Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 0

Ontužāns: "Man ir liels gods saņemt izsaukumu uz Latvijas izlasi"

Agris Suveizda

Ontužāns: "Man ir liels gods saņemt izsaukumu uz Latvijas izlasi"
Daniels Ontužāns. Foto: LFF

Latvijas Futbola federācija savā mājaslapā publicējusi interviju ar 19 gadus veco izlases debitantu Danielu Ontužānu, kurš ir dzimis Latvijā, taču ir uzaudzis Vācijā un pieder Vācijas spēcīgākajam klubam Minhenes "Bayern".

- Kā Tu nokļuvi Vācijā un FC "Bayern München" sistēmā?
- Ceļš līdz Vācijai nebija viegls. Bērnībā es sāku spēlēt futbolu JFC "Skonto" sistēmā pie treneriem Igora Zeņkova un Artūra Eižvertiņa, bet tad mani vecāki nolēma darba apstākļu dēļ doties uz Vāciju. Tobrīd man bija astoņi vai deviņi gadi. Vispirms mēs ieradāmies Augsburgā. Tā kā tobrīd es nezināju vācu valodu, bija nepieciešams laiks pierast pie jaunajiem apstākļiem. Pievienojos FC "Augsburg" klubam. Gadu vēlāk mēs spēlējām pret FC "Bayern München", pret kuru es labi nospēlēju, un viņi mani tad uzaicināja patrenēties pie sevis. Pietiekami labi sevi apliecināju treniņos, un biju ļoti priecīgs nokļūt FC "Bayern München" klubā, kas ir viens no lielākajiem klubiem pasaulē. Spēlēšana šajā klubā, kuru pārstāvu jau deviņus gadus, man nozīmē ļoti daudz.

- Ko Tev personīgi nozīmē izsaukums Latvijas nacionālajā izlasē?
- Man ir liels gods saņemt izsaukumu Latvijas valstsvienībā. Katram futbolistam tas ir nozīmīgs notikums. Es nebiju rēķinājies ar šo izsaukumu šobrīd, biju atbraucis uz Latviju pie vecvecākiem uz brīvdienām, bet tad saņēmu zvanu, ka esmu iekļauts nacionālās izlases kandidātos. Esmu ļoti priecīgs, ka esmu šeit. Priecīga ir arī visa mana ģimene, tostarp tētis un mamma. Visi ir lepni, ka varu uzvilkt Latvijas izlases kreklu. Bērnībā vienmēr sekoju līdzi Latvijas izlases spēlēm, biju domājis par to, ka spēlēšu tajā... Iekļūšanu valstsvienībā tobrīd uzskatīju par kaut ko īpašu.

- Dzīvojot Vācijā, cik daudz Tev bija iespēja sekot līdzi Latvijas futbolam?
- Jā, es sekoju līdzi pārsvarā Latvijas nacionālās izlases spēlēm, jo vēlējos zināt, kāds ir tās līmenis un spēles stils. Vienmēr esmu domājis par to, ka es šeit varētu spēlēt. Iepriekš vienmēr esmu centies noskatīties katru Latvijas valstsvienības spēli.

- Vai esi bijis pazīstams personīgi ar kādu no valstsvienības pašreizējiem futbolistiem?
- Diemžēl, iepriekš nebiju pazīstams. Taču esmu priecīgs, ka man šajā nometnē ir iespēja iepazīties ar citiem futbolistiem. Visi šeit esošie puiši ir labi spēlētāji. Esmu priecīgs, ka man ir iespēja iepazīties un patrenēties ar viņiem.

- Kādu pieredzi Tu ieguvi, spēlējot Vācijas U-15 un U-16 jauniešu izlasēs?
- Jā, esmu aizvadījis vairākas spēles pārbaudes turnīros Vācijas U-15 un U-16 jauniešu izlasēs. Tobrīd man kā FC "Bayern München" spēlētājam šī pieredze arī bija ļoti nozīmīga, jo Vācija ir liela valsts ar vairāk nekā 80 miljoniem iedzīvotāju. Iekļūt Vācijas izlasē jebkurā vecumā ir ļoti sarežģīti katram futbolistam. Saņemot šādu iespēju, piekritu tajā spēlēt, jo ne katru dienu Tev ir iespēja saņemt iespēju trenēties un spēlēt kopā ar sava vecuma labākajiem Vācijas spēlētājiem. Vācijas U-15 un U-16 jauniešu izlašu rindās aizvadīju veiksmīgas pārbaudes spēles pret tādām komandām kā Nīderlande un citas. Tobrīd komandu trenēja Andrē Šuberts, kurš vēlāk devās uz "Borussia Mönchengladbach" klubu. Pēc tam vairāk nespēlēju Vācijas izlasē, kurā arī treneris tobrīd pamainījās. Tobrīd diemžēl man arī bija traumas, un es nolēmu vairāk koncentrēties spēlēšanai sava kluba rindās.

