Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2933, Did:0, useCase: 0

LBS darbam FIBA komisijās virza Šnepu, Baško un Kehri

Rolands Eliņš

LBS darbam FIBA komisijās virza Šnepu, Baško un Kehri
LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps un LBS prezidents Valdis Voins. Foto: Vladislavs Proškins/F64

Latvijas Basketbola savienības (LBS) prezidents Valdis Voins savas vadītās organizācijas mājaslapā pavēstījis, ka izvirzīti trīs kandidāti dalībai FIBA komisijās. Gunta Baško (tehniskā komisija) un Ojārs Kehris (finanšu komisija) izvirzīti atkārtoti, bet LBS ģenerālsekretārs Edgars Šneps virzīts darbam FIBA sacensību komisijā.

Augusta pēdējās dienās Pekinā notika Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) 21. kongress, kurā piedalījās 156 valstu delegāti. Valdis Voins par notikušo kongresu stāstīja intervijā portālam Basket.lv, norādot, ka FIBA jaunā prezidenta Hamana Nianga ievēlēšana bija formalitāte, jo viņa kandidatuūru bija izvirzījusi Āfrikas zonas valde. FIBA prezidenta amats ir ģeogrāfiski rotējošs, un Niangs kā Mali pārstāvis seko argentīnietim Horasio Muratorem un francūzim Aivenam Mainīni.

Voins norādīja, ka FIBA lielajos kongresos principiālas diskusijas parasti nenotiek, jo svarīgākie lēmumi tiek izlemti FIBA komisijās un administrācijā, un arī nacionālo federāciju iespējas ietekmēt FIBA procesus ir pārsvarā ikdienas komunikācijā un FIBA strūktūrās, nevis kongresā.

Iepriekšējā termiņā (no 2014. līdz 2019. gadam) Latvija bija divi pārstāvji FIBA komisijās – Gunta Baško tehniskajā komisijā un Ojārs Kehris finanšu komisijā. Voins atklāja, ka LBS viņus virza atkārtotam termiņam, bet papildus uz vietu FIBA sacensību komisijā virzīts Edgars Šneps, LBS ģenerālsekretārs.

“Komisiju sastāvs tiks nosaukts FIBA jaunās valdes pirmajā sēdē 14. septembrī,” pastāstīja Voins. “Ceram, ka lēmums būs pozitīvs. No ikdienas darbu viedokļa ir izveidojusies ļoti laba komunikācija ar jauno FIBA ģenerālsekretāru Andreasu Zagkli, kurš jūnijā bija vizītē Rīgā. FIBA vadība augstu vērtē gan mūsu veikumu organizējot Eiropas čempionātus, gan sportiskos sasniegumus. Tas palīdz veiksmīgi risināt operatīvos jautājumus, piemēram, situācijā, kad pietrūka naudas Eiropas sieviešu čempionāta sarīkošanai.”

Jāpiemin, ka tieši FIBA sacensību komiteja, uz kuru tiek virzīts Šneps, šovasar pieņēma lēmumu par OS kvalifikācijas turnīra kritērijiem, izvēloties ņemt vērā FIBA rangu, nevis iepriekš iecerēto sistēmu par PK kvalifikācijas turnīrā uzrādītajiem rezultātiem. Šis lēmums efektīvi dzēsa pēdējās cerības uz Latvijas izlases vietu Tokijas olimpiskajās spēlēs.

Voins arī norādīja, ka par spīti atsevišķiem iebildumiem no basketbola sabiedrības puses FIBA sacensību sistēmā drīzumā lielu pārmaiņu nebūs: “Oficiālajā ziņojumā FIBA ģenerālsekretārs runāja par to, ka kvalifikācijas spēles piesaistījušas lielu skatītāju auditoriju un pēdējā spēļu “logā” piedalījās vairāk Eirolīgas spēlētāju, nekā iepriekš. Sacensību sistēmā tuvākajā laikā nekādu izmaiņu nebūs. Kaut gan daudzu elites spēlētāju atteikšanās spēlēt Pasaules kausa izcīņā ir signāls, ka viss nav tik labi, kā bija iecerēts. Pirms desmit gadiem izstrādājot jauno kalendāru, Pasaules kauss tika pabīdīts gadu uz priekšu, lai iznāktu no futbola Pasaules kausa ēnas. Bet izskatās, ka tagad Pasaules kausa prestižu negatīvi ietekmē olimpiskā turnīra tuvums.”

No Lietuvas basketbola funkcionāriem nākušās runas, ka 2028. gada olimpiādē klasiskā basketbola vairs varētu nebūt, Voins noraidīja kā nepamatotas: “Ne oficiālā līmenī, ne kongresa kuluāros tāda ideja netika apspriesta. Toties skanēja gandarījums par to, ka olimpiskajā programmā Tokijas spēlēs būsim pārstāvēti ar divām disciplīnām. 3x3 basketbola attīstība iepriekš bija pasludināta kā viena no FIBA darbības prioritātēm, un šajā ziņā nospraustais mērķis ir sasniegts.”

Izmantotie resursi:
Valdis Voins: FIBA prioritārajos attīstības...

  +2 [+] [-]

, 2019-09-03 16:47, pirms mēneša
labāk tad jau Baško...

Šneps būtu OK... basketbola cilvēks... pieredze LBS vadībā... baigi glumš cilvēks (vismaz tāds priekšstats)... BET... vienīgi glumš tikai LV... kur var ķeksēt valsts un sponsoru naudu... FIBA sēdētu un gaidītu algas dienu...

  +4 [+] [-]

, 2019-09-03 17:27, pirms mēneša
žurku kantoris

  +1 [+] [-]

, 2019-09-03 19:28, pirms mēneša
oho kādus brīnumus vēl gaidīsim no Šnepa, jau "labi" pastrādājis atbalstot esošo FIBA vadību..

     [+] [-]

, 2019-09-03 19:41, pirms mēneša
''Ne oficiālā līmenī, ne kongresa kuluāros tāda ideja netika apspriesta.''
lol

     [+] [-]

, 2019-09-03 20:37, pirms mēneša
Šnepi javirza uz durvju pusi un lai tā ,tālāk no basketbola un līdzi savu čomiņi Voinu paņem līdzi.