Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:125, Did:0, useCase:0

Arī Igaunijā atļauj kontakta treniņus, Lietuvā sapņo par skatītājiem tribīnēs

Arī Igaunijā atļauj kontakta treniņus, Lietuvā sapņo par skatītājiem tribīnēs
Igaunijas čempione Tallinas "Flora". Foto: Soccernet.ee

Igaunijas valdība no vakardienas atļāvusi kontakta treniņus neierobežotās grupās komandu sporta veidu augstāko līgu vienībām. Līdz ar to Latvija kļuvusi par pēdējo Baltijas valsti, kurā visu sporta veidu treniņprocesā jāievēro distancēšanās.

Igaunijas valdība nolēmusi mīkstināt sporta treniņprocesa ierobežojumus, komandu sporta veidu augstākajām līgām ļaujot nepakļauties distancēšanās un grupu ierobežošanas līdz desmit cilvēkiem noteikumiem. Kontakta treniņu atļaušana ir vēl viens solis pretī tam, lai varētu atsākt arī sacensības – Igaunijas futbola līga cer atsākt jau maija otrajā pusē, ko atbalstījis arī premjerministrs, taču šis lēmums vēl ir jāpieņem valdības līmenī.

"Augstākās līgas treniņprocesa otrais posms ir sācies," Igaunijas Futbola asociācijas mājaslapā apstiprinājusi ģenerālsekretāre Anne Rei. "Tas nozīmē, ka treniņgrupas vairs nav ierobežotas, ir atļauts kontakts, kā arī bumbas aizskaršana ar rokām un galvu. Tomēr joprojām ir spēkā virkne nosacījumu – piemēram, negatīva Covid-19 pārbaude, temperatūras mērīšana pirms treniņa, objekta telpu neizmantošana, ģērbšanās un mazgāšanās mājās utml." Sieviešu komandām noteikumi gan palikuši līdzšinējie, taču tiek solīts līdz pirmdienai izstrādāt jaunu plānu.

Jau pirms nedēļas kontakta treniņi tika atļauti Lietuvā. Ceturtdien līgas sēdē tika izstrādāts sezonas atsākšanas piedāvājums un nolemts lūgt valdībai ļaut atsākt sezonu. Lietuvas futbola amatpersonas piedāvā sezonu atsākt 23.-24. vai 30.-31. maijā. Ja atļauja tiks saņemta, vēlāk līga līdz 15. jūnijam lūgs valdību atļaut skatītājiem tribīnēs atgriezties 10% apmērā no stadiona ietilpības, bet pēc 15. jūnija lūgs atļauju atgriezties 20% apmērā, nodrošinot skatītāju distancēšanos un vismaz 10 kvadrātmetru plašu teritoriju katram skatītājam. Kamēr Latvijā uzsākt sezonu tā arī nepaguva, gan Lietuvā, gan Igaunijā ir izspēlēta viena kārta.

Latvijā no 12. maija būs atļauts organizēts treniņprocess arī personām bez profesionāliem līgumiem, tādējādi pilnā grupā varēs trenēties arī tie Virslīgas klubi, kuriem visi spēlētāji nav ar atbilstošiem darba līgumiem – piemēram, "Daugavpils" un "Metta". Kontakta treniņi gan nebūs atļauti joprojām. Portāla Sportacentrs.com rīcībā esošā informācija liecina, ka pilnvērtīgi treniņi varētu tikt atļauti maija otrajā pusē, bet zaļā gaisma sacensībām varētu tikt dota jūnija sākumā. Mājienus par sacensību iespējamu atsākšanu maija un jūnija mijā vēlāk apstiprināja arī Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Sandis Riekstiņš.

Izmantotie resursi:
Premium liigas algavad kontaktsed treeningud -...
https://lff.lt/news/10778/lff-kreip...

     [+] [-]

, 2020-05-09 23:00, pirms 2 mēnešiem
Steidzies lēnām.
2-3 nedēļas var iegūt mēnešus rudenī.
Kas zin...

     [+] [-]

, 2020-05-09 23:33, pirms 2 mēnešiem
Sportistiem,bļin, Latvijā vēl smieklīgi ierobežojumi.Piemēram, pie okupācijas falla šodien bez ierobežojumiem (2m, vairāk par 2-25 cilvēkiem grupās)pulcējas visi,kam nav slinkums tur zīmēties. Tā ir Latvijas ārkārtas situācijas interpretācija.
Uz daļu no šeit dzīvojošiem(kuri ir naglijāki) tas neattiecas un iepūt viņiem,izrādās,ka tiesībsargājošajām institūcijām ir jāgaiņā ,piemēram,sportot gribētāji,kad pulcējamies kaut vai āra trenažieros,nerunājot nemaz par futenes spēlēšanu.Kauns!

     [+] [-]

, 2020-05-09 23:55, pirms 2 mēnešiem
Mēs kā vienmēr pēdējie un tad brīnamies kapēc mēs visur grūžam.Un ja jau tagad kad ir silts un mūsu kungi raustās kā puņķi uz drāts ļaut cilvēkiem aktīvi darboties ārā.Saslimt vieglāk ir kabinetos un citās pielpotās un sasmakušās telpās.Nav ko atlikt uz rudeni tad atkal būs auksts un atkal būs gripas,vīrusi.