Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

Porziņģis: "Ienīstu savus uzvalkus, bet turpināšu turēties pie plāna"

Jānis Freimanis

Porziņģis: "Ienīstu savus uzvalkus, bet turpināšu turēties pie plāna"
Kristaps Porziņģis uz Dalasas "Mavericks" soliņa spēles laikā pret Denveras "Nuggets". Foto: AP/Scanpix

23 gadus vecais latviešu basketbolists Kristaps Porziņģis garākajā intervijā kopš aizmainīšanas no Ņujorkas "Knicks" uz Dalasas "Mavericks" pastāstījis par savām pašreizējām sajūtām, vērojot spēles no malas, kā arī piebildis, ka "Mavericks" vismaz pašlaik izskatās pēc organizācijas, kurā viņš labprāt varētu uzkavēties.

Ak Dievs, tas man ir pats grūtākais – pamosties spēļu dienās, aiziet uz komandas metienu treniņu, bet tad izvēlēties uzvalku, kurā došos uz spēli,” atzīst Kristaps. „Tobrīd jūtos tā, ka vairs nevēlos to darīt. Tas man ir pats grūtākais. Es ienīstu savus uzvalkus. Ne jau gluži pašus uzvalkus, bet neciešu tos izvēlēties spēļu dienās.”

„Ir tik dīvaini, ka es nevaru… Nē, es varu, tomēr pagaidām vēl nespēlēju. Ir spēles diena, es jūtos kā spēles dienā, bet tad man vienkārši ir jāpaņem uzvalks un jādodas uz arēnu. Cenšos būt spēlē un pēc iespējas vairāk palīdzēt komandai, neatrodoties laukumā, taču tas ir ļoti, ļoti grūti. Grūtāk nekā biju gaidījis,” secina basketbolists.

Šobrīd Porziņģis ir pilnībā atlabis pēc krustenisko saišu traumas, kas tika gūta pērn februārī. Viņš ir atsācis pilnvērtīgus treniņus, taču spēlēs nepiedalās. Porziņģis izteicies, ka mentāli un fiziski jūtas lieliski, bet testu rezultāti apliecina, ka viņš ir kļuvis spēcīgāks, eksplozīvāks un kustības uz sāniem izpilda labāk nekā pirms savainojuma gūšanas. Tomēr spēlēs viņš nepiedalīsies līdz pat nākamās sezonas sākumam, jo tas atbilst pirms vairāk nekā gada izstrādātajam atlabšanas plānam, kas veidots kopā ar Kristapam uzticamākajiem cilvēkiem, ieskaitot vecāko brāli Jāni Porziņģi un fizioterapeitu Manolo Valdivjeso. Gada garumā 23 gadus vecajam basketbolistam jāstrādā pie sava ķermeņa un biomehānikas, lai palielinātu iespējas aizvadīt ilgu karjeru.

13. martā Porziņģis pirmoreiz treniņā spēlēja pieci pret pieci basketbolu. Viņš neslēpj, ka pacietības sāk pietrūkst, tomēr Kristaps saprot, ka piesardzība ir viņa paša interesēs. „Es neko nesasteigšu. Protams, es vēlos spēlēt. Trīs mēnešus pēc operācijas jutos tā, it kā jau varētu atsākt spēlēt. Tas ir bijis man prātā visu laiku.”

„Esmu lepns par sevi, ka man izdevies būt tik pacietīgam. Nav bijis daudz gadījumu, kad 221 centimetru garš spēlētājs saplēš krusteniskās saites. Labākais saistībā ar šo traumu ir tas, ka tā tika gūta pēc kontakta. Ja tā nebūtu gūta pēc kontakta ar citu spēlētāju, tas man būtu daudz bīstamāk. Tas nozīmē, ka ar manu ķermeņa mehāniku viss ir kārtībā. Tagad vienkārši kļūstu labāks kopā ar pārējiem. Darīšu to visu vasaru. Strādāšu pie sava ķermeņa, stiprināšu saites, ceļgalus, potītes un stāju,” uzsver Kristaps.

„Es jau sajūtu progresu un tas mani iepriecina vēl vairāk. Tas man vēl vairāk liek gribēt būt laukumā. Taču es turpināšu turēties pie plāna, bet, kad būšu atpakaļ, tad tas būs par 110%. Esmu kļuvis krietni pieaugušāks. Es domāju tā – šis ir mans lēmums un tas ir pareizs. Nejūtos tā katru dienu, tomēr turos pie šīs domas.”