- Kādā fiziskajā formā Tu šobrīd esi un cik ļoti esi gatavs palīdzēt Latvijas nacionālajai izlasei treniņos un varbūt arī spēlēs?
- Jā, man bija savainojums un bija jāveic operācija. Tā tika veiksmīgi izdarīta, un pirms diviem mēnešiem es daudz strādāju atjaunošanās centrā un trenažieru zālē. Martā atgriezos laukumā sava kluba U-19 jauniešu komandas rindās. Daudz trenējos individuāli, rādīju arī labu sniegumu. Pirms trim nedēļām mums noslēdzās sezona, bet es turpināju uzturēt sevi labā fiziskajā formā. Uzskatu, ka ar savu pašreizējo funkcionālo gatavību varu palīdzēt mūsu valstsvienībai.

- Ko Tu sagaidi no šīs nometnes? Kādus novēlējumus esi saņēmis no savas ģimenes un draugiem?
- Pirms došanās uz Latvijas nacionālo izlasi saņēmu novēlējumus no tuvākajiem cilvēkiem, lai izbaudu katru mirkli, lai treniņos apliecinu sevi no labākās puses. Jo šobrīd neviens nezina, kas būs tālāk... Protams, būšu ļoti priecīgs, ja saņemšu iespēju sevi apliecināt ne tikai treniņos, bet arī spēlēs. Esmu ļoti priecīgs būt šeit un esmu gatavs valstsvienībā parādīt savu labāko spēli!

Izmantotie resursi:
https://lff.lv/zinas/11875/ontuzans...

  +5 [+] [-]

, 2019-06-05 18:26, pirms 8 mēnešiem
Prieks lasīt! Veiksmi izlases rindās un karjerā!

     [+] [-]

, 2019-06-05 18:45, pirms 8 mēnešiem
Jācer neaizmuks pēc maķ peremaķ un zemā izlases līmeņa pieredzēšanas.

  +3 [+] [-]

, 2019-06-05 18:49, pirms 8 mēnešiem
Cerams, tiks uzspēlēt !! No fanu skatapunkta tas būtu daudz interesantāk, ka viņš spēlētu !

  -1 [+] [-]

, 2019-06-05 19:51, pirms 8 mēnešiem
Kas tas par Latvijas futbolistu kurš neprot latviešu valodu.

     [+] [-]

, 2019-06-05 20:23, pirms 8 mēnešiem
ilgonix rakstīja: Kas tas par Latvijas futbolistu kurš neprot latviešu valodu.
90os reti kurš izlasē zināja LV valodu un nevienam tas netraucēja.

     [+] [-]

, 2019-06-05 21:30, pirms 8 mēnešiem
ilgonix rakstīja: Kas tas par Latvijas futbolistu kurš neprot latviešu valodu.
Kapēc domā, ka nezina?
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2019-06-05 21:48, pirms 8 mēnešiem
hokejafaaans rakstīja: Kapēc domā, ka nezina?
Katrā ziņā "Sporta studija" šamo angliski intervēja.

     [+] [-]

, 2019-06-05 22:09, pirms 8 mēnešiem
ilgonix rakstīja: Kas tas par Latvijas futbolistu kurš neprot latviešu valodu.
Futbols ir bizness.

     [+] [-]

, 2019-06-05 22:56, pirms 8 mēnešiem
elements rakstīja: Katrā ziņā "Sporta studija" šamo angliski intervēja.
Kreipāns intervēja vāciski, bet varēja redzēt, ka puika saprot latviešu valodu, tikai nerunā. Apmēram Rudņeva variants, kad apkārt nav latviskas vides.

  +2 [+] [-]

, 2019-06-05 23:11, pirms 8 mēnešiem
otins rakstīja: Kreipāns intervēja vāciski, bet varēja redzēt, ka puika saprot latviešu valodu, tikai nerunā. Apmēram Rudņeva variants, kad apkārt nav latviskas vides.

..tāpēc ka ģimenē runā krieviski, bet krievu valodā mūsējie intervēt neuzdrošinājās.

  -1 [+] [-]

, 2019-06-05 23:34, pirms 8 mēnešiem
ilgonix rakstīja: Kas tas par Latvijas futbolistu kurš neprot latviešu valodu.
Kam tas rūp, ja viņš labi spēlē futbolu !!

     [+] [-]

, 2019-06-06 00:21, pirms 8 mēnešiem
otins rakstīja: Kreipāns intervēja vāciski, bet varēja redzēt, ka puika saprot latviešu valodu, tikai nerunā. Apmēram Rudņeva variants, kad apkārt nav latviskas vides.
kur var redzēt? youtubē neatrodu interviju

     [+] [-]

, 2019-06-06 10:44, pirms 8 mēnešiem
hokejafaaans rakstīja: kur var redzēt? youtubē neatrodu interviju
Ontužāns šovasar ar Minhenes "Bayern" galveno...

     [+] [-]

, 2019-06-06 10:46, pirms 8 mēnešiem
NBA God rakstīja: Kam tas rūp, ja viņš labi spēlē futbolu !!
Latvijas izlases futbolistiem IR jāzina latviešu valoda. Treneriem arī. Ja nezina, tad jānodrošina kursi. Vai latviešu draudzene.