Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase:0

Airētājam Sokolovam septītā vieta Eiropas U23 čempionātā

Ints Megnis

Airētājam Sokolovam septītā vieta Eiropas U23 čempionātā
Ģirts Sokolovs. Foto: World Rowing

Latvijas airētājs Ģirts Sokolovs svētdien Grieķijā uzvarēja Eiropas U23 čempionāta B finālā neolimpiskajā vieglsvaru klasē, kas noslēguma ieskaitē deva septīto vietu, kamēr Jānis Timbors olimpiskajā vieninieku klasē samierinājās ar piekto vietu B finālā.

Eiropas U23 čempionātā ir maza konkurence un sacensības tiek aizvadītas divās dienās. Olimpiskajā vīriešu vieninieku klasē Timbors sestdien vispirms ar rezultātu 7:19,69 guva ceturto vietu savā priekšsacīkšu braucienā, bet pēc tam gandarījuma braucienā bija trīs sekundes lēnāks un finišēja trešais. No otrās pozīcijas, kas garantētu vietu A finālā, viņš atpalika sešas sekundes. Svētdien sportists airēja B finālā un tajā ar rezultātu 7:23,11 finišēja piektajā vietā, spējot apsteigt vienīgi konkurentu no Lietuvas.

Šajā klasē kopā uz starta devās 12 sportisti, līdz ar to Timboram noslēgumā tika fiksēta priekšpēdējā vieta.

Tikmēr neolimpiskajā vieglsvaru klasē Sokolovs sestdien priekšsacīkšu braucienu noslēdza trešajā vietā (7:31,25), bet pēc tam gandarījuma braucienā savu rezultātu uzlaboja par 19 sekundēm, tomēr tāpat finišēja vien trešais un palika četru sekunžu attālumā no A fināla. Svētdien B finālā latvietis bija 7:22,41 ātrs, bet ar to bija pietiekami, lai triumfētu B finālā un noslēgumā izcīnītu septīto vietu.

Šajā klasē kopā airēja 11 sportisti.