Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

LPBF: Zauerlands WBO jostu no cīņas noņēma, kad Briedis jau bija ringā

Ints Megnis
Ints Megnis

LPBF: Zauerlands WBO jostu no cīņas noņēma, kad Briedis jau bija ringā
LPBF prezidents Andrejs Ahmedovs (no labās), ģenerālsekretāre Jekaterina Krilova un Latvijas Boksa federācijas ģenerālsekretārs Genādijs Glazkovs. Foto: LPBF

WBO čempiona jostu 15. jūnijā pirms pašas Maira Brieža un Kšištofa Glovacka cīņas noņēma Pasaules boksa supersērijas (WBSS) rīkotājs Kalle Zauerlands, kas līdz ar to izraisīja nelielu haosu noteikumos, sodu par sitienu pretiniekam ar elkoni Briedis jau saņēma cīņas laikā, bet tas, ka tiesnesis nedzirdēja raunda beigu gongu, ir cilvēciskais faktors, tomēr abi sportisti tobrīd rīkojās pilnīgi pareizi, intervijā Sportacentrs.com saka Latvijas Profesionālās boksa federācijas (LPBF) prezidents Andrejs Ahmedovs un ģenerālsekretāre Jekaterina Krilova.

Esat Latvijas Profesionālās boksa federācijas pārstāvji un neviena profesionālā boksa cīņa Latvijā bez jūsu nevar notikt, tomēr Briedim nemaz nav Latvijas licences - vai tas vispār ir svarīgi?.
Andrejs Ahmedovs: Briedim bija Latvijas, tad Lietuvas, bet tagad ir Austrijas licence - kopš viņš noslēdza līgumu ar Zauerlandu. Bokserim ir visas tiesības izvēlēties, kuru licenci vēlas. Viņš izvēlējās Austrijas, jo strādā ar promouteru no Austrijas.

Jekaterina Krilova: Mēs viņu atbalstam ikvienā jautājumā, kad vien nepieciešams. Piemēram, kad viņam bija vajadzīgs medicīnas izraksts, mēs garantējām, ka viss ir kārtībā. Tomēr jāsaka, ka šī licence maina daudz. Ja viņš vēlas cīnīties ārzemēs, viņam visi dokumenti un atļaujas jāsaņem no šīs valsts nevis mums. Ja viņam, piemēram, vajadzēs jaunus medicīnas izrakstus, viss būs jākārto caur Austriju. Viņš nav zem mūsu kontroles, mums nevajag pārbaudīt, vai viņš dara to, kas jādara profesionālam bokserim.

Ahmedovs: Tomēr viņš joprojām ir Latvijas bokseris, mūsu valsts vadošais bokseris. Savukārt licence un dokumenti ir brīvais tirgus - apēd to bulciņu, kuru vēlies. Tas ir tikai papīru jautājums.

Runājot par 15. jūnija cīņu. Vai WBO sankcionēja to? Kāda bija situācija pirms cīņas?
Ahmedovs: Līdz pēdējam brīdim situācija bija tāda, ka viņi sankcionē cīņu, tomēr pēdējā brīdī Zauerlands pats izmainīja savus noteikumus un noņēma visas organizācijas no cīņas, tāpēc cīņa notika bez jebkādām jostām. Situācija bija ļoti nesaprotama. Bokseri jau bija ringā. Ja cīņā nebija jostas, mums vajadzētu strādāt citādāk, cīņa notiktu pēc citiem noteikumiem nevis WBO, tomēr viss notika pārāk ātri.

Krilova: Galvenais tiesnesis jau bija ringā, sānu tiesneši bija savās vietās un arī cīņas pieteicējs bija ringā. Tikai tad pieteicējam pavēstīja, lai viņš piesaka nevis kā titula cīņu, bet WBSS cīņu. Tāpat pārstāvji no WBO bija ringā, tikai nebija jostas. Vienkārši gadījās nesaprašanās starp promouteru, kā arī WBC un WBO, un tāpēc nebija jostas.

Ahmedovs: Katrai organizācijai ir savi noteikumi. Šī ir WBO josta un viņiem ir tiesības apstiprināt čempionu jau pēc cīņas, ja to vēlas. Pirms cīņas WBC padarīja jostu vakantu, uzskatīja, ka tā ir godīgāk. Līdz ar to cīņa notika pēc WBO noteikumiem un visi tam pirms cīņas piekrita, parakstīja noteikumus. Jā, tur bija arī WBC, bet WBO šoreiz bija lielāks spēks un cīņa notika pēc viņu noteikumiem.