Ņemot vērā „Mavericks” spēļu kalendāru, Porziņģis pagaidām piedalījies tikai vienā pilnvērtīgā treniņā un nespēj sagaidīt nākamo. Komandas galvenais treneris Riks Kārlails latvieša sniegumu šajā treniņā raksturojis kā „iespaidīgu”. „Viss ir bijis ļoti pozitīvi. Viņš ir lielisks puisis, kurš ļoti nopietni attiecas pret spēli, vēlmi kļūt par izcilu spēlētāju un uzvarēt. Kad veicām maiņas darījumu, apzinājāmies, ka ir maza iespēja viņa spēlēšanai jau šajā sezonā. Pats svarīgākais tāda kalibra spēlētājam ir veselība. Esam saviļņoti par to, kā viss noticis līdz šim un virzienu, kurā dodamies,” norāda Kārlails.

Vasarā Porziņģis kļūs par ierobežotu brīvo aģentu, bet „Mavericks” plāno viņam piedāvāt maksimālo līgumu uz pieciem gadiem par 158 miljoniem ASV dolāru. Dalasas klubs cer, ka Kristaps palīdzēs komandai pēc trīs sezonu pārtraukuma atkal iekļūt izslēgšanas spēlēs.

„Man personīgi mērķis ir spert pirmo soli un tikt play-off spēlēs,” saka Porziņģis. „Vēlos to pirmoreiz piedzīvot. Pirmoreiz dabūt šīs sajūtas. Es saprotu, ka mēs jau pēc gada nevinnēsim čempionu titulu, bet tas ir galamērķis. Manā prātā mums ir jāsper šis pirmais solis – jātiek izslēgšanas spēlēs, jāskatās, cik tālu varam aizkļūt. Jāiegūst pirmā pieredze, jāsajūt pirmā garša. Bet tad jāveic pareizās darbības, lai spertu nākamos soļus.”

Kristaps piebilst, ka plāno būt aktīvs brīvo aģentu piesaistīšanā līguma noslēgšanai ar „Mavericks”. Viņš daudz ir domājis, kuri brīvie aģenti vislabāk iederētos sastāvā kopā ar viņu un Luku Dončiču. Porziņģis uzskata, ka abus eiropiešus pretiniekiem varētu būt ļoti grūti neitralizēt.

„Mans galamērķis ir spēt izcīnīt čempionu titulu. Tas ir manā prātā. Tādēļ vēlos būt vietā, kur tiek darīts viss, lai to padarītu iespējamu, un kur nav nekādu citu mērķu vai virzienu. Man nepieciešams vairāk laika, bet es ticu, ka šī varētu būt tā vieta,” norāda Porziņģis.

Izmantotie resursi:
Patient Porzingis on sitting—'It's very,...

  +9 [+] [-]

, 2019-03-25 11:41, pirms 11 mēnešiem
Ja Mavs dabūs labu drafta picku un kaut ko sakarīgu arī brīvajos aģentos, tad neredzu iemeslu kādēļ nākamajā sezonā līdz konferences finālam nevarētu aizspēlēties.

  +4 [+] [-]

, 2019-03-25 11:48, pirms 11 mēnešiem
Ja vien man būtu tādi uzvalki kā Porziņģim, varētu bikses vilkt pāri galvai eh...

  +2 [+] [-]

, 2019-03-25 11:51, pirms 11 mēnešiem
rihardilio rakstīja: Ja Mavs dabūs labu drafta picku un kaut ko sakarīgu arī brīvajos aģentos, tad neredzu iemeslu kādēļ nākamajā sezonā līdz konferences finālam nevarētu aizspēlēties.
Viņiem teorētiski picka nav pagaidām,un šogad tas drafts tāds paplāns ārpus top3.
1.Zions
Liels kritum
2/3.RJ un Morants
Vēl lielāks kritums,un tad pārējie.
Te jau jautājums ko viņi domā ar FA.Iet pēc viena liela FA,vai mēģināt dabūt starting 5 kalibra spēlētājus,jo viņiem vajag C un SF

     [+] [-]

, 2019-03-25 12:15, pirms 11 mēnešiem
Bostonietis rakstīja: Viņiem teorētiski picka nav pagaidām,un šogad tas drafts tāds paplāns ārpus top3.
1.Zions
Liels kritum
2/3.RJ un Morants
Vēl lielāks kritums,un tad pārējie.
Te jau jautājums ko viņi domā ar FA.Iet pēc viena liela FA,vai mēģināt dabūt starting 5 kalibra spēlētājus,jo viņiem vajag C un SF
Viens no Dallasas plāniem ir izmantot KP kā strech C

     [+] [-]

, 2019-03-25 12:22, pirms 11 mēnešiem
Eh, žēl, ka DJ nebija iespējas atstāt. Tik laba komanda būtu.

