Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:296, Did:0, useCase: 0

Vaits: ''Makgregors ir mans Ali, mans Taisons''

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

Vaits: ''Makgregors ir mans Ali, mans Taisons''
Konors Makgregors un Deina Vaits
Foto: USA Today Network/Sipa USA/Scanpix

Gatavojoties cīņu šovam ''UFC 229'', kur potenciāli iespaidīgākajā duelī organizācijas vēsturē par vieglā svara divīzijas čempiona statusu cīnīsies līdz šim neuzveiktais krievs Habibs Nurmagomedovs (26-0) un UFC ikona Konors Makgregors (21-3), UFC prezidents Deina Vaits Makgregoru salīdzinājis ar vieniem no visu laiku izcilākajiem bokseriem - Maiku Taisonu un Muhamedu Ali.

MMA sporta lielākā zvaigzne, bijušais divu UFC svara kategoriju čempions Konors Makgregors 6. oktobrī aizvadīs pirmo MMA cīņu kopš divu gadu pauzes, lai mestu izaicinājumu pašreizējam čempionu jostas īpašniekam Habibam Nurmagomedovam. Ap šo dueli valda milzīga ažiotāža, un tas pamatoti uzskatāms par, iespējams, visu laiku vērienīgāko, kādu UFC jebkad izdevies sarīkot. Biļetes Lasvegasas arēnā tika izpārdotas pāris minūšu laikā.

Protams, lielu daļu pateicības par ažiotāžas izveidošanu šai cīņai UFC prezidents Deina Vaits ir parādā tieši Makgregoram, tiesa, tā tas ir ikkatrā cīņā ar īra līdzdalību. Skandalozais cīkstonis ilgus gadus zināms kā viens no lielākajiem balamutēm jeb tā saucamā ''trash-talk'' piekopējiem, pamanoties izvest pretinieku no pārliecības un izsist no ritma jau pirms cīņas sākuma. ''Viņš ieguva daudz fanu un kļuva populārs ļoti ātri. Jau brīdī, kad pirmoreiz tikos ar šo puisi un kopā vakariņojām, zināju, ka Makgregors kļūs par superzvaigzni,'' atzina Vaits.

Konors gan gājis vēl tālāk, kad šā gada aprīlī pirms Habiba cīņas ''UFC 223'' šovā uzbruka UFC autobusam, kurā atradās vairāki cīkstoņi, kas piedalījās šovā. Makgregors ar bagāžas pārvadājamiem ratiem izsita autobusa stiklu, divi cīkstoņi guva arī nopietnus savainojumus. Īrs uz šovu bija ieradies nevienam nezinot, kopā ar komandas biedriem, un grasījās aizkulisēs izrēķināties ar Nurmagomedovu, kurš iepriekš bija iesaistījies asā vārdu apmaiņā ar vienu no Makgregora komandas biedriem.

Skaidrs, ka šāds incidents tikai pielēja eļļu ugunij, un oficiāls paziņojums par cīņu bija tikai laika jautājums. Jau toreiz Habibs atzina: ''Paskatieties, jau tagad UFC sāk taisīt šo cīņu!'' Pateicoties milzu ažiotāžai, ko ap savām cīņām ikreiz rada Makgregors, bankas konts arvien straujāk pildās arī Vaitam. UFC prezidents pārstāvēja Makgregoru arī boksa cīņā pret Floidu Meivezeru. Tieši pateicoties šai cīņai, kurā gan MMA cīkstonis piedzīvoja zaudējumu, Makgregors kļuva par pasaules līmeņa sporta superzvaigzni un kļuva par vienu no vislabāk apmaksātajiem sportistiem pasaulē.

Lai arī kādas nepatikšanas Makgregors nebūtu sastrādājis, Vaits allaž palicis uzticīgs MMA zvaigznei, un pat salīdzinājis Konoru ar leģendārajiem bokseriem Muhamedu Ali un Maiku Taisonu: ''Makgregors ir mans Ali, viņš ir mans Taisons. Nezināju, vai viņš būs spējīgs regulāri cīnīties, nezināju, vai viņam būs pa spēkam kādreiz izcīnīt titulu. Bet biju pārliecināts, ka Konors būs zvaigzne.''

Izmantotie resursi:
https://www.bloodyelbow.com/2018/8/...