Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:124, Did:0, useCase: 0

Nenoslēgta TV līguma dēļ tiek atcelta Francijas līgas kausa izcīņa

Rolands Eliņš

Nenoslēgta TV līguma dēļ tiek atcelta Francijas līgas kausa izcīņa
"Strasbourg" futbolisti svin Līgas kausa iegūšanu. Foto: imago images / PanoramiC/Scanpix

Francijas Futbola federācija (LFP) paziņojusi, ka tā pārtrauks Līgas kausa izcīņu no nākamās sezonas, taču patur sev tiesības pārdomāt, ja tiks atrasta televīzija, kas gatava nopirkt raidtiesības.

LFP par savu lēmumu paziņojusi oficiāli, norādot, ka Līgas kausa izcīņai šī būs pēdējā sezona. Lēmumā gan minēts, ka pastāv iespēja kausa izcīņu atkal atsākt, ja to pieļaus tirgus apstākļi. Francijas mediji to interpretē vienkārši, ziņojot, ka LFP nav izdevies pārdot turnīra raidtiesības uz laika periodu 2020.-2024. gads, un attiecīgi turnīrs atsāksies tad, kad tiks atrasts raidtiesību pārdošanas variants.

„Šis lēmums atvieglos klubu grafikus,” vēstīts LFP paziņojumā. „Tāpat spēlētājiem būs vairāk iespēju atpūsties, turklāt klubiem būs iespēja izcīnīt papildu kvotu dalībai Eirokausos ar savu izcīnīto vietu Francijas čempionātā.”

Francijas līgas kauss („Coupe de la Ligue”) savā pašreizējā formātā norisinās kopš 1994. gada, bet iepriekš tas tika izspēlēts ar citiem nosaukumiem un izspēles sistēmām, tiekot aizvadīts vasarā. Turnīrā varēja piedalīties Francijas profesionālo līgu klubi, un tā pašreizējā čempione ir „Strasbourg” vienība, kas ar četriem tituliem ir otra sekmīgākā šī turnīra dalībniece. Vistitulētākā ir Parīzes „Saint-Germain” ar astoņām uzvarām šajā kausā.

Izmantotie resursi:
https://www.eurosport.fr/football/c...