

  +1 [+] [-]

, 2019-08-13 19:54, pirms 4 mēnešiem
Tas nu gan ir infantīli. Sporta veids, kurš pasaulē atrodas zem daudzām pundurvalstīm un nabadzībā grimstošām zemēm grib kļūt par prioritāru. Ja liekam futbolu, kā priritāru, tad turpat jābūt arī novusam, makšķerēšanai zem un virs ledus, u.t.t. Reāli futbols šobrīd ar atrāvienu ir bagātākais sporta veids. Infrastruktūra salīdzinot ar citiem sporta veidiem noteikti laba, spēlētāju skaits liels...rezultāti- atvainojos, bet nožēlojami. Lai nu paliek prioritāro sporta veidu noteikšana pēc sasniegumiem, bet futbols, lai mēģina nīkuļot ar saviem miljoniem.

     [+] [-]

, 2019-08-13 22:16, pirms 4 mēnešiem
Omamma rakstīja: lai tavi superstāri uzvar to pašu Dpili, puse no tavas puses noteikti ka ir pārvilināti no citiem klubiem.
https://lff.lv/sacensibas/jauniesi/elites-grupa/?p=3536566
Ok, atrada vienu vecuma grupu, kur Metta ir otrā. Un tālāk? Kādēļ neapskatīji u-18, u-15, u-14 grupas?

     [+] [-]

, 2019-08-14 08:40, pirms 4 mēnešiem
Bernudarzs ieskaitot lv futbola nacionalistus

     [+] [-]

, 2019-08-14 18:32, pirms 4 mēnešiem
Dainis1998 rakstīja: Ok, atrada vienu vecuma grupu, kur Metta ir otrā. Un tālāk? Kādēļ neapskatīji u-18, u-15, u-14 grupas?
D-pils pateiz elites grupās pirmo vietu ieņem: U-18, U-16, U-14, U-13.
Metta: U-15 un U-13. (U-13 vecumā Metta un D-pils nav vienā apakšgrupā, abas līderes savās grupās)
Avots: lff mājas lapa.

Aizrijies ar savu Mettu.