Kāds bija jūsu uzdevums cīņā?
Ahmedovs: Mūsu uzdevums ir laika ņēmējs, ārsts un inspektors, kā arī kontrolējam metru no ringa. Jā, ir problēma, ka Brieža treneris Dmitrijs Šiholajs izskrēja pirmais ringā. Ar to mēs tiksim galā, būs disciplinārā komisija, kurā viņam var piespriest naudas sodu vai diskvalifikāciju. To izlems komisija, tas ir mūsu iekšējais jautājums. Par to bija jāsoda tiesnesim, abu pušu pārstāvji izskrēja ringā, bet tagad mums būs jāizlemj. Ja viņu diskvalificētu, viņš tik un tā varētu trenēt, bet nevarētu nākamajās cīņās būt ringa stūrī. Viņam bija emocijas, pirmais šāds šovs, mēs arī viņu saprotam. Izskatīsim to visu vēlreiz, izsauksim viņu, parunāsim un pieņemsim lēmumu.

Tomēr divreiz vairāk visus noteikti interesē, vai mēs varam ietekmēt cīņas iznākumu. Nē, nevaram, jo tā notika pēc WBO noteikumiem. Mēs šos noteikumus parakstījām. Tiesnesi nozīmēja WBO. Supersērija var tikai akceptēt vai nē, viņi akceptēja.

Krilova: Nevaram uzņemties atbildību par cilvēkiem, kuri strādāja ringā, pie ringa - galveno tiesnesi un sānu tiesnešiem.

Vai Glovacka puse jums ir iesniegusi protestu?
Krilova: Viņi mums atsūtīja tādu pašu vēstuli, kuru sūtīja visiem - arī WBO, Brieža pārstāvim Raimondam Zepam. Bija arī vēstule atsevišķi, bet tajā bija tas pats. Tā bija neoficiāla vēstule, kurā pateica, ka man nepatika tas un tas.

Ahmedovs: Mēs pateicām, ka saņēmām, bet varam uz to neatbildēt, jo viss notika pēc WBO noteikumiem, visi jautājumi būtu jāuzdod WBO.

Ja runā par pašu cīņu, tas vienkārši bija kautiņš. Glovackis pirmais sita pa pakausi, uz ko Briedis atbildēja ar elkoni. Jā, varēja noņemt divus punktus, tur bija kautiņš. Glovackis ir cīnītājs un Briedis ir cīnītājs. Viņi bija noskaņojušies. Tas ir sports, emocijas.

Krilova: Viņi zina noteikumus un darbojās pēc tiem. Abi bokseri dzirdēja gongu un turpināja cīnīties, viņi abi to ir atzinuši.

Ahmedovs: Pirms cīņām tiesnesis vienmēr saka, es šeit esmu galvenais. Gongs vairāk skan nevis bokseriem, bet tiesnesim. Video bija redzams, ka vienā brīdī tiesnesis teica "stop, stop, stop", bet tad apstājās. Bokseri darbojās pilnīgi pareizi. Nevar arī teikt, ka mēs nebijām ko nodrošinājuši - tur stāvēja divi mikrofoni, visa zāle dzirdēja. Tas vienkārši ir cilvēciskais faktors, neviens pie tā nav vainīgs. Tas ir bokss, tajā sit. Diemžēl pa seju.

Bet parasti ne ar elkoni.
Ahmedovs: Viņam divreiz jau bija iesists pa pakausi, viņam tas apnika. Iesita pat pēc tiesneša stop. Tas viņu uzvilka.

Krilova: Viņš tā nedrīkstēja uzvesties, bet par savu kļūdu viņš saņēma sodu un ar to arī viss beidzas - noņēma punktu. Viņš zina, ka tā nedrīkst darīt un mierīgi pieņēma punkta atņemšanu.

Ahmedovs: Viss pārējais ir tiesneša lēmumi. Boksā pat ir noteikums - ja ārsts teiks, ka nedrīkst boksēt, bet tiesnesis pateiks, ka drīkst, cīņa turpināsies. Tā ir tiesneša atbildība. Visi noteikumi tiek pārspriesti pirms cīņas un visi tos zina, galvenais ir tiesnesis - bija gongs, tiesnesis neapturēja cīņu, tas ir viņa lēmums to neapturēt. Mēs strādājam precīzi (чотка), profesionālā boksa federācija strādā precīzi un augstākajā līmenī.

Glovacka promouters Andžejs Vasiļevskis draudējis, ka sūdzēs jūs tiesā.
Krilova: Viņš to var darīt, tās ir viņa tiesības. Mēs neesam saņēmuši nekādas oficiālas vēstules.

Ahmedovs: Jebkurš var sūdzēt tiesā, galvenais, lai ir fakti par ko sūdzēt. Kā vari sūdzēt, ja tiesneši nebija mūsu?

WBO saka, ka tikai jūs varat mainīt cīņas iznākumu.
Krilova: Mēs atbildējām WBO. Mūsu jurisdikcijā neietilpst, ka mēs varētu atcelt cīņu. Cīņa notika par WBO jostu. Nedrīkstam atcelt titulu, kuru mēs neesam piešķīruši.

