Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Solodkiha uzvar Ziemeļvalstu čempionātā paukošanā starp juniorēm

Ints Megnis
Ints Megnis

Solodkiha uzvar Ziemeļvalstu čempionātā paukošanā starp juniorēm
Jekaterina Solodkiha, Olga Sitova, Juta Mālniece un Emīlija Maslobojeva. Foto no Maslobojevas Facebook profila

Latvijas vadošā paukotāja Jekaterina Solodkiha svētdien "Elektrum" Olimpiskajā centrā uzvarēja Ziemeļvalstu čempionātā junioru konkurencē, finālā pieveicot Emīliju Maslobojevu, kurai dienu iepriekš zaudēja kadetu ieskaites titula cīņā.

Sacensības Rīgā notiek visu nedēļas nogali. Sestdien centrālās bija sacensības kadetiem, kur meiteņu konkurencē visas četras vietas uz goda pjedestāla aizņēma mājinieces - uzvarēja Maslobojeva, otrā bija Solodkiha, bet bronzu saņēma Juta Mālniece un Olga Sitova. Svētdien notika sacensības junioru konkurencē, atkal finālu sasniedzot tieši šiem divām sportistēm, bet šoreiz pie zelta tika Solodkiha, kura izšķirošajā cīņā guva panākumu ar 15:6.

Tikmēr pie bronzas šoreiz tika citas mājinieces Eva Hautala un Marija Kajrāne.

Junioriem puišiem otro zeltu izcīnīja soms Santeri Ilitervo, kurš finālā ar 15:12 uzvarēja Jegoru Aleksejenko no Latvijas. Savukārt pirms tam pusfinālā Ilitervo vien ar 14:15 uzvarēja Žanu Husainovu. Kopā ar Husainovu pie bronzas tika arī Bogdans Kaigorodovs.

Tāpat svētdien notika U15 grupas sacensības. Šeit meitenēm uzvaru svinēja zviedriete Emma Kārlsone, kura pēc apakšgrupu turnīra bija izlikta vien ar trešo numuru, bet pusfinālā ar 15:5 sagrāva Juliānu Šemarovu, kamēr finālā ar 15:12 pārspēja Gabrielu Sinkoviču. Pārējās vietas uz goda pjedestāla aizņēma tikai Latvijas sportistes, jo pie otras bronzas tika Žasmine To. Puišiem U15 grupā arī zelts brauks uz Zviedriju, labākajam esot Akselam Fālvikam, kurš titula cīņā ar 15:5 sagrāva Matveju Želtiševu. Bronzu ieguva mājinieks Alekss Gafe un krievs Pjotrs Juņevs.

Sacensības svētdien noslēgsies ar komandu sacensībām. Sievietēm trīs komandu konkurencē triumfēja Latvijas pirmais sastāvs ar Maslobojevu, Sitovu un Solodkihu, kamēr vīriem sacentās četras komandas un arī uzvarēja Latvijas pirmais sastāvs (Lūkass Teteris, Kristaps Supe, Edgars Kuprišs).