Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas šāvēji dalību Pasaules kausa posmā noslēdz ar 49. vietu komandu sacensībās

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas šāvēji dalību Pasaules kausa posmā noslēdz ar 49. vietu komandu sacensībās
Agate Rašmane un Lauris Strautmanis. Foto: Riga Shooting Club

Latvijas vadošie šāvēji Lauris Strautmanis un Agate Rašmane ceturtdien Minhenē samierinājās ar 49. vietu Pasaules kausa posma jaukto komandu sacensībās desmit metru distancē ar pneimatisko pistoli.

Strautmanis nostartēja samērā veiksmīgi, pirmajā sesijā pat iekrājot 99 punktus, kamēr nākamajās divās attiecīgi 94 un 97 punktus, kas summā deva 290 punktus. Tikmēr Rašmane savāca vien 274 (91-92-91) punktus, kas summā latviešiem deva 564 punktus un 49. vietu starp 77 komandām.

Lai tiktu labāko astotniekā, kas turpināja sacensības, vajadzēja iekrāt vismaz 576 punktus.

Šis posms Latvijas šāvējiem nebija veiksmīgs. Iepriekš Rašmane ieņēma 72. vietu šaušanā ar pistoli no 25 metru distances sievietēm, bet sacensībās desmit metru distancē ar pneimatisko pistoli bija 96. pozīcijā, kamēr vīriem Strautmanis bija 69. vietā, Ernests Erbs palika 75. pozīcijā, bet Emīls Vasermanis samierinājās ar 110. pozīciju starp 162 startējušajiem atlētiem.

Posmā piedalījās vairāk nekā 900 sportistu. Katrā Pasaules kausa posmā šosezon tiek dalītas olimpiskās ceļazīmes, pie tām vidēji tiekot diviem sportistiem katrā atlasē iekļautajā disciplīnā. Nākamās nozīmīgās atlases sacensības būs jūnijā gaidāmās Eiropas spēles, kurās mūsu valsti pārstāvēs Strautmanis un Rašmane.