Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

Porziņģis: "Komunikācija ar Braientu man nozīmēja neizmērojami daudz"

Rolands Eliņš

Porziņģis: "Komunikācija ar Braientu man nozīmēja neizmērojami daudz"
Kristaps Porziņģis. Foto: USA Today Sports / Scanpix

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis sarunā ar Dalasas medijiem pauda savu nožēlu par basketbola leģendas Kobes Braienta pāragro aiziešanu mūžībā un norādīja, ka ļoti augstu novērtējis komunikāciju ar Braientu laikā, kad pats vēl tikai ienāca līgā.

„Ar šādām situācijām ir tā, ka tās pienāk bez mazākā brīdinājuma,” pēc spēles pret „Thunder” Dalasas komandas ģērbtuvēs medijiem sacīja Kristaps Porziņģis. „Ziniet, tas ir bailīgi. Manā bērnībā viņš bija mans favorīts, mans iecienītākais spēlētājs.”

„Viņš bija persona, ar ko es varēju sazināties, ja vēlējos,” teica Porziņģis. „Es viņam aizrakstīju īsziņas par savām lietām, un viņš bija tāds cilvēks, kuram varēja piekļūt un sākt saziņu. Kad es vēl tikai ienācu līgā kā debitants, man komunikācija ar viņu nozīmēja neizmērojami daudz.”

Porziņģis izteicās, ka bērnībā Braienta dēļ tieši Losandželosas „Lakers” bija viņa iecienītākā komanda.

Arī Porziņģa komandas biedrs Luka Dončičs medijiem izteicās, ka emociju uzplūdu dēļ nav bijis viegli aizvadīt spēli, un komandas treneris Riks Kārlails norādīja, ka pēc pirmās ceturtdaļas Dončičam bija nepieciešams komandas atbalsts. Savukārt „Thunder” sastāvā Krisam Polam tika dota atļauja spēlē nepiedalīties, un viņš kā tuvs Braienta draugs bija devies uz Losandželosu.

„Mavericks” paziņojusi, ka iemūžinās Braienta 24. numuru, un kluba īpašnieks Marks Kjūbans vēlējās darīt skaidru, ka nav pieņēmis šo lēmumu viens: „Es apspriedos ar kluba treneri, prezidentu un viceprezidentu, kā arī „Mavericks” izcilajiem spēlētājiem Dirku Novicki, Džeisonu Teriju, Džeisonu Kidu un Šonu Merionu. Visi domāja, ka tā ir laba doma. Tas bija kopīgs lēmums.”

NBA skarbais grafiks „Mavericks” komandai gan nekādu laiku atgūties nepiedāvā – jau šonakt paredzēta nākamā NBA spēle, kad būs jātiek ar Fīniksas „Suns”.

Izmantotie resursi:
https://www.dallasnews.com/sports/m...