Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:128, Did:0, useCase: 0

Arteta pēc izstāšanās no Eiropas līgas: "Vispirms jāsagremo notikušais"

Andrejs Siliņš

Arteta pēc izstāšanās no Eiropas līgas: "Vispirms jāsagremo notikušais"
Mikels Arteta. Foto: AFP / Scanpix

"Šādos dueļos ļoti svarīgas ir detaļas. Mēs zaudējām tādās detaļās, kurās nedrīkstējām," pēc izstāšanās no UEFA Eiropas līgas jau pirmajā izslēgšanas turnīra kārtā, divu spēļu summā piekāpjoties "Olympiacos", sacīja Londonas "Arsenal" galvenais treneris Mikels Arteta.

"Šis zaudējums ļoti sāp. Mums šajā turnīrā bija lielas cerības. Šī mums bija lieliska iespēja Eiropā, šis bija skaists turnīrs, ko censties uzvarēt. Spēles laikā paveicām daudz pozitīvu lietu. Izveidojām pietiekami daudz iespēju, lai uzvarētu, bet, ja ielaid divus vārtus pēc standartsituācijām šādā duelī, tad atrodi sevi lielās nepatikšanās," zaudēto maču komentēja treneris. "Sastāvs bija izvēlēts pareizi, bet jāatkārtojas - šādos dueļos ļoti svarīgas ir detaļas. Mēs zaudējām tādās detaļās, kurās nedrīkstējām. Pat, ja runa nav par pretinieku soda laukumu, ir jābūt nesaudzīgiem, bet mēs tādi šoreiz nebijām."

"Mums jāturpina strādāt pie šīm situācijām. Pat ar visu to mums bija izcila iespēja beigās," Arteta atgādināja par Pjēra Emerika Obamejanga momentu izskaņā, aizsitot bumbu garām vārtiem no dažu metru attāluma. "Ja mēs būtu tikuši tālāk, tas dotu lielu pacēlumu un visus mūs satuvinājis. Tagad ir liela vilšanās, bet stāvu aiz puišiem un esmu lepns par to, kā viņi spēlēja, kā viņi centās. Atdeve bija milzīga un mums visiem kopā jādodas tālāk."

"Tagad man jākoncentrējas, lai [emocionāli] paceltu puišus un atgrieztu ticību, pārliecinātu viņus, ka mums joprojām ir daudz, par ko cīnīties. Tā ir daļa no šī sporta, ka lieli sarūgtinājumi var gadīties, šoreiz tā arī notika. Mums jāmācās un jāreaģē kā komandai un klubam," par nākamajiem izaicinājumiem klāstīja Arteta, kurš komandas vadību pārņēma neilgi pirms Ziemassvētkiem un kuram ir spēkā līgums ar klubu līdz 2023. gada vasarai.

"Esmu pirmais, kuram spēlētāji jāuzmundrina, tas ir mans darbs. Tā tagad ir pirmā lieta, kas man jāpaveic. Pirmkārt, mums jāsagremo notikušais, jo tas, kas notika, ir ļoti, ļoti sāpīgi. Centīšos parādīt to, kas notika spēlē un kā spēlei bija jābeidzas, lietas, ko neizdarījām, lai pabeigtu spēli tā, kā mēs to būtu vēlējušies. Cerams, ka tā būs daļa no procesa, lai mācītos no kļūdām un kļūtu labāki."

"Arsenal" šosezon Eiropas līgas grupu turnīrā izcīnīja trīs uzvaras, divreiz spēlēja neizšķirti un piedzīvoja vienu zaudējumu. Anglijas Līgas kausā komanda jau izstājusies, bet Anglijas kausā priekšā ceturtās kārtas mačs pret "Portsmouth". Savukārt Premjerlīgā "Arsenal" ieņem tikai devīto pozīciju, no sestās vietas, kas garantētu iespēju piedalīties Eiropas līgā nākamsezon, atpaliekot trīs punktus, bet no piecinieka, kas tiks pie vietas Čempionu līgā - četri punkti.

"Tikt pieciniekā būs ļoti grūti. Skatoties tabulā, esam tālu no saviem mērķiem. Esam bijuši no tiem tālu visu sezonu, mums jāturpina cīnīties. Galvenais šobrīd ir tas, lai ģērbtuve būtu spēcīga, lai mēs turpinātu iet uz priekšu. Pirmkārt, man visiem jāpaskaidro, kas notika šajā mačā un kāpēc netikām tālāk. Ja mēs turpināsim cīņu kā pēdējās desmit spēlēs, rezultāti būs."

Izmantotie resursi:
https://www.arsenal.com/