Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijai 27 sportisti Eiropas junioru un U23 čempionātu kanoe, daudzi pārvar priekšsacīkstes

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijai 27 sportisti Eiropas junioru un U23 čempionātu kanoe, daudzi pārvar priekšsacīkstes
Laura Skukauska. Foto: Inga Zaļupe

Čehijas pilsētiņā Račicē ceturtdien sācies Eiropas junioru un U23 čempionāts kanoe sprintā. Latvija uz sacensībām devusies ar iespaidīgu 27 sportistu delegāciju, lielākajai daļai pirmajā dienā pārvarot priekšsacīkstes 1000 un 500 metru distancēs, tomēr ne visiem tas izdevās.

1000 metros tālāk par priekšsacīkstēm netika junioru smaiļotājs Otto Gerbers, kurš savā priekšsacīkšu airējumā finišēja pēdējais, astotais, esot tikai viens no diviem sportistiem, kas netiek tālāk. Līdzīgi pieticīgs bija arī junioru kanoe airētājs Iļja Lucenkovs, kurš finišēja devītais priekšsacīkšu airējumā un bija viens no trijiem sportistiem, kas apstājās jau šajā posmā. Savukārt dāmām tikpat pieticīgi startēja junioru smaiļotāja Santa Strode, kura savā airējumā bija pēdējā, devītā, arī esot tikai viena no trim sportistēm, kurām sacensības šajā distancē beidzās.

Citiem tik švaki neklājās. Tā U23 grupā smaiļotājs Aldis Vilde bija piektais savā braucienā, paliekot vien nepilnu sekundi no tā, lai uzreiz tiktu A finālā, kamēr U23 grupā kanoe airētājs Roberts Lagzdiņš finišēja pēdējais, septītais, bet jau pirms starta bija zināms, ka visi sportisti iekļūs pusfinālā. Tikmēr dāmām smaiļotāja Laura Skukauska distanci noslēdza kā astotā, bet pēc sasniegtā rezultāta tika pie pēdējās ceļazīmes uz pusfinālu. Divniekiem pusfinālā iekļuva junioru smaiļotāji Nauris Tomsons un Aigars Cīrulis, kā arī kanoe airētāji Juris un Aleksejs Ševcovi. Tiesa, U23 grupā smaiļotāji Kristofers Lamberts un Kristaps Laube uzrādīja pašu vājāko rezultātu un bija vienīgie sportisti, kuriem sacensības noslēdzās jau pēc priekšsacīkstēm. Tādas problēmas neradās kanoe airētājiem Matīsam Ozolam un Ansim Grišānam, kuri ieguva ceļazīmi uz pusfinālu.

Tikmēr 500 metros junioriem vieniniekos pusfinālā tika smaiļotāji Strode un Edvards Ceipe, kamēr U23 grupā problēmas neradās smaiļotājai Skukauskai un kanoe airētājai Jūlijai Gutovai, kamēr starp vīriem smaiļotājs Egils Kalns bija viens no trim sportistiem, kas izstājās jau pēc šīs kārtas. Divnieku sacensībās kā pēdējās, pateicoties uzrādītajam rezultātam, pusfinālu sasniedza junioru smaiļotājas Margarita Oša un Reina Rituma, turklāt Latvija pārstāvēta arī ar diviem smaiļošanas četriniekiem, visām ekipāžām pārvarot priekšsacīkstes - junioriem vienā laivā salikti Zigmārs Cinovskis, Henrijs Horsts, Rihards Silārs un Henrijs Dumpis, bet U23 grupā Lamberts, Roberts Altmanis, Laube un Kalns.

Piektdien no rīta notiks pusfināli 500 un 1000 metru distancēs, bet vakarā gaidāmas priekšsacīkstes 200 metros, kur startēs arī viens no labākajiem Latvijas smaiļotājiem Roberts Akmens, kurš pērn Eiropas U23 čempionātā tika pie bronzas.

     [+] [-]

, 2019-07-12 19:49, pirms 5 mēnešiem
Kādēļ par mūsu jaunajiem junioriem nav ziņas, ka viņi ir iekļuvuši eiropas sacensībās smaiļotājiem un kanoe airētājiem 2019? A