     [+] [-]

, 2019-03-25 12:29, pirms 11 mēnešiem
Real Rebel rakstīja: Viens no Dallasas plāniem ir izmantot KP kā strech C
Tad viņiem ceturto numuru vajag.Par Dirku neviens neko nezin,un Klebers ir liels jautājums.Teorētiski jau protams Powell var likt pa 4,lai viņš skraida aizsardzībā pa 3pt līniju.Varbūt grieķis pa vasara pieliks,un nopelnīs spēles laiku lielajā komandā

  -3 [+] [-]

, 2019-03-25 13:04, pirms 11 mēnešiem
DAL jau ir labs variants, bet man kkā šaubas māc, ka KP parakstīs uzreiz max līgumu, jo viņš tomēr ar bračkām tāds ņiķīgs

  +1 [+] [-]

, 2019-03-25 13:09, pirms 11 mēnešiem
Bostonietis rakstīja: Tad viņiem ceturto numuru vajag.Par Dirku neviens neko nezin,un Klebers ir liels jautājums.Teorētiski jau protams Powell var likt pa 4,lai viņš skraida aizsardzībā pa 3pt līniju.Varbūt grieķis pa vasara pieliks,un nopelnīs spēles laiku lielajā komandā
Tieši tā, gribēju rakstīt, Powel patreiz izmanto iespēju, ka nav ne KP un ka Deandre aizdeva prom, man liekas, ļoti perspektīvs spēlētājs, prom nevajag mest

  -1 [+] [-]

, 2019-03-25 13:30, pirms 11 mēnešiem
rihardilio rakstīja: Ja Mavs dabūs labu drafta picku un kaut ko sakarīgu arī brīvajos aģentos, tad neredzu iemeslu kādēļ nākamajā sezonā līdz konferences finālam nevarētu aizspēlēties.
Nuu, nezinu kam ir jānotiek ar sastāvu, lai no pēdējām vietām konferencē (vairākas sezonas no vietas) viņi momentāli aizspēlētos līdz pusfinālam.

     [+] [-]

, 2019-03-25 13:38, pirms 11 mēnešiem
cobham rakstīja: DAL jau ir labs variants, bet man kkā šaubas māc, ka KP parakstīs uzreiz max līgumu, jo viņš tomēr ar bračkām tāds ņiķīgs
Gan jau paskatīseis kas sanācis ar līgumiem un slēgs kā viens no pēdējiem. Vispār intervijā viss izskanēja 1=1 ar to ko yeica NY bet tā kā tur neviwns īpaši neiespringa 3 gadublaikā ko mainīt tad normāli aizmainījās.
Slēpts komentārs: shitaa

  -1 [+] [-]

, 2019-03-25 15:57, pirms 11 mēnešiem
Zion uz BULLS!!!

  -1 [+] [-]

, 2019-03-25 16:18, pirms 11 mēnešiem
Bostonietis rakstīja: Viņiem teorētiski picka nav pagaidām,un šogad tas drafts tāds paplāns ārpus top3.
1.Zions
Liels kritum
2/3.RJ un Morants
Vēl lielāks kritums,un tad pārējie.
Te jau jautājums ko viņi domā ar FA.Iet pēc viena liela FA,vai mēģināt dabūt starting 5 kalibra spēlētājus,jo viņiem vajag C un SF
nav liels kritums no Zion un RJ - daudzi uzskata, ka Barets pat būs labāks, jo Zionam var sanākt tā, ka nevar atrast viņam pozīciju uz laukuma viņa nestandarta uzbūves dēļ.

  +3 [+] [-]

, 2019-03-25 16:22, pirms 11 mēnešiem
re_g rakstīja: nav liels kritums no Zion un RJ - daudzi uzskata, ka Barets pat būs labāks, jo Zionam var sanākt tā, ka nevar atrast viņam pozīciju uz laukuma viņa nestandarta uzbūves dēļ.
Tas ko tu tagad apraskti tika teikts pirms koledžas sezonas sākuma.Pirms sezonas sākuma bija ari citi vārdi,kā Reddish,Little un citi kuriem varētu būt labākas karjeras par tevis nosauktajiem,bet viņi šogad ir spēlējuši vnk drausmīgi.Toties RJ ir parādījis,ka nav viņš labāks par Zion.RJ varētu būt baigie mēsli NBA ja viņam nebūs bumbas rokās visu laiku,jo pagaidām viņam ir šausmīgs tunnel vision.
Slēpts komentārs: viedoklis

  +1 [+] [-]

, 2019-03-25 17:49, pirms 11 mēnešiem
Bostonietis rakstīja: Viņiem teorētiski picka nav pagaidām,un šogad tas drafts tāds paplāns ārpus top3.
1.Zions
Liels kritum
2/3.RJ un Morants
Vēl lielāks kritums,un tad pārējie.
Te jau jautājums ko viņi domā ar FA.Iet pēc viena liela FA,vai mēģināt dabūt starting 5 kalibra spēlētājus,jo viņiem vajag C un SF
jā, protams, līdz šim vēsturiski tā arī ir bijis, ka par superzvaigznēm un leģendām kļūst tikai daži pirmie numuri, pēc tam tur viss pazūd miglā Tas pats Rui Hachimura nenovērtēts, tur vēl kaudze ar spēlētājiem, kas kaut kur 2.kārtas sākumā mētājas. Tie, kas seko NCAA, man piekritīs. Tagad jau redz talantu, prasmes, neredz tik daudz darba ētiku, attieksmi, raksturu.

