Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase:0

Sezonas noslēguma etapā Liepājā noskaidros “Stirnu buka” čempionus

Ivars Bācis

Sezonas noslēguma etapā Liepājā noskaidros “Stirnu buka” čempionus
Karaostas pludmale Liepājā, gar kuru skries dalībnieki.

Pēc pusotras nedēļas, 21.oktobrī, Liepājas Karostā rudenīgos toņos un ar militāro elpu piezemēsies populārākā un masveidīgākā Latvijas ainaviskā taku skriešanas seriāla “Stirnu buks 2017” sezonas septiņu posmu lēciens, kurā startē arī vairāki vadošie mūsu valsts vieglatlēti, distanču slēpotāji, orientieristi un citu sporta veidu pārstāvji. Tieši Karostā noskaidrosim sezonas laureātus gan individuālajā kopvērtējumā, gan komandu ieskaitē, gan skolu čempionātā.

“Daudzi Karostā ir bijuši pie katedrāles un uz mola, bet neviens jau nezina vēsturi, kas tur slēpjas Karostas iekšienē,” gaidāmo Stirnu buka sezonas kulmināciju noslēdzošajā 7. posmā intriģējoši komentē Liepājas sporta pārvaldes vadītājs Artis Lagzdiņš. “Tāda ir Stirnu buka filozofija – piedāvāt skrējiena dalībniekiem redzēt to, ko standarta ceļojuma piedāvājumos cilvēki neieraudzīs. Skrienot varēs sajust Karostas militāro elpu, kāda tā ir tapusi cara laikā – tā ir skarba militārā lieta…”

Dalībniekiem cīnās par uzvaru sacensību seriāla kopvērtējumā 3 dažādās distancēs – “Zaķis” (8-12km), “Stirnu buks” (17-22km) vai pašā garākajā “Lūsis” (27-35km), kurā tiek vērtēti katra dalībnieka 5 labākie rezultāti konkrētajā distancē. Kopvērtējumu nosaka, summējot iegūtos punktus vienas distances ietvaros.

“Zaķa” distancē kopvērtējumā vadībā atrodas Latvijas labākā distanču slēpotāja Patrīcija Eiduka un viens no labākajiem distanču slēpotājiem Gints Lūsis, kuri faktiski ir nodrošinājuši uzvaru neatkarīgi no 7.posma rezultātiem. Tāpat uzvaru ir arī nodrošinājuši vadošie “Buka “ distances skrējēji – vairākkārtējais Latvijas čempions vieglatlētikā Dmitrijs Serjogins un Zanda Ulanova. Tikmēr “Lūša” distancē vēl var pamainīties uzvarētāji, taču tad vīriem vicelīderim un pasaules vicečempionam 24 stundu rogainingā Andrim Ronimoisam ir ne tikai jāuzvar pārliecinoši, bet arī jābūt vienam no ātrākajiem sprinta kalnā, lai varētu apsteigt pašreizējo līderi, vairāku ultra garo distanču uzvarētāju, ieskaitot Latvijas čempionātu 100km, Uldi Kļaviņu. Sievietēm Lauras Čakles līderpozīcijas var apdraudēt iepriekšējā posmā Līgatnē uzvaru izcīnījusi Anete Švilpe.

Karosta – lielākā vēsturiskā militārā teritorija Baltijā – aizņem aptuveni trešdaļu Liepājas teritorijas pilsētas ziemeļu daļā, un ir valdzinoša savā skaudrumā, brīnumaina, paradoksāla un unikāla vieta ne tikai Latvijas, bet arī pasaules vēsturē un arhitektūrā. Karosta būvēta 19. un 20. gadsimtu mijā kā Krievijas impērijas militārā bāze, un šodien te pilsētvidē savdabīgi savijas cariskās Krievijas militārā elegance un padomju militārisma robustums. Teritorija, kura padomju gados bija slēgtā zona, bet mūsdienās mazpazīstama pat vietējiem iedzīvotājiem.

Skrējējiem būs ko sviedrus liet, jo Karostas apvidus ir veidojies militāru transformācijas ceļā. Takas, kas iemītas starp mežonīgajiem betona bluķiem un kupoliem, ved pa neskaitāmiem tehniski veidotiem pauguriem (un pat kalniem!) militārām vajadzībām. “Beberliņu ūdenskrātuve ir radusies kā smilšu ieguves sektors būvniecībai militāriem objektiem. Lielākā daļa liepājnieku paši nav bijuši aiz Beberliņiem, kur slēpjas vecie pulveru bunkuri un pagrabi, kas savulaik maskēti daudzajos uzbērumos,” teic Lagzdiņš. Kā saka paši liepājnieki, Karosta var patikt, var arī nepatikt, bet noteikti neatstāj vienaldzīgu. Tiekamies sezonas noslēguma ceremonijā Liepājā jau 21. oktobrī. Būs silti!

Vairāk informācijas: 5 vietas, kas Karostā būtu jāapskata katram...