Tomēr WBO saka, ka cīņā konstatēti daudzi noteikumu pārkāpumi.
Krilova: Noteikumus pārkāpām nevis mēs vai mūsu tiesneši, bet bokseri. WBO nozīmēts tiesnesis par to viņus sodīja. Viss, par ko bija atbildīga federācija, bija simtprocentīgi izdarīts. Mums bija jādod atļauja cīņai, mums bija jāpārbauda bokseri, mums bija jānodrošina inspektors, kurš sekoja cīkstoņiem un pavadīja viņus, bija jānodrošina ārsts, kas mums bija nevis viens, bet divi, mums bija jānodrošina laika ņēmējs. To visu izdarījām.

WBO saka, ka tiesnesis pēc otrā raunda beigām vērsās pie jums un tikai pēc apspriedes pieņēmis lēmumu turpināt cīņu.
Krilova: Viņš pienāca pie mums un teica: "Es nedzirdu gongu, lūdzu zvaniet to skaļāk." Es viņam teicu, ka mēs tā arī darām. Viņš vienkārši pateica to, savāca rezultātu kartītesun atdeva WBO supervaizeram. Pat komentētāji cīņas ierakstā saka: "Viņš teica inspektoram, ka nedzird gongu, bet viņš ir vienīgais, kurš to nedzird."

Vai runājāt ar tiesnesi pēc cīņas?
Krilova: Uzreiz pēc cīņas ringā viņš vienkārši atvainojās un teica, ka nedzirdēja. Savukārt pēc tam jau bija nakts, mums vēl bija jāpaveic dažādi darbi, visi bija noguruši.

Arī LPBF pēc šīs cīņas negaidīti ieguvusi popularitāti.
Ahmedovs: Vairāk runā par Latviju un Briedi. Mēs līdz šim klusējām. Sportacentrs.com atbrauca un jums pirmajiem sniedzam interviju, nevienam citam nebijām to snieguši - ar tiem, kuri zvanīja, nepiekritu tikties.

Kopumā šī cīņa Latvijas boksam nāca par labu?
Krilova: Pats galvenais Latvijai un mūsu sportistiem ir, ka Mairis iekļuva finālā.

  +6 [+] [-]

, 2019-07-12 13:39, pirms pusgada
Bet parasti ne ar elkoni.
Kopumā šī cīņa Latvijas boksam nāca par labu?
Es nevar vairs izturēt. Vai, ņemot vērā visus tos Eliņa rakstus un video, šo interviju un pārējos rakstus, tiešām esmu vienīgais, kuram rodas iespaids, ka Sportacentrs pats būtu ar mieru apstrīdēt cīņas iznākumu?! Kas tā ir par lietu? Šķiet tik tendenciozs darbs un galvenais, ka pret mūsu pašu latviešu sportistu.

  +8 [+] [-]

, 2019-07-12 14:41, pirms pusgada
Kopumā šī cīņa Latvijas boksam nāca par labu?
Krilova: Pats galvenais Latvijai un mūsu sportistiem ir, ka Mairis iekļuva finālā.

Viss. Punkts. Neviens šīs cīņas rezultātu neatcels !
Lai tie poļi ārdās, lec no biksēm ārā, iesniedz sūdzību cilvēktiesību tiesā Hāgā vai atsauc savus diplomātus no Latvijas - tas neko nemainīs !
Glovackis ir noguldīts uz dēļiem un viņiem būs jānorij šis krupis !
" Suņi rej, karavāna iet tālāk !"

  +7 [+] [-]

, 2019-07-12 15:02, pirms pusgada
Ārdās tikai poļi un sportacentrs - nu jau ikdienišķa parādība

     [+] [-]

, 2019-07-12 15:16, pirms pusgada
Kaut kāda klaunāde tajā boksā.
N-tās organizācijas, vieni piekrīt, tad nolec, otri piekrīt, viņus noņem pašā mača sākumā, pēc tam tomēr atsūta jostu - bļ*, nu kā to var uztvert nopietni? Cirks.

     [+] [-]

, 2019-07-12 17:01, pirms pusgada
zzk rakstīja: Kaut kāda klaunāde tajā boksā.
N-tās organizācijas, vieni piekrīt, tad nolec, otri piekrīt, viņus noņem pašā mača sākumā, pēc tam tomēr atsūta jostu - bļ*, nu kā to var uztvert nopietni? Cirks.
Nē nu ja īpaši no tā nesaprot un arī neiedziļinās, tad vispār mega secinājumi rodas

     [+] [-]

, 2019-07-12 17:10, pirms pusgada
zzk rakstīja: Kaut kāda klaunāde tajā boksā.
N-tās organizācijas, vieni piekrīt, tad nolec, otri piekrīt, viņus noņem pašā mača sākumā, pēc tam tomēr atsūta jostu - bļ*, nu kā to var uztvert nopietni? Cirks.
Laipni lūgts profesionālajā boksā.