Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:128, Did:0, useCase: 0

UEFA prezidents asi kritizē FIFA plānus par Pasaules klubu kausu

Rolands Eliņš

UEFA prezidents asi kritizē FIFA plānus par Pasaules klubu kausu
Aleksanders Čeferins un Serhio Ramoss
Foto: AFP/Scanpix

UEFA prezidents Aleksanders Čeferins sarunā ar vācu mediju „Kicker” ļoti negatīvi izteicās par FIFA plāniem ieviest 24 klubu turnīru, kas norisinātos ik pēc četriem gadiem, jo uzskata to par vēlmi palielināt peļņu, neievērojot futbolistu noslogotību un klubu intereses.

FIFA prezidents Džanni Infantīno esot pozitīvi noskaņots par Pasaules klubu kausa renovāciju. Šobrīd šajā turnīrā piedalās visu konfederāciju čempiones, taču Āzijas, Āfrikas un Ziemeļamerikas klubu līmeņa atšķirība no Eiropas grandiem ir milzīga, tādēļ šis ikgadējais turnīrs nelepojas ar lielisku reputāciju futbola hierarhijā un attiecīgi arī nav finansiāli pats ienesīgākais. Infantīno un FIFA vadība vēlas to pārvērst turnīrā, kurā piedalītos 24 klubi, garantējot vairāku Eiropas grandu dalību, un kurš notiktu reizi četros gados.

Taču UEFA prezidents Aleksanders Čeferins šos provizoriskos plānus ne tikai nav atbalstījis, bet arī nosodījis FIFA uzsvarus un tendences.„Augstākā līmeņa futbolisti jau šobrīd ir pārslogoti,” sacīja Čeferins, paužot neizpratni par vēl viena apjomīga turnīra ieviešanu.

„Turklāt FIFA šī plāna sakarā arī izturas visai dīvaini,” norādīja Čeferins. „Viņi diskutē tikai ar dažiem Eiropas klubiem. Viņi aicina tikai tos klubus, kurus uzskata par pietiekami svarīgiem. ECA ir visu Eiropas klubu asociācija, nevis tikai septiņu lielāko. Vai kāds uzskata, ka Vācijā tikai viens klubs ir svarīgs? Tikai divi klubi Spānijā un tikai divi klubi Anglijā ir svarīgi? FIFA vajadzētu cienīt visu klubu intereses.”

„Es pats nevaru iztēloties, ka UEFA varētu uz diskusiju uzaicināt tikai septiņu klubu pārstāvjus, lai apspriestu visu klubu sacensību likteni. Mēs konsultējamies ar visiem,” turpināja Čeferins. „Un, protams, klubi ir skeptiski noskaņoti par FIFA piedāvājumu. Zinu, ka vismaz trīs no uzaicinātajiem septiņiem klubiem nepiekrita FIFA nostājai.”

Izmantotie resursi:
Europa-Chef Ceferin: "FIFA sollte alle...
https://en.as.com/en/2018/05/12/foo...

     [+] [-]

, 2018-05-12 15:38, pirms 2 gadiem
Un kas tur notiks? Tas, ka Eiropas top klubi uzvarēs dienvidamerikāņus un sagraus aziātus. Ja nu būs kāds Āfrikas klubs, tad tie ar labi pa biksēm dabūs.