Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:116, Did:0, useCase: 0

"Tukuma" leģionārs: "Latvijā ar rasismu esmu saskāries tikai vienreiz – futbola spēlē"

Rolands Eliņš

"Tukuma" leģionārs: "Latvijā ar rasismu esmu saskāries tikai vienreiz – futbola spēlē"
Lulū Pamā spēlē pret "New Project". Foto: No spēlētāja "Facebook" mājaslapas

Latvijas pirmās līgas komandas „Tukums 2000/TSS” Francijas leģionārs Lulū Pamā, kurš pēc sestdienas spēles pret „New Project” sociālajos tīklos pauda vilšanos par piedzīvotajām rasisma izpausmēm, sarunā ar Sportacentrs.com pastāstīja sīkāk, ar ko tieši saskāries, kā arī uzsvēra, ka šis Latvijā viņam ir izņēmuma gadījums.

Pēc sestdienas spēles pirmajā līgā Lulū Pamā savos sociālajos tīklos rakstīja šādi: „Pretīgi atkal redzēt rasismu futbola laukumā.” „Tukums 2000” komanda pēc tam iesniedza LFF iesniegumu par šo notikumu, skaidrojot, ka vēršas nevis pret „New Project” komandu kopumā, bet atsevišķu šīs komandas spēlētāju. Savukārt „New Project” menedžeris norādīja, ka uzskata šīs apsūdzības par nepamatotām.

25 gadus vecais Francijas uzbrucējs Pamā piekrita portālam Sportacentrs.com vairāk pastāstīt par to, kas notika sestdienas spēlē: „Varu apstiprināt mūsu kluba prezidenta teikto, ka šajā spēlē laukumā tika izteikti rasistiski apvainojumi. Runa ir par vienu pretinieku spēlētāju, kurš spēlēja ar 27. numuru. Viņš, veltot izteikumus man un manam draugam Tukuma sastāvā, izmantoja vārdu „nigga”.”

Spēles protokolā ar šo numuru norādīts 23 gadus vecais Vladislavs Kuzmins, bijušais „Babītes” un „Skonto” pārstāvis.

Atbildot uz jautājumu, vai pēc spēles no „New Project” kluba pārstāvju vai spēlētāju puses bija atvainošanās, Pamā norādīja, ka nē. Pamā šajā spēlē guva vārtus, kas viņam bija otrie pirmajā līgā, taču viņš norādīja, ka rasistiskie izteikumi netika veikti reakcijā uz viņa vārtu guvumu.

„Gribu pateikt, ka šis man ir izņēmuma gadījums, tā noticis pirmoreiz, kopš esmu ieradies Latvijā,” teica Pamā. „Man cilvēki Latvijā liekas ļoti silti un sirsnīgi, šī ir valsts ar patīkamu mentalitāti un lieliskiem cilvēkiem, priecājos, ka esmu šeit.”

Pamā iepriekš spēlējis Francijas klubā „Furiani-Agliani” Francijas pēc spēka ceturtajā līgā, bet 2018. gada otrajā pusē pārstāvēja Spānijas pēc spēka ceturtās līgas klubu „Martos”. Pamā pastāstīja, ka Latvijā nonācis pēc savas uzticamības personas padoma: „Man ir cilvēks, kurš man sniedz padomus un kuru es uzskatu par savu lielo brāli. Viņš mani saveda kopā ar Tukuma komandas vadību, un spēlēšanu Latvijā es uzskatu par projektu, lai pakāptos augstāk savā karjerā. Par to esam vienojušies ar kluba vadību. Īsāk sakot – mana izvēle spēlēt Latvijā specifiski atbilst manam karjeras plānam.”

Pamā pārstāvētā „Tukums 2000/TSS” komanda sezonu iesākusi ar divām uzvarām divās spēlēs, un graujošā 11:0 uzvara pār Balvu Sporta centru ļauj atrasties pirmās līgas kopvērtējuma galvgalī. Nākamā spēle paredzēta savā laukumā 20. aprīlī pret Rēzeknes FA/BJSS.

