Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:276, Did:0, useCase: 0

Līderu divcīņa Ķekavā

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Līderu divcīņa Ķekavā
"Ķekavas" treneris Henrijs Uzraugs sniedz padomus "Ķekavas" ilggadējai līderei Ievai Bušmanei
Foto: FK "Ķekava"

Vienīgajā sieviešu Elvi florbola līgas spēlē šodien savā starpā sacentīsies Ķekavas un Kocēnu komandas. Spēles likme pietiekami augsta, jo cīņas uzvarētājas atradīsies turnīra tabulas galvgalī.

FK "Ķekava" – "Rubene" pulksten 13:00 Ķekavā
Pašlaik turnīra tabulas galvgalī joprojām atrodas ārpus konkurences spēlējošā Igaunijas izlase, tomēr galvenā cīņa ir starp trim Latvijas komandām un tā vien izskatās, ka šosezon pirmā vieta būs ļoti svarīga, jo tas pusfinālā ļaus pretim dabūt tomēr krietni vājāku pretinieku. Pašlaik "Rubenes" komanda desmit spēlēs sakrājusi 19 punktus, kamēr FK "Ķekava" deviņās spēlēs tikušas pie 18 punktiem. Pēc vakardienas uzvaras tikpat punktu ir arī NND Rīga vienībai, tādēļ spēles nozīmi ir grūti pārvērtēt.

Janvāra mēnesī abām komandām paredzētas tikai divas spēles, 19. janvārī "Rubene" viesosies pie Igaunijas izlases, bet "Ķekava" izbraukumā spēlēs ar Cēsu "Lekringu". Ielūkojoties komandu spēku samēros, skaidrs, ka "Rubenei" janvāra mēnesi noslēgt turnīra tabulas galvgalī būs grūti un lai to paveiktu, šodien būtu nepieciešama uzvara Ķekavā.

FK "Ķekava" komandas šīs sezonas rezultatīvākā spēlētāja ar 27 (18+9) punktiem ir Linda Dadajeva, kurai seko Ieva Bušmane (8+12) un Elīza Elizabete Bērziņa (8+11). Gadu mijas pārtraukuma "Ķekava" ieguvusi ļoti būtisku pastiprinājumu, piesaistot Latvijas izlases talantīgo uzbrucēju Klintu Mārtiņjēkabu, kura pirms tam bija "Lekrings" viena no vadošajām uzbrucējām. Cīņā pret "Rubeni", kuras jauniešu komandas pirms tam pārstāvējusi Klinta, cēsniece varētu debitēt "Ķekavas" sastāvā.

"Rubenes" komandas rezultatīvākā spēlētāja ar 30 (15+15) punktiem ir Laura Gaugere, bet viņai seko vēl viena Cēsu florbola audzēkne Paula Egle ar 26 (16+10) punktiem. Savukārt trešā rezultatīvākā ir vien 17 gadus jaunā Simona Grāpēna, kura iekrājusi jau 14 (11+3).

Abām komandām šī būs trešā savstarpējā tikšanās reize un interesanti, ka pirmās divas cīņas tikušas izspēlētas Kocēnos. Pirmajā mačā "Ķekava" bija pārāka ar rezultātu 3:1, spilgtu cīņu aizvadot vārtsardzei Kristīnei Kirilovai, kura neitralizēja 37 no 38 pretinieču metieniem. Mēnesi vēlāk komandas tikās atkārtoti, "Ķekavai" atkal tiekot pie trim vārtu guvumiem. Šoreiz ar to gan izrādījās par maz, kaut gan vēl 49. minūtē komanda bija 3:2 vadībā. Atlikušajā laikā ar vārtu guvumiem izcēlās iepriekš pieminētās Grāpēna un Egle, ļaujot "Rubenei" revanšēties par neveiksmi sezonas ievadā.