Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase:0

"US Open" trešā diena: Rouzs sadeldē Vudlenda pārsvaru, Kepka saglabā cerības

Valdis Bērziņš

Gerijs Vudlends un Džastins Rouzs. Foto: Reuters/Scanpxi

Svētdien Peblbīčā tiks pabeigts 119. "US Open" golfa turnīrs, kura pēdējo raundu ar viena sitiena pārsvaru sāks bez "major" tituliem esošais amerikānis Gerijs Vudlends. Viņa tuvākais sekotājs ir 2013. gada čempions Džastins Rouzs, bet dalītā 3. vietā atrodas pēdējo divu gadu uzvarētājs Brukss Kepka.

"US Open" Top 8 pēc trešā raunda: -11 Gerijs Vudlends, -10 Džastins Rouzs, -7 Brukss Kepka, Čezs Rīvijs un Luī Ustheizens, -6 Rorijs Makilrojs, -5 Mets Kučars un Česons Hedlijs.

Gerijs Vudlends pirmās 36 bedrītes izspēlēja ar -9, iegūstot divu sitienu pārsvaru pār Džastinu Rouzu, kuram trešajā dienā izdevās deficītu samazināt līdz minimumam. Vudlends gan pirms tam neilgi bija nokļuvis četru sitienu atrāvienā ar -11.

Astotajā bedrītē notika divu sitienu pavērsiens angļa labā, kad viņam izdevās bērdijs, bet amerikānis no neliela attāluma kļūdījās ar PAR bumbiņu. Tas Vudlendam bija pirmais "bogey" pēc 34 tīrām bedrītēm. Viņš raunda turpinājumā guva tikai vienu bērdiju, atkal sasniedzot rezultātu -11, bet Rouzs "back 9" izspēlēja ar -2 un ar 18. bedrītē trāpītu "birdie" tika līdz -10.

Neskatoties uz golferiem patīkamu laukumu ar augstvērtīgu rezultātu iespējām, sestdiena bija vispieticīgākā no pirmajām trim dienām, jo lielākajai daļai spēlētāju bija problēmas ar grīnu lasīšanu, uz laukuma atstājot ļoti daudz neizmantotu iespēju. Labākais raunds ar -4 izdevās bijušajam "Masters" čempionam Denijam Viletam, kuram tāds pats rezultāts ir arī čempionāta summā, dodot dalītu 9. vietu.

Ar -3 izspēlēja trīs golferi, ieskaitot Rouzu un pēdējo divu gadu čempionu Bruksu Kepku, kurš šonedēļ Kalifornijā nav bijis savā pēdējo divu sezonu pierastajā iznīcinošajā formā. Neskatoties uz klusu turnīru, Kepka arvien ir cīņā par titula aizstāvēšanu, jo četru sitienu deficīts ir attālums, kāds ar vēl atlikušām 18 bedrītēm nav kritiski liels, turklāt abi līderi neizceļas ar spožu spēli.

Kepka spēlēs priekšpēdējā grupā ar Čezu Rīviju, startējot plkst. 14:19 pēc vietējā laika, bet Rouzs un Vilets cīņā dosies 11 minūtes vēlāk. Latvijai ar Peblbīču ir 10 stundu starpība, proti, pēdējās divas grupas startēs brīdī, kad pie mums būs sasniegta pusnakts.