  +3 [+] [-]

, 2019-03-25 18:14, pirms 11 mēnešiem
viedoklis rakstīja: Tev jau ir zināms, ka KP ar šiem grasās parakstīt līgumu!? Ir vēl 29 komandas, kurām būs tieši tik pat labas iespējas ar viņu parakstīt līgumu!
Kur citām komandām tikpat labas iespējas parakstīt viņu ŠOVASAR ??? Totāls zābaks.

     [+] [-]

, 2019-03-25 18:45, pirms 11 mēnešiem
Aigaro rakstīja: jā, protams, līdz šim vēsturiski tā arī ir bijis, ka par superzvaigznēm un leģendām kļūst tikai daži pirmie numuri, pēc tam tur viss pazūd miglā Tas pats Rui Hachimura nenovērtēts, tur vēl kaudze ar spēlētājiem, kas kaut kur 2.kārtas sākumā mētājas. Tie, kas seko NCAA, man piekritīs. Tagad jau redz talantu, prasmes, neredz tik daudz darba ētiku, attieksmi, raksturu.
Nav jau tā,ka Rui ir nenovērtēts.Viņš lielāko gada daļu bija loterijas picks,bet tagad jau ir izkritis no tās.Viņam tomēr nedaudz iegriež vecums.Viņam jau tgd ir 21.Basīti ar sāka spēlēt tikai gados 16 ja nemaldos.Bija tuvu tam.Vienmēr būs tādi kuri visus pārsteigs @March Madness,vai vēlāk.Piemēri nav jāmeklē tālu ar grieķi,Mitčelu utt.Protams atkarīgs kurā komandā viņi nonāk
Ne visi ir SAS ar Popu un Bufordu,kas velk vienu pēc otra no otrajiem raundiem

     [+] [-]

, 2019-03-25 18:47, pirms 11 mēnešiem
varenais_eksperts rakstīja: Kur citām komandām tikpat labas iespējas parakstīt viņu ŠOVASAR ??? Totāls zābaks.
Viedoklis zin labāk! Viņš ir SC basketbola eksperts

  +1 [+] [-]

, 2019-03-25 19:08, pirms 11 mēnešiem
Dragans Benders bija nākamais Porziņģis, Fultz bija #1 pick neatceros nafigam, Zions būs nākamais Lebrons u.t.t. ciest personīgi nevaru šitās tukšās runas. Kad Zionam būs jāspēlē pret pieaugušiem večiem augstā līmenī un 82 spēles sezonā, tad pēc pirmās sezonas varēs pateikt cik atbilstoši ir viņam dot par 100000% pirmo pick

  -2 [+] [-]

, 2019-03-25 19:28, pirms 11 mēnešiem
laža, viņš neienīst savus uzvalkus, bet ienīšt to ka nākas formas vietā tos vilkt.....

  +1 [+] [-]

, 2019-03-25 19:44, pirms 11 mēnešiem
Statistika- ziņas laiks par vienu tēmu ar nelielām niansēm- 1)10.51- TVNET, 2)11.28- SC(autors), 3)12.28- Diena(LETA), 4)13.58- Delfi(LETA), 5)18.53 LA(LETA). Domājiet paši!
P.s. NBA spēles ar mūsējo piedalīšanos neskatos regulāri, bet tad no rīta labāk ieeju NBA mājas lapā, kur ātrāk uzzinu par mūsējo sekmēm un redzu mūsējo labākos metienus!

  +1 [+] [-]

, 2019-03-25 19:50, pirms 11 mēnešiem
Bostonietis rakstīja: Viņiem teorētiski picka nav pagaidām,un šogad tas drafts tāds paplāns ārpus top3.
1.Zions
Liels kritum
2/3.RJ un Morants
Vēl lielāks kritums,un tad pārējie.
Te jau jautājums ko viņi domā ar FA.Iet pēc viena liela FA,vai mēģināt dabūt starting 5 kalibra spēlētājus,jo viņiem vajag C un SF
Man šķiet, ka Mavs ir Top5 aizsargāts. Šobrīd ar 6. vietu no beigām dabūt top 1-4 ir ap 37% iespēja, 1 piku 9% iespēja.

     [+] [-]

, 2019-03-26 10:44, pirms 11 mēnešiem
Nashy rakstīja: Ja vien man būtu tādi uzvalki kā Porziņģim, varētu bikses vilkt pāri galvai eh...