Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase:0

Latvijas juniores izcīna uzvaru Eiropas jaunatnes čempionāta galda tenisā ievadā

Ints Megnis

Latvijas juniores izcīna uzvaru Eiropas jaunatnes čempionāta galda tenisā ievadā
Sabina Musajeva. Foto: galdateniss.lv

Latvijas meiteņu junioru komanda svētdien Čehijā ar uzvaru sāka Eiropas jaunatnes čempionāta galda tenisā komandu sacensības, tomēr otrajā duelī tika ciesta neveiksme.

Sacensības notiek kadetu (U15) un junioru (U18) vecuma grupās, kur vispirms tiek aizvadīts grupu turnīrs, bet tad sāksies cīņas par vietām. Junioru meiteņu turnīrā pirmajā J apakšgrupas mačā Latvija ar 3-1 uzvarēja Bulgāriju. Vispirms grūtu uzvaru smagā piecu setu cīņā izcīnīja pagājušā gada valsts čempione pieaugušajiem Sabina Musajeva, kam sekoja Diānas Afanasjevas neveiksme trijos setos, bet pēc tam uzvaru trijos setos izcīnīja Viktorija Poriņa un vēl vienu panākumu piecos setos guva Musajeva. Tomēr pēc tam Latvijas sportistes ar 0-3 kapitulēja Norvēģijai, zaudējot visām trim sportistēm un vienā setā uzvarot vienīgi Poriņai. J apakšgrupas turnīra noslēgumā Latvija pirmdien tiksies ar Dāniju, kas pirmajos divos dueļos zaudējusi.

Kadetu puišu sacensībās Latvija ielozēta I grupā, pirmajā cīņā ar 0-3 piekāpjoties Grieķijai. Neveiksmi vienspēlē četros setos piedzīvoja Artūrs Spalis, bet visos trijos setos zaudēja Romāns Strelčuks, kamēr dubultspēlē bez uzvarētiem setiem palika Spaļa un Haralda Fjodorova pāris. Vēl šajā apakšgrupā spēlē Bulgārija un Austrija.

Tikmēr junioru puišu sacensībās Latvija pirmajā dienā paguva piedzīvot divas neveiksmes. E apakšgrupas pirmajā duelī ar 0-3 tika zaudēts Portugālei - vispirms neveiksmi vien piecos setos piedzīvoja Aleksandrs Pahomovs, pēcāk četros setos zaudēja Daniels Kogans, bet trijos setos piekāpās Deniss Vasiļjevs. Savukārt vēlāk Latvija ar 2-3 saspringtā duelī atzina Bosnijas un Hercegovinas pārākumu, kaut bija arī vadībā ar 2-1. Cīņa sākās ar Vasiļjeva uzvaru četros setos, kam sekoja Kogana zaudējums piecos setos un Pahomova uzvaru piecos setos. Tomēr pielikt punktu Latvijai neizdevās, jo dueļa noslēgumā neveiksmi četros setos piedzīvoja Kogans, kam sekoja pārliecinošs Vasiļjeva zaudējums trijos setos. Pirmdien Latvija pret Īriju un Skotiju aizvadīs noslēdzošās divas cīņas.

Komandu čempionāts ilgs līdz šīs nedēļas otrajai pusei un piektdien sāksies individuālais turnīrs, kurā sportisti sacentīsies līdz 16. jūlijam.