Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Gorkša vadībā nodibināta Latvijas Futbola arodbiedrība (+video)

Ints Megnis
Ints Megnis

Gorkša vadībā nodibināta Latvijas Futbola arodbiedrība (+video)
LaFA valdes locekļi Vladislavs Gabovs, Kaspars Gorkšs, Renārs Rode un Dāvis Daugavietis

Svētdien, 8. martā, 50 ar futbolu saistīti aktīvisti dibinājuši Latvijas Futbola arodbiedrību (LaFA), kuras mērķis būs nodrošināt ikviena Latvijas futbolista, kurš ir LaFA biedrs, darba tiesības un intereses nodarbinātības jautājumos gan pašu mājās, gan ikvienā valstī, kur viņi spēlē. Viens no organizācijas dibinātājiem bijis arī bijušais Latvijas Futbola federācijas (LFF) prezidents Kaspars Gorkšs.

Pašlaik Latvijā oficiāli reģistrēti aptuveni 20 000 futbolistu, taču līdz šim nebija organizācijas, kas pārstāv un aizstāv viņu intereses. LaFA izveidē un dibināšanā iesaistījušies profesionāli futbola spēlētāji un amatieri, esošie un bijušie futbolisti, kā arī kājas bumbas entuziasti, teikts organizācijas paziņojumā.

“Mūs vieno futbola mīlestība. Tā ir skaistākā, aizraujošākā un demokrātiskākā spēle. Nav svarīgi, vai spēlējam nacionālajā izlasē, cīnāmies par sava profesionālā futbola kluba krāsām, vai esam apvienojušies amatieru komandā – mēs visi esam šīs spēles patrioti. Tādēļ LaFA mērķis ir nodrošināt, lai futbolisti var veikt savu darbu sakārtotā sistēmā – korektas darba attiecības, atbilstoši apstākļi un vide. Arodbiedrība pārstāvēs un aizstāvēs biedru darba, ekonomiskās, sociālās un profesionālās interese,” norāda viens no organizācijas dibinātājiem Gorkšs.

Tuvākie LaFA uzdevumi saistīti ar arodbiedrības reģistrēšanu, biedru iesaisti un LaFA iestāšanos Starptautiskajā profesionālo futbolistu federācijā (FIFPro). Tā ir vienīgā organizācija pasaulē, kas pārstāv profesionālo futbolistu intereses un apvieno aptuveni 65 000 spēlētāju.

LaFA valdē ievēlēti Eiropas Futbola asociāciju apvienības (UEFA) Mārketinga padomdevēju komitejas loceklis, bijušais Latvijas futbola izlases spēlētājs un kapteinis Gorkšs, futbola kluba “Tukums 2000”/TSS spēlētājs Dāvis Daugavietis, pagājušajā sezonā "Jelgavu" pārstāvējušais Renārs Rode, kā arī futbola kluba "Riga" un Latvijas izlases spēlētājs Vladislavs Gabovs,

“Visās attīstītajās futbola valstīs ir arodbiedrības. Katram spēlētājam atsevišķi ir grūti pārstāvēt savas tiesības, tāpēc aicinu aktīvos futbolistus pievienoties, kopā tas būs produktīvāk,” lēmumu iesaistīties arodbiedrības dibināšanā komentējis Latvijas izlases spēlētājs Vitālijs Maksimenko.

  -1 [+] [-]

, 2020-03-09 10:33, pirms 3 mēnešiem
pēc bildes spriežot - tāda žuļiku banda...

  +1 [+] [-]

, 2020-03-09 11:20, pirms 3 mēnešiem
Pieņem tikai bārdainos?

     [+] [-]

, 2020-03-09 14:19, pirms 3 mēnešiem
Gorkšs uzkrās pieredzi, un pēc 4 gadiem būs LFF prezidents.

     [+] [-]

, 2020-03-09 21:45, pirms 3 mēnešiem
Malači! Sen jau bija laiks.

     [+] [-]

, 2020-03-10 07:41, pirms 3 mēnešiem
Ideja laba,bet paskatīsimies kā uz to reaģēs darba devēji,it sevišķi tie no austrumiem.