Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:347, Did:0, useCase:0

Latvijas slalomisti no troņa gāž skeitborda slaloma dzimteni ASV

Latvijas slalomisti no troņa gāž skeitborda slaloma dzimteni ASV
J.Kuzmins un A.Liskovs. Foto: Arturs Liskovs

Latvijas Skeitborda federācija saņēmusi fantastiskas ziņas no pasaules čempionāta skeitborda slalomā, kas norisinās ASV pilsētā Vinstonsalemā no 18.-20.oktobrim.

Otrajā čempionāta dienā par sensāciju parūpējās jaunais talants olainietis Artūrs Liskovs, kurš giganta disciplīnā uzvarēja ilggadējo šīs disciplīnas līderi, mājinieku Džo Maklarenu (Joe McLaren), Džo šajā disciplīnā uzvarējis deviņus pasaules čempionātus pēc kārtas. Skeitborda slaloma vēsturē nevienam Latvijas sportistam nebija izdevies pieveikt ASV sportistus giganta slalomā, kas ir parocīgāka disciplīna ASV slalomistiem.

Savukārt Ginesa rekorda turētājs olainietis Jānis Kuzmins izcīnot 1.vietu līnijslalomā, 2.vietu hibrīda slalomā un 3.vietu giganta slalomā, izcīnīja 1.vietu kopvērtējumā, tādējādi gāžot no troņa ASV slalomistu Džo Maklarenu. Tā ir vēsturē otra sensācija, jo līdz šim nevienam Latvijas slalomistam nebija izdevies iegūt pasaules čempionātā uzvaru kopvērtējumā.

Lielisku dāvanu savā 30. dzimšanas dienā sagādāja sev rīdzinieks Gustavs Gailītis, kurš izcīnīja sudraba medaļu līnijslalomā. Tas ir arī Gustava Gailīša augstākais sasniegums viņa skeitborda slaloma karjerā.

Savukārt pirmajā dienā liepājnieks Toms Dreiblats, iepriecināja savu treneri un līdzjutējus, hibrīda slalomā izcīnīja bronzas medaļu.

Sieviešu grupā liepājniecei Marei Ērikai Beltai kopvērtējumā 2.vieta, izcīnot sudrabu hibrīda un līnijslalomos un bronzu giganta slalomā. Šajā Pasaules čempionātā Marei neizdevās „aizķert” ilggadējo sieviešu līderi Līnu Krāmeri (Lynn Kramer) no ASV.'

Kopumā Latvijas skeitborda slalomisti profesionāļu grupā visās pasaules čempionāta disciplīnās aizņēma divas vietas uz pjedestāla. Tas vērtējams kā fantastisks rezultāts pārdomātiem fiziskajiem un sistemātiskajiem tehniskajiem treniņiem.

Emocijas Latvijas sportistiem un līdzjutējiem par sasniegumiem ir neaprakstāmas, taču, kā no ASV ziņoja Jānis Kuzmins, pēc Artūra Liskova uzvaras giganta slalomā uz kalna iestājās klusums, - tādus rezultātus no mazpazīstamā sportista nebija gaidījuši ne ASV slalomisti, ne viņu līdzjutēji.

Informāciju sagatavoja:
Latvijas Skeitborda federācijas prezidente Lienīte Skaraine

     [+] [-]

, 2019-10-20 17:58, pirms 10 mēnešiem
Nu, ko puiši, vīri, sportiskie sasniegumi ir, bet tagad laiks iekarot Amerikas skeitborda tirgu ar saviem biznesa projektiem!

     [+] [-]

, 2019-10-20 18:12, pirms 10 mēnešiem
Oho! Tiešām iespaidīgi.

     [+] [-]

, 2019-10-20 23:29, pirms 10 mēnešiem
Letiņiem ir talants - būt čempioniem tur, kur to (vēl) var. Atrodi jaunu sporta veidu un "sadod mizā" visiem. Mēs esam skaitliski maza nācija, tāpēc tajā pašā nelaimīgajā futenē nu nekad nebūsim čempioni - nav ko par to pat pārdzīvot. Bet ir bmx, ir skeibords, ir vesela kaudze sporta veicu, kur mēs varam ielikt kloķi jebkuram. Uz priekšu!