  +3 [+] [-]

, 2019-04-17 21:08, pirms 4 mēnešiem
Labi, ka viņš nelasa atsevišķu indivīdu komentārus SC. Kuzminam jāuzliek kārtīgs naudas sods.

     [+] [-]

, 2019-04-17 22:03, pirms 4 mēnešiem
Un domaju ko nopietnu pateicis, solot ar bananiem cienat, afrika baltos ta tik vien apsauka un daudz rupjak.
Jauzliek netikai sods, bet piedevam 4 spelu diskvalifikacija.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2019-04-17 22:48, pirms 4 mēnešiem
Puisim nopietna karjera, ja jau līdz Latvijas 2. līgai pamanijies izsisties.

  -1 [+] [-]

, 2019-04-18 00:10, pirms 4 mēnešiem
kas tas par rasismu?? sviests. Nēģeri nosauc par Niggu, Čigānu nosauc par čīču, vai krievu nosauc par krievu! Tam džekam vajag izskaidrot, ka post padomju valstīs briesmīgāk ir nosaukt par melno nekā par nigu, jo pie mums visus brūnos ( tā mani bērni sauc āfrikānus, kas reāli jau ir brūni nevis melni) vienmēr sauca par nēģeriem, un neviens jau neteica, ka tas ir aizvainojums. tas apmēram tas pats ja latgalietis mūs nosauktu par Čivli- bāc rasisms

  +1 [+] [-]

, 2019-04-18 08:44, pirms 4 mēnešiem
Tas būtībā nav rasisms, bet visparastākās nekulturālas uzvedības paraugs. Šajā gadījumā mērķis bija apsaukāt un tas, kāds vārds tika izvēlēts vienkārši izrietēja no situācijas un attiecīgā indivīda kultūras līmeņa. Būtu pateicis "F**you" un rakstit nebūtu par ko.

     [+] [-]

, 2019-04-18 18:58, pirms 4 mēnešiem
sandza rakstīja: kas tas par rasismu?? sviests. Nēģeri nosauc par Niggu, Čigānu nosauc par čīču, vai krievu nosauc par krievu! Tam džekam vajag izskaidrot, ka post padomju valstīs briesmīgāk ir nosaukt par melno nekā par nigu, jo pie mums visus brūnos ( tā mani bērni sauc āfrikānus, kas reāli jau ir brūni nevis melni) vienmēr sauca par nēģeriem, un neviens jau neteica, ka tas ir aizvainojums. tas apmēram tas pats ja latgalietis mūs nosauktu par Čivli- bāc rasisms
ja ko nesaproti,tad vajag pajautāt,vai ne? Ja krievu nosauc par krievu,tad kam tas ir aizvainojums? Izskatās,ka tev.Cilvēki neapvainojas,ja viņus nosauc pēc vispārpieņemtām tautībām. jā,saprotu-daži kautrīgie latvieši laikam nevar pateikt vārdu "krievs",tamdēļ saka "krievu tautibas" vīrietis/sieviete.. Nav dzirdēts,ka lieto frāzi"latviešu tautibas cilvēks", "amerikāņu tautibas cilvēks" utt.
Rasisms ir cilvēku diskriminācija pēc ādas krāsas,ja cilvēki nevēlas,tad nav ko viņus saukt par nigām,tam vēsturiski ir savs cēlonis Pateiksi -melnais cilvēks un neviens neapvainosies.Tas,ka padomju laikā skolā melnādainos mācija saukt par nēģeriem,tas,ka bija jāzin,ka Āfrikā dzīvo nēģeri,ir cits stāsts.Tas joprojām ir mūsu sarunvalodas vārds. Taču Latvijas jaunais futbolists,domājams, ļoti labi zināja,ko saka.