Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:282, Did:0, useCase: 0

Šveicē sāksies pasaules florbola čempionāts sievietēm

Dāvis Dedumets
Dāvis Dedumets

Šveicē sāksies pasaules florbola čempionāts sievietēm
Pasaules florbola čempionāta dalībkomandu kapteines

Šodien ar sešām spēlēm Šveices pilsētā Neišatelē starts tiks dots 12. pasaules florbola čempionātam sievietēm. Tradicionāli spēcīgāko komandu pulkā cīnīsies arī Latvijas izlase, kura gan turnīrā iesaistīsies rīt.

Līdzīgi kā pēdējos gados, čempionātā komandas sadalītas apakšgrupās pēc meistarības līmeņa. A un B apakšgrupās spēlēs astoņas nomināli spēcīgākās vienības, kamēr C un D apakšgrupās spēkosies komandas, kas pasaules rangā ir no 9. līdz 16.vietai, ņemot vērā tās komandas, kas ir kvalificējušās finālturnīram. Latvijas izlase ielozēta B apakšgrupā kopā ar pasaules varenāko un titulētāko izlasi Zviedriju, ļoti spēcīgo Čehiju un progresējošo Slovākiju. Tikmēr A apakšgrupā spēlēs Somija, Šveice, Vācija un Polija. Šo grupu divas labākās komandas automātiski iekļūs ceturtdaļfinālā, kamēr komandas, kas ierindosies trešajā un ceturtajā vietā, spēlēs kvalifikācijas kārtu, par iekļūšanu ceturtdaļfinālā, sacenšoties ar labākajām vienībām no C un D apakšgrupām.

Gadījumā, ja Latvijas izlase neieņems kādu no pirmajām divām vietām turnīra tabulā, kvalifikācijas turnīrā būs jāspēkojas ar kādu no C apakšgrupas vienībām. Pirms čempionāta šķiet, ka tieši C grupā ir sapulcinātas spēcīgākas vienības (Dānija, Igaunija, Norvēģija, Japāna), salīdzinot ar D grupas vienībām, kur nav neviena Eiropas izlase – Austrālija, ASV, Taizeme, Singapūra. Pret lielāko daļu Igaunijas izlases spēlētāju latvietes ikdienā spēkojas Elvi florbola līgā, bet Norvēģija uz Šveici aizsūtījusi komandu bez vairākām vadošajām spēlētājām, kuras iedzīvojušās savainojumos.

Pirmās dienas spēļu kalendārs

LaiksGrupaKomandasRezultāts
13:00ASomija – Polija
13:00CJapāna - Dānija
16:15AŠveice – Vācija
6:16CIgaunija - Norvēģija
19:15BSlovākija – Zviedrija
19:15DAustrālija - ASV