Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Otrajā "The Ashes" mačā fiksēts neizšķirts

Juris Miņins
Juris Miņins

Otrajā "The Ashes" mačā fiksēts neizšķirts
Foto: Reuters/Scanpix

Šodien noslēdzās otrais "The Ashes" kriketa sērijas, jeb Anglijas un Austrālijas komandu cīņas, mačs. Nelabvēlīgo laika apstākļu dēļ šo maču pasludināja par neizšķirtu.

Jau ziņojām, ka jūlija izskaņā Anglijas kriketa komanda savā laukumā uzņem tūrē esošo Austrālijas vienību, lai aizvadītu 2019. gada "The Ashes" maču sēriju. Pirmajā cīņā, pateicoties lieliskajai Stīvena Smita atsišanai, kurš katrā iningā guva vairāk kā 100 punktus, uzvaru izcīnīja austrālieši, tāpēc angļi cerēja uz revanšu otrajā spēlē.

Jāsaka, ka Anglijas klimats šoreiz, gluži tāpat kā vasaras sākumā notikušajā Pasaules kausā, izdarīja savas korekcijas kā dēļ spēli nevarēja sākt laikā un beigu beigās komandas tā arī neizspēlēja maču pilnā apjomā.

Šādos apstākļos maču mazliet labāk iesāka angļi, kuri pirmā ininga laikā guva 258 punktus. Tiesa, tikai Rorijs Bērnss un Džonijs Beirstovs spēja gūt vismaz 50 punktus. Austrālijas izlase guva 250 punktus un 92 no tiem atkal bija Stīvena Smita kontā, kurš vēlreiz pierādīja savu vērtību Austrālijas komandā.

Pie šāda rezultāta, protams, bija skaidrs, ka viss izšķirsies otrajā iningā. Tajā anglis Bens Stoukss izcēlās ar 115 punktiem, bet viņa pārstāvētā komanda atkal apstājās pie 258 punktiem. Tiesa, tā kā mača norise tika ierobežota, lai saglabātu sērijas maču izspēles kalendāru, tad austrālieši laukumā devās tad, kad angļiem vēl bija rezervē puse atsitēju komandas.

Tiesa, ķenguru zemes pārstāvjiem bija jātiek galā ar vienu lielu problēmu, proti, komandas līderis Stīvs Smits viņiem nevarēja palīdzēt, jo vienības ārstiem ir aizdomas, ka atsitējs ir guvis smadzeņu satricinājumu. Viņa vietā laukumā, kā pirmais pēc jaunajiem noteikumiem, devās Mārnus Lebuščādžs. Interesanti, ka tieši viņš arī bija rezultatīvākais austrālietis otrajā iningā, gūstot 59 punktus.

Rezervista pienesums kopējā komandas "krājkasītē" bija nozīmīgs, jo tas ļāva saglabāt neizšķirtu, lai gan angļi, sevišķi jau metējs Džofra Ārčers, darīja visu, lai spēli beigtu ātrāk nekā atvēlētie 47 overi. Viņa trīs viketi, jeb no spēles izslēgtie pretinieki, bija puse no angļu iespētā, tiesa, arī Ārčers, kurš šovasar Anglijai palīdzēja uzvarēt Pasaules kausā, nākot laukumā papildlaikā, nespēja spēli novest līdz uzvarai, tāpēc tika fiksēts neižšķirts.

Jāpiebilst, ka kriketā spēli par neizšķirtu ("draw") pasludina tad, kad vismaz viena komanda nevar izspēlēt savu iningu līdz tam laikam, kad ir paredzētas spēles beigas. Jāpiebilst, ka tehniski kriketa spēles ilgums ir neierobežots un viens Testa mačs var ilgt vairāk kā nedēļu, lai tā nenotiktu, ir pieņemti noteikumi, kas viena mača norisi ierobežo parasti līdz piecām dienām.

Interesanti, ka kriketā ir arī otra veida neizšķirts ("tie"), kas gan ir retāks, jo šāds iznākums ir tad, kad abas puses ir izspēlējušas visus savus overus un kopējais punktu skaits abām pusēm ir vienāds.

Trešā "The Ashes" cīņa ir sāksies 22. augustā un tiks aizvadīta Līdsas pilsētā. Par Austrālijas komandas līdera Stīvena Smita piedalīšanos šajā mačā pagaidām ziņu nav.

Citi starptautiskā kriketa mači

Tāpat ir jāatzīmē, ka bez šīs sērijas pašlaik, kā jau bijām ziņojuši, mačus aizvada Indijas un Karību izlases komandas. Jāsaka gan, ka Karību izlasei šī sērija nav veiksmīga, jo pašlaik no sešiem mačiem tikai vienā viņi nav zaudējuši, jo spēle noslēdzās bez rezultāta. Pārējos piecos mačos uzvarēja Indija.

"West Indies" vienībai gan vēl ir iespēja atspēlēties, jo priekšā ir divas jaunizveidotā ICC Testa kriketa čempionāta cīņas.

Savukārt Šrilanka un Jaunzēlande pirmo šī turnīra spēli jau ir aizvadījušas un tajā ar 267&268/4 pret 249&285 uzvaru izcīnīja šrilankieši.

ICC Testa kriketa čempionāts

#KomandaSUN1N2ZSUN1N2ZP
1.Šrilanka000001100060
2.Austrālija000002110032
3.Anglija00000201018
4.Jaunzēlande00000100010
5.Bangladeša00000000000
6.Indija00000000000
7.Pakistāna00000000000
8.DĀR00000000000
9.Karību izl.00000000000

Izmantotie resursi:
https://www.icc-cricket.com/