Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Pēc Apelāciju komisijas lēmuma līksmo arī Glovacka komanda: "Šī mums ir uzvara"

Agris Suveizda

Pēc Apelāciju komisijas lēmuma līksmo arī Glovacka komanda: "Šī mums ir uzvara"
Mairis Briedis pret Kšištofu Glovacki. Foto: Chine Nouvelle/Sipa/Scanpix

Pasaules boksa organizācijas (WBO) Apelāciju komisijas lēmums neatcelt Maira Brieža un Kšištofa Glovacka cīņas iznākumu un nediskvalificēt latviešu bokseri, taču vienlaikus 120 dienu laikā nozīmēt revanša cīņu ir apmierinājis abas puses. Brieža menedžeris Raimonds Zeps sarunā ar Sportacentrs.com jau norādīja, ka prioritāte ir Supersērijas fināls, nevis WBO tituls, kas tiks zaudēts Apelāciju komisijas nozīmētā revanša neaizvadīšanas gadījumā. Nu pozitīvi par Apelāciju komisijas lēmumu izteicies arī Glovacka advokāts Skots Šafers.

"Tā Glovackim ir uzvara. Ne vienbalsīgs lēmums [komisija lēmumu pieņēma ar balsojumu 2:1 – A.S.], taču jebkurā gadījumā uzvara," Šafers sacīja sarunā ar ESPN un BoxingScene.com. "Glovackis nākamo cīņu aizvadīs par WBO titulu. Ja Briedis nevēlas revanša cīņu, tad viņam ir visas tiesības boksēties Supersērijas finālā – taču bez WBO titula un izaicinātāja statusā. Zinu, ka Glovackis vēlas revanšu un vēlas attiecības ar Briedi nokārtot ringā."

ESPN rīcībā nonākusi Apelāciju komisijas lēmuma argumentācija, kurā minēts, ka WBO nav nekādu šaubu, ka Briedis, Glovackim iesitot ar elkoni, pārkāpis organizācijas noteikumus un pamatprincipus. "Ņemot vērā šīs lietas īpašos apstākļus, Glovackim ir jādod iespēja nekavējoties sacensties par WBO titulu. Likt viņam gaidīt 120 dienas pēc WBSS turnīra [Supersērijas] beigām nav adekvāts solis, lai arī tas tiktu sperts pareizajā virzienā. Starp faktoriem, kas mums liek domāt, ka šāda mēra pielietošana nebūtu adekvāta, ir arī tas, ka WBSS turnīra fināla datums vēl nav oficiāli izziņots," sacīts Apelāciju komisijas lēmumā. "No otras puses, ļaut Briedim WBSS finālā aizstāvēt titulu nozīmētu viņa atalgošanu par WBO noteikumu pārkāpumu."

Tāpat WBO stingri iesaka, lai WBSS apsvērtu turnīra fināla aizvadīšanu pēc Glovacka un Brieža revanša cīņas. Gadījumā, ja Briedis atteiksies no revanša, viņam tiks atņemts WBO tituls un Glovackim par vakanto titulu būs jācīnās pret nākamo rangā esošo bokseri – 49 gadus veco turku izcelsmes vācieti Firatu Arslanu.

Apelāciju komisija Brieža un Glovacka lietā lēmumu pieņēma ar divām balsīm pret vienu, un interesanti, ka pret balsoja komisijas priekšsēdētājs Fernando Džerbolīni. Viņš savu nostāju skaidroja ar to, ka šis strīds pārāk ietekmē Supersēriju un trešās iesaistītās puses: ja Briedis atteiksies no revanša, tad Supersērijas finālā netiks apvienotas jostas, kā tas bija paredzēts sākotnēji, bet ja Brieža un Glovacka revanša dēļ tiks atlikts Supersērijas fināls, tas pārāk ietekmēs otru finālistu Junjeru Dortikosu.

Briedis Supersērijas ceturtdaļfinālā ar vienbalsīgu tiesnešu lēmumu pārspēja vācieti Noelu Gevoru, bet pusfinālā pretrunīgā cīņā ar tehnisko nokautu uzveica arī Glovacki. Briedim Supersērijas finālā ir jācīnās pret IBF titula īpašnieku Dortikosu, kurš iepriekš uzvarēja poli Mateušu Masternaku (vienbalsīgs tiesnešu lēmums) un amerikāni Endrjū Tabiti (nokauts 10. raundā). Neoficiāli Supersērijas fināls tika plānots 14. decembrī Rīgā.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/boxing/story/_...
https://www.boxingscene.com/confusi...

  +5 [+] [-]

, 2019-10-27 14:17, pirms 3 mēnešiem
Revanšam pret poli ir jābūt. Tikai tā tiem poļu mudakiem varēs mutes aizvērt,kad Briedis šo uzveiks. Cerams,ka revanšs notiks Polijā.

     [+] [-]

, 2019-10-27 15:18, pirms 3 mēnešiem
120 dienu laikā ar paspēt uzvarēt Dortikosu un samizot Glovacki.

     [+] [-]

, 2019-10-27 16:30, pirms 3 mēnešiem
Ferrari Nr.1 in my heart rakstīja: Revanšam pret poli ir jābūt. Tikai tā tiem poļu mudakiem varēs mutes aizvērt,kad Briedis šo uzveiks. Cerams,ka revanšs notiks Polijā.
prioritāte ir nevis kādam kko aizvērt bet gan dot iespēju abiem sportistiem (nu un attiecīgi arī rociņas berzējošajiem promoteriem) beidzot kruizeros nopelnīt pieklājīgu kāpostu
profesionālais sports pirmkārt ir izklaides bizness un tikai otrkārt viss pārējais

     [+] [-]

, 2019-10-27 16:39, pirms 3 mēnešiem
Tik garš raksts,par būtisku tēmu,bet esence nav izcelta. Tad kas ir tas galvenais no šī raksta?

     [+] [-]

, 2019-10-27 16:44, pirms 3 mēnešiem
Teorētiski Mairis varētu aizvadīt divas cīņas 4 mēnešu laikā, bet nezinot vēl fināla datumu grūti spriest!

  -1 [+] [-]

, 2019-10-27 16:49, pirms 3 mēnešiem
Domājot par nākotni, jostas tomēr ir svarīgākas par Ali trofeju. Ieguvējs noteikti Glovackis.

     [+] [-]

, 2019-10-27 17:03, pirms 3 mēnešiem
To bac05. Par kādu nākotni Tu runā? Mairis nomauks divas, trīs cīņas un beigs karjeru. Svarīgākais viņam ir finansiālais izdevīgums. Un nekā nosodāma, profesionālais sports sen ir vairāk šovs un naudas pelnīšana kā sacensība.

     [+] [-]

, 2019-10-27 17:16, pirms 3 mēnešiem
rīts rakstīja: To bac05. Par kādu nākotni Tu runā? Mairis nomauks divas, trīs cīņas un beigs karjeru. Svarīgākais viņam ir finansiālais izdevīgums. Un nekā nosodāma, profesionālais sports sen ir vairāk šovs un naudas pelnīšana kā sacensība.
Divas trīs cīņas tā arī ir nākotne. Vairāk laikam tomēr varētu nopelnīt, ja īpašumā būtu visas jostas, nevis nevienam nevajadzīga Ali trofeja.

  +1 [+] [-]

, 2019-10-27 17:51, pirms 3 mēnešiem
bac05 rakstīja: Domājot par nākotni, jostas tomēr ir svarīgākas par Ali trofeju. Ieguvējs noteikti Glovackis.
Kas boksā ,tavuprāt, ir galvenais? Josta vai nauda? Briedis finālā iegūs piķi, bet Glovackim ir iespēja tikt pie jostas, cīņā, kura pa lielam - visiem būs pofig...katrā ziņā liela nauda tajā neapgrozīsies. Bet pēc fināla - Briedis tādā, vai citādā veidā pie cīņas ar Glovacki tiks šā vai tā.. Var tur spēlēties gan ar poļu vēlmi uz revanšu, gan vienkārši arī naudu pavicināt, ko visticamāk, Zauerlands pat ir gatavs palīdzēt Mairim piesaistīt...

Domāju par fināla pārcēlšanu pēc cīņas ar Glovacki var aizmirst - negaidīs supersērija vēl pusgadu, līdz finālam.

  +1 [+] [-]

, 2019-10-27 17:51, pirms 3 mēnešiem
bac05 rakstīja: Divas trīs cīņas tā arī ir nākotne. Vairāk laikam tomēr varētu nopelnīt, ja īpašumā būtu visas jostas, nevis nevienam nevajadzīga Ali trofeja.
Mairis ir turējis savā dzīvē vairākas jostas.. cik daudz naudas ar plikām jostām viņš ir nopelnījis, salīdzinot ar to, ko viņš pelna esot zem Zauerlanda supersērijas?

     [+] [-]

, 2019-10-27 18:37, pirms 3 mēnešiem
bac05 rakstīja: Domājot par nākotni, jostas tomēr ir svarīgākas par Ali trofeju. Ieguvējs noteikti Glovackis.
domājot par nākotni, svarīgāka ir nauda, nevis jostas.

  +3 [+] [-]

, 2019-10-27 18:46, pirms 3 mēnešiem
Briedis varētu Supersēriju ātri izcīnīt, kādā 2.raundā, tad atpūstos 10min un atkal 2 raundos sadotu Glovim un divas uzvaras vienā vakarā

  +1 [+] [-]

, 2019-10-27 19:11, pirms 3 mēnešiem
Tie poļi nav īsti normāli! Vajadzēs pēc fināla Briedim apklusināt to klaunu! Ažiotāža laba, varēs labu piķi izcelt!

  +1 [+] [-]

, 2019-10-28 13:05, pirms 3 mēnešiem
WBSS neizziņoja fināla datumu, jo nevarēja to darīt, kamēr nav saņemts WBO spriedums, savukārt WBO spriedums par 120 dienām un faktiski WBSS uzmešanu izriet no tā, ka WBSS nebija izziņojis fināla datumu. Izcili.

     [+] [-]

, 2019-10-29 11:30, pirms 3 mēnešiem
Poļi berzē rokas, jo zina, ka Mairis nepaspēs 120 dienās visu nokārtot - finālu un samizot Glovacki, tāpēc Glovackis iegūs WBO jostu, cīnoties ar nākamo pretendentu, un stipri šaubos, vai Glovackim būs grūtības nodauzīt gandrīz 50 gadus vecu maisu.

     [+] [-]

, 2019-10-31 19:54, pirms 3 mēnešiem
Panikas nav, WBO visdrīzāk iedos atsročku uz aizstāvēšanu.

Jo.. Mairis maksā savu dalības maksu gan cīņā ar Dortikosu, gan arī pēc tam pret Glovacki. Nauda organizācijai ienāk, plāns pildās