Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase:0

Briedis no čempiona jostas neatsakās un aicina WBO revanšu ar Glovacki sarīkot vēlāk

Briedis no čempiona jostas neatsakās un aicina WBO revanšu ar Glovacki sarīkot vēlāk
Mairis Briedis. Foto: Dāvis Ūlands/F64

Maira Brieža menedžeris Raimonds Zeps sniedzis atbildi Pasaules boksa organizācijai (WBO) par tās nozīmēto titulcīņu starp Briedi un Kšištofu Glovacki, paskaidrojot WBO, ka līgums ar Supersēriju nepieļauj cīņas pret Glovacki aizvadīšanu noteiktajā termiņā, attiecīgi tiek aicināts šo revanša cīņu sarīkot vēlāk, portālam Sportacentrs.com apliecināja Zeps. Īsāk sakot, Briedis no WBO pasaules čempiona jostas neatsakās, bet galīgo lēmumu atstāj WBO bosu ziņā.

„Esam snieguši savu atbildi WBO,” pastāstīja Raimonds Zeps. „Sniedzām paskaidrojumu, ka Briedis vēlas piedalīties Supersērijas finālā, turklāt ar Supersēriju viņam ir spēkā esošs līgums, tādēļ noliktajā termiņā cīņu pret Glovacki viņš aizvadīt nemaz nevar. Norādījām, ka Supersērijas finālā piedalīsies divi šobrīd labākie bokseri šajā svara kategorijā, saskaņā ar visiem lielākajiem rangiem. Skaidrā valodā, bez liekiem „ūdeņiem”, norādīju, ka Briedis ir gatavs aizvadīt revanšu vēlāk.”

WBO sestajā novembrī bija nozīmējusi Brieža un Glovacka titulcīņu, par kuru abām pusēm jāvienojas 15 dienu laikā, proti, līdz šodienai. Ja abas puses to nespētu, tad tiktu rīkota izsole par titulcīņas rīkošanu. Briedim attiecīgi līdz šodienai bija jāsniedz atbilde par dalību titulcīņā, un tā kā viņš par prioritāti uzskata Supersēriju, tad bija skaidrs, ka četru mēnešu laikā titulcīņu pret Glovacki nevar paspēt aizvadīt un ka latviešu bokserim no savas jostas, visticamāk, būs jāatsakās.

Taču Brieža komanda izvēlējusies nedaudz citu virzienu, aicinot WBO vadību tomēr pieļaut izņēmumu un ļaut revanšu sarīkot pēc Supersērijas fināla. „Čempiona jostu Mairis izcīnīja ringā, uzskatām, ka būtu tikai pareizi, ka viņš to aizstāv ringā. Tāpēc mēs paši no titula neatsakāmies,” sacīja Zeps. (Čempiona jostu Briedis gan nesaņēma ringā, bet gan vēlāk pasta sūtījumā. Aut.p.)

Zeps nevēlējās publiski spekulēt, kāda varētu būt notikumu tālākā attīstība, norādot, ka gaidīs WBO atbildi vai lēmumu.

Praksē tas nozīmē to, ka Brieža komanda atspēlējusi bumbu atpakaļ WBO pusē, proti, lēmums par čempiona jostas atņemšanu Briedi būs jāpieņem pašai WBO. Tas arī ir ticamākais scenārijs, taču ar savu atbildi Brieža komanda atstāj iespēju, ka WBO pati šādu lēmumu tomēr nevēlas pieņemt vai arī varbūt Glovackis pats piekrīt šādam variantam. Galu galā, arī WBO dalība Supersērijā ir izdevīga, kaut vai gaidāmās komisijas naudas dēļ, kas solās būt lielāka nekā praktiski jebkurā Glovacka titulcīņa. Ja tomēr Briedim pasaules čempiona tituls tiks atņemts, viņa komanda cer, ka WBO saglabās viņam iespēju tuvākajā laikā pieprasīt titulcīņu.

Glovacka sakarā jāatgādina, ka viņš ir atteicies no WBC titulcīņas iespējas, lai varētu pretendēt uz WBO jostu. Tā ka Briedis ar Glovacki šobrīd cīnīties neplāno, Glovackim varētu tikt nozīmēta cīņa par vakanto WBO titulu pret ranga otrās vietas īpašnieku. Iepriekš tas bija 49 gadus vecais Vācijas bokseris Firats Arslans, taču jaunākajā WBO rangā uz otro vietu pakāpies brits Lorenss Okolī (14-0, 11KOs), kurš pārstāv slavenā promoutera Edija Hērna aģentūru.

Brieža Supersērijas fināls pret Junieru Dortikosu, kura dēļ viņš gatavs atvadīties no WBO čempiona jostas, gan joprojām vēl nav izziņots. Zeps norādīja, ka paziņojums gaidāms tuvākajā laikā. „Jā, es ļoti saprotu, ka par vārdiem „tuvākajās dienās” cilvēki tagad pasmaida,” sacīja Zeps, atsaucoties uz to, ka fināla izziņošana „tuvākajā laikā” tiek solīta jau kopš septembra. „Taču es no sava skatu punkta redzu, ka sarunas notiek un ka viss tuvojas atrisinājumam, nevis ka kaut kas iestrēdzis.”

Iepriekš Supersērijai bija trīs kandidatūras fināla rīkošanai – Rīga, Maskava un Saūda Arābija. Zeps atklāja, ka šobrīd Briedim ir doti divi iespējami fināla datumi, kuriem gatavoties, un divas iespējamās fināla vietas. Zeps nevēlējās atklāt, kura no trim minētajām pilsētām ir tikusi svītrota no kandidatūru loka. Kā noprot šo rindu autors, Rīga joprojām ir rezerves variants, ja Supersērijas vadībai neizdodas panākt finansiāli ļoti izdevīgu darījumu ar otru kandidātpilsētu.

Izmantotie resursi:
https://www.wboboxing.com/rankings

  +1 [+] [-]

, 2019-11-21 17:27, pirms 9 mēnešiem
Labs, atsit bumbiņu un atkal pataisa Glovsvki par mīksto ja nepiekritīs

  +2 [+] [-]

, 2019-11-21 17:45, pirms 9 mēnešiem
Kad Glovackis pats saprata,ka Briedis nepaspēs 4 mēnešos sagatavoties cīņai,tad viņš baigi bravūrīgi teica,ka grib revanšu. Tagad varēsim dzirdēt atrunas,kāpēc viņš nevar cīnīties pret Briedi. Būšu ļoti pārsteigts,ja polis piekritīs revanšam.

     [+] [-]

, 2019-11-21 18:17, pirms 9 mēnešiem
Revanšam reti piekrīt zaudētājs...

     [+] [-]

, 2019-11-21 18:17, pirms 9 mēnešiem
Glovackis nav pelnījis tādu jostu, i vnk tāpat viņam nedrīkstētu viņu atdot vispār.

     [+] [-]

, 2019-11-21 18:19, pirms 9 mēnešiem
Sūds ar Glovacki - es gribu WBSS finālu! Lūdzu, dodiet labi aši!