Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas labākie triatlonisti apņēmības pilni turpināt trenēties un uzlabot rezultātus

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas labākie triatlonisti apņēmības pilni turpināt trenēties un uzlabot rezultātus
Sandis Kornijenko un Artūrs Liepa Rīgas triatlonā. Foto: Andris Mačāns

Latvijas labākie jaunie triatlonisti pārsvarā nav apmierināti ar savu startu svētdien Rīgas triatlona ietvaros aizvadītajā Eiropas junioru kausa posmā, tomēr viņi ir apņēmības pilni turpināt trenēties, lai nākotnē kāptu tikai uz augšu.

Aizvadītajās sacensībās izteikts favorīts bija pagājušā gada Jaunatnes olimpiskais čempions Dilans Makalahs, kurš pēc riteņbraukšanas pirmā apļa arī bija ļoti pārliecinošā vadībā, bet tad strauji atkāpās un noslēgumā triumfēja viņa tautietis Saksons Morgans.

"Mans komandas biedrs atradās priekšā, bet viņam sekoja liela grupa, kurā biju arī es. Mēs grupā ļoti labi pastrādājām un viņš izlēma padoties. Tad atrāvienā devos es kopā ar britu un dāni," pēc sacensībām atcerējās Morgans. "Kāpēc komandas biedrs neizturēja? Bija diezgan vējains, bija sānu vējš, tāpēc vienam nav viegli braukt. Viņš izlēma pievienoties grupai - deva man iespēju braukt prom un es izmantoju to."

"Rīgas triatlonā bija ļoti laba peldēšanas distance - tāls ceļš līdz pirmajai bojai, kā man patīk. Tāpat arī labs skrējiens, jo visu laiku redzi konkurentus un jāspēlē emocionāla spēle," izteicās Jaunzēlandes sportists, atklājot, ka uz Rīgu izlase izlēmusi doties, jo jau aptuveni pusotru mēnesi dzīvo Spānijā, gatavojoties Lozannā paredzētajām pasaules "Grand Prix" sacensībām. "Tāpēc izlēmām piedalīties vairākās kontinentālajās sacensībās un starp tām iekrita arī Latvija."

Latvijas sportistu iekšējā cīņā 23. vietu izcīnīja Artjoms Gajevskis, esot gandrīz četras minūtes aiz Morgana. Divas minūtes Gajevskim zaudēja 34. vietu guvušais Danila Proščinko, vēl vairāk nekā minūti atpalika 39. vietu ieņēmušais Sandis Kornijenko, kamēr Artūrs Liepa čempionam zaudēja vairāk nekā deviņas minūtes, guva 43. vietu un bija viens no pēdējiem, kurš netika apsteigts par apli. Piektais Latvijas pārstāvis Raimonds Levickis jau sākumā bija starp atpalicējiem un tika apsteigts par apli, sacensības beidzot priekšlaicīgi.

"Neesmu apmierināts. Es ļoti labi nopeldēju, bet uz velo bija ļoti grūti, nebiju gatavs tik lielam ātrumam. Tāpat bija smags vēders, jutos slikti," pēc sacensībām skumjš bija Latvijas komandas sportists Proščinko. "Nezinu, kas notika, varbūt slikti paēdu. Līdz ar to nevarēju labi paelpot un skriešanā vairāk soļoju. Vienmēr patīk startēt mājās, pārstāvēt savu valsti, bet šoreiz neizdevās plānotais. Jāturpina trenēties, jāizlabo savas kļūdas."

"Bija normāli. Man patika sacensības, bet zaudēju taktiski. Izpeldēju labi, gandrīz pirmajā grupā, tomēr velo distances sākumā nepaspēju tajā ieķerties. Savukārt nākamajā grupā pirmais brauca čalis no Igaunijas un viņš neļāva mums pabraukt ātrāk, tāpēc nepaspēju saķert to grupu, kurā brauca Liepa. Es varēju ieķerties tajā grupā. Parasti sēžu grupā un parasti man tas sanāk, bet šoreiz bija slikti," pozitīvāk noskaņots bija Latvijas komandas līderis Artjoms Gajevskis, tomēr ar gala rezultātu viņš nevarēja būt pilnībā priecīgs, jo cerēja uz vietu desmitniekā. "Pēc tam skriešana bija normāla. Centos darīt visu, ko varu."

Arī Gajevskis ir kvalificējies prestižajām Lozannas sacensībām, tomēr tajās nepiedalīsies, līdz ar to Rīgas triatlons bija viņa pēdējie nozīmīgie mači junioru vecumā. "Sanāca ļoti slikti ar datumiem. Jau biju saplānojis braukt atpūsties, tika nopirktas biļetes un tikai pēc tam uzzināju, ka tomēr tikšu starp dalībniekiem. Žēl, ka junioru karjera noslēdzās šādi."

"Gribu turpināt mācīties, tāpat gribu startēt elites grupas sacensībās," sportists ir apņēmības pilns sportošanu apvienot ar studijām. Elites grupā viņš debitēja jau šogad, Eiropas čempionātā sprintā izcīnot 31. vietu starp 37 finišu sasniegušajiem sportistiem. Toreiz daugavpilietis pēc peldēšanas līderim zaudēja vien 19 sekundes un arī riteņbraukšanā noturējās līdzi vadošajiem sportistiem. "Nākotnē gribu būt stabils elites sportists Eiropā."

Visveiksmīgāk no Latvijas sportistiem riteņbraukšanu iesāka Artūrs Liepa, tomēr finišā viņš bija pēdējais starp četriem finišu sasniegušajiem mājiniekiem.

"Protams, ka neesmu apmierināts. Sākumā viss gāja labi, kaut nebija viegli. Tomēr ikdienā riteņbraukšanā trenējos viens un tā ir liela problēma - nemāku droši izņemt pagriezienus, tāpēc katru reizi bija jāvelk klāt un līdz ar to beigās nepietika spēka. Es vienkārši nemāku braukt grupā, tas man nav pierasts. Daugavpiliešiem ir liela grupa, ļoti labs treneris, bet es trenējos Pierīgā un visu laiku treniņos braucu viens," stāstīja Liepa, atzīstot, ka arī pēc tam skriešanā klājies ļoti grūti. "Tur man sākās vēdera krampji. Man bija 33. starta numurs - tāds pats kā posmā Polijā, kad nokritu un pārsitu ķiveri. Laikam numurs vainīgs."

Tomēr 33. numura viņam nebija šovasar Austrijā, kad izdevās sasniegt A finālu Eiropas jaunatnes čempionātā, kurā tika izcīnīta 26. vieta. "Bija ļoti patīkami tikt finālā, bet toreiz bija tieši tas pats, kas šoreiz - vēdera krampji man liedza izcīnīt augstāku vietu, ko tiešām biju spējīgs paveikt. Šis bija pirmais gads junioros, jāmācās no kļūdām. Pārējie gadi būs labāki un varēšu cīnīties ar visiem olimpiskajiem junioru čempioniem, ko izdarīju arī šeit."

Uz Latviju atbraukušais olimpiskais jaunatnes čempions Makalahs finišā bija vien 19 sekundes ātrāks par Gajevski.