Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase:0

Bertāns zaudē Augstākajā tiesā, Lauvas pārstāvētā SIA cer uz pusmiljonu

Gatis Druvietis

Bertāns zaudē Augstākajā tiesā, Lauvas pārstāvētā SIA cer uz pusmiljonu
Dāvis Bertāns. Foto: EPA/Scanpix

SIA "BAA Rīga", kur valdes priekšsēdētājs ir Mārtiņš Lauva, pagājušajā nedēļā izcīnīja tiesas procesa turpināšanas iespēju - Augstākā tiesa nolēma, ka prasība par 500 000 eiro piedziņu no NBA basketbolista Davja Bertāna un viņa vecākiem nododama jaunai izskatīšanai apelācijas instancē, informē žurnāls "Kas Jauns".

PIEZĪME: Bertāna bijušais advokāts Aldis Gobzems pēcāk sociālajos tīklos informēja, ka viņa kādreizējais pārstāvamais jau tagad ir uzvarējis vairāk nekā 470 tūkstošu prasījumu daļā.

--------------------

Šī konflikta cēlonis meklējums visai tālā pagātnē. Basketbola attīstības aģentūra "Rīga" piesaistīja jaunos talantus un ieguldīja finanses viņu attīstībā, savukārt, kad šie spēlētāji sāka saņemt vismaz 1500 eiro mēnesī, tad no attiecīgās summas 10% katru mēnesi aģentūra ņēma sev. Šāda veida līgumi ar jaunajiem basketbola talantiem tika slēgti uz 15 gadiem, turklāt tika atrunāts 500 000 eiro līgumsods par vienošanās vienpusēju izbeigšanu no attiecīgā spēlētāja puses.

Mārtiņš Lauva gan apsolīja, ka spēlētāja attiecīgās vēlmes gadījumā šis līgums tiks izbeigts bez līgumsoda piemērošanas - šādu iespēju savulaik izmantoja Dairis Bertāns un Jānis Strēlnieks, bet ne Dāvis Bertāns. Līdz ar to kopš 2014. gada notiek tiesu darbi. Prasība vērsta ne tikai pret Dāvi, bet arī pret viņa vecākiem, jo minētā līguma slēgšanas laikā tagadējais NBA basketbolists bija nepilngadīgs.

Pirmajā instancē tiesa nosprieda par labu SIA "BAA Rīga" - tobrīd summa bija 500 000 eiro un tiesu izdevumi vairāk nekā 50 tūkstoši. Pirmās instances spriedums gan nestājās spēkā, jo Bertānu ģimene iesniedza apelācijas sūdzību. Apelācijas instances tiesa noraidīja SIA "BAA Rīga" prasību, jo minētais līgums pārkāpj attiecīgās patērētāju tiesību normas un tādējādi uzskatāms par spēkā neesošu. SIA "BAA Rīga" iesniedza kasācijas sūdzību Augstākās tiesā, kas pagājušajā nedēļā atcēla Bertāniem labvēlīgo apelācijas tiesas spriedumu un lēma lietu nosūtīt jaunai izskatīšanai apelācijas instances tiesā.

Kasācijas instances tiesa neizspriež lietu pēc būtības, tās kompetencē nav lietas faktisko apstākļu noskaidrošana, pierādījumu pārbaude un vērtēšana. Kasācijas instance pārbauda pārsūdzētā sprieduma atbilstību materiālo un procesuālo tiesību normām un taisa secinājumus, pamatojoties uz lietā esošajiem materiāliem, skaidro Augstākā tiesa.

Kā zināms, Dāvis Bertāns pašlaik ir Vašingtonas "Wizards" basketbolists (alga orientējoši 7 miljoni ASV dolāru). Šajā sezonā parādītais kvalitatīvais sniegums raisījušas runas par to, ka latvietis varētu pārcelties uz augstāka līmeņa klubu un tikt pie vēl ienesīgāka kontrakta.

Latvijas Basketbola savienības prezidenta vēlēšanās Mārtiņš Lauva atbalstīja Anetes Jēkabsones-Žogotas kandidatūru, savukārt Bertānam tuvākais Valmieras un Vidzemes basketbols atklātā vēstulē pauda atbalstu Raimondam Vējonim. Minētājā amatā šodien tika ievēlēts bijušais valsts prezidents.

Izmantotie resursi:
Žurnāls "Kas Jauns", Juris Vaidakovs

1 2 3 74 komentāri

 +13 [+] [-]

, 2020-01-21 19:57, pirms pusgada
Viss skaidrs - Lauva LBS ģenerālsponsors Žagatas uzvaras gadījumā
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

 +10 [+] [-]

, 2020-01-21 20:09, pirms pusgada
Lauva manuprāt gejs , bet tas manuprāt !!!

 +12 [+] [-]

, 2020-01-21 20:11, pirms pusgada
LA-BOS antifans rakstīja: Blin nu brīnos, ka ar ir slēgti tādi līgumi ar 500 000 laušanas maksu.
Kad vecāki ar galvu nedomā un kad ierauga Lauvas pamesto štuku apstākļos varbūt ne tais paši materiāli labākajos, tad nevienam vien širmīts aizkrīt un daudz nelasot gatavi visu parakstīt ...

  +2 [+] [-]

, 2020-01-21 20:11, pirms pusgada
kristaps26 rakstīja: Lauva manuprāt gejs , bet tas manuprāt !!!
Vispar jau tāds pamīksts ir no skata gan

 +10 [+] [-]

, 2020-01-21 20:11, pirms pusgada
Bl*d ljaujiet reiz speeleetaajiem koncentreeties uz speeli un dariit to, ko vinji prot. Nevis meegjinanast izkaast pikji kaa vien iespeejams, s*kas bl*ed joba*nie!!!!

  +7 [+] [-]

, 2020-01-21 20:11, pirms pusgada
Nu principā - ja kāds kko starp pirmo instanci un otro nebūs ar korektoru kko papīros labojis tad Lauva neko nedabūs jo otrā tiesa ir teikusi "piga".... bet nu arī galva visiem kas noslēguši līgumus... lasīt nemāk vai negrib?

 +15 [+] [-]

, 2020-01-21 20:11, pirms pusgada
Būtu interesanti uzzināt, cik naudas tā aģentūra Rīga ir ieguldījusi Bertāna attīstībā. Cerams, ka veselais saