Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

LFF ieceļ piecus jaunus valdes locekļus, viena vieta paliek vakanta

Emils Ozerinskis

LFF ieceļ piecus jaunus valdes locekļus, viena vieta paliek vakanta
Jānis Engelis. Foto: Vladislavs Proškins/F64

Pirmdien, 10. jūnijā norisinājās Latvijas Futbola federācijas ārkārtas kongress, kurā galvenais dienas kārtības jautājums bija sešu vakanto valdes locekļu vietu aizpildīšana. Visilgākā cīņa risinājās par infrastruktūras un reģionālās daļas amatu, norisinoties sešām balsošanas kārtām, neviens no kandidātiem pietiekamu atbalstu neguva.

Iepriekšējā LFF kongresā biedri izteica neapmierinātību ar valdes darbu, kas noveda pie valdes locekļu atkāpšanās no saviem amatiem un sešām vakantām pozīcijām. Ziemā valdi atstāja abi viceprezidenti Māris Verpakovskis un Žoržs Tikmers, kā arī Vladimirs Žuks, Juris Keišs, Jānis Mežeckis un Aleksandrs Starkovs. Savukārt Dainis Gudermanis no valdes atkāpās jau pirms gada.

Valdes vēlēšanu pirmajā kārtā tika izraudzīti trīs jaunie valdes locekļi. Elites futbola attīstības nodaļā uzticēta nesen LFF sacensību daļu atstājušajam Artūram Gaidelam, kurš saņēma 66 no nepieciešamajām 55 biedru balsīm. Tautas futbola attīstības pārstāvis LFF valdē būs SK "Super Nova" prezidents Jānis Englis, kurš ar 56 balsīm tika ievēlēts savā jaunajā amatā. Savukārt treneru jomas attīstība uzticēta Tukuma Sporta skolas direktoram Sergejam Kovaļovam, kurš saņēma 57 biedru atbalstu.

Otrajā balsošanas kārtā neviens no vakantajiem trīs amatiem netika aizpildīts, tādēļ no tālākas dalība tika izslēgti vismazāk balsis saņēmušie pretendenti un valdes locekļu vēlēšanas turpinājās trešajā kārtā.

Vēlēšanu trešajā kārtā tika iecelti vēl divi valdes locekļi. Izglītības jomas attīstība nodaļa uzticēta bijušajam Sporta skolas "Metta" direktoram Egonam Brantam, kurš saņēma 64 biedru atbalstu. Savukārt sieviešu futbola attīstība nonākusi Anastasijas Kučinskas rokās, kurai savu balsi trešajā kārtā atdeva 60 LFF biedri. Līdz ar to, pirmo reizi LFF valdē nonākusi daiļā dzimuma pārstāve.

Visilgāk LFF biedri nespēja atrast kopsaucēju infrastruktūras un reģionālā attīstības daļas vakantajam amatam. Arī ceturtā kārta neieviesa skaidrību, jo gan Maksimam Krivuņecam, gan Mārim Peilānam pietrūka līdz vairākuma atbalstam, saņemot attiecīgi 51 un 50 balsis ceturtajā balsojuma kārtā. Gatavojoties piektajai balsošanas kārtai, bija nepieciešama papildus biļetenu sagatavošana, kas ievilka kongresu vēl garāku. Taču arī piektā kārta rezultātu nedeva - Peilānam 50 balsis, Krivuņucam 48 vajadzīgās 51 vietā.

Drāma turpinājās arī sestajā kārtā. Amata apstiprināšanai bija nepieciešamas 49 balsis. Diviem balstotājiem atturoties un vienai zīmei esot nederīgai, Peilāns saņēma 48 balsis, bet Krivuņecam 45 balsis. Līdz ar to LFF valde līdz nākamajam kongresam strādās nepilnā sastāvā.

Pēdējais uzdevums nogurušajiem LFF biedriem bija Kasapra Gorkša izvirzīto viceprezidentu apstiprināšana. Šajos amatos tika iecelts Arturs Zakriševskis un valdē jaunievēlētais Sergejs Kovaļovs.

Visa LFF ārkārtas kongresa norisei varēja sekot teksta tiešraidē: valdes vēlēšanas ārkārtas kongresā.

  +1 [+] [-]

, 2019-06-10 19:32, pirms 8 mēnešiem
Balsotāju sejas izteiksmes labi ataino situāciju Latvijas futbolā...

     [+] [-]

, 2019-06-10 19:57, pirms 8 mēnešiem
OK, bet tagad sagaidu, ka SC sniegs arī kādu loģisku analīzi vai šis ved ārā no krīzes futbola dzīves vadībā, vai tieši pretēji - Gorkša pozīcijas turpina vājināties. Ja saprotu pareiz no balsojušo skaita, tad vesels bars ar opozīcijas delegātiem kongresā nemaz nepiedalījās.

  +3 [+] [-]

, 2019-06-10 20:03, pirms 8 mēnešiem
Svarīgi, ka ne Maksims, ne Krišjānis netika iekšā.
Bet tas veterāns Boriss gan labi izšāva ar sieviešu plīts joku!!

  +2 [+] [-]

, 2019-06-10 20:20, pirms 8 mēnešiem
Gaideļis un Ģiriktorenko atkal kopā! Šausmas!

  +1 [+] [-]

, 2019-06-10 21:30, pirms 8 mēnešiem
Un vēl - baigi žēl, ka Verpis uzmeta Gorkšu. Viņa autoritāte būtu bijis labs atbalsts lietu sakārtošanā.

  +1 [+] [-]

, 2019-06-10 21:32, pirms 8 mēnešiem
Papētīju visu CV. Iespējams abi ar visspēcīgākajiem CV nesadalīja to vienu vietu. Maksimu kritizēju iepriekš, ka nevar notāmēt precīzi lietas rakstot mistiskas summas un joprojām nezinam, cik daudz viņu kontrolē no muguras, bet CV jāatzīst, ka salīdzinoši jaudīgs. Salīdzinājumā ar dažiem sportistiem, darboņiem, kuri dzīvē vispār vai gadiem nav strādājuši, vidējā izglītība.. jautājums kā ir pelnīta iztika un ko darījuši gadiem. Biedri gan šķiet nevienu tādu valdē neievēlēja

  +2 [+] [-]

, 2019-06-10 21:35, pirms 8 mēnešiem
Kļaviņš lej kefīra asaras...

  -3 [+] [-]

, 2019-06-10 23:42, pirms 8 mēnešiem
Kamēr šitie āksti dala pieejas UEFA miljoniem, tikmēr futbols Latvijā jau ir miris. Bet tas jau viņus neinteresē.

  +2 [+] [-]

, 2019-06-11 00:09, pirms 8 mēnešiem
Kļaviņa zaude jau ir futbola uzvara

     [+] [-]

, 2019-06-11 08:14, pirms 8 mēnešiem
norcha 172 rakstīja: Kamēr šitie āksti dala pieejas UEFA miljoniem, tikmēr futbols Latvijā jau ir miris. Bet tas jau viņus neinteresē.
Nē,viņš ir sagrauts,arī ar mūsu ,līdzjutēju,palīdzību.Tā kā būs jāceļ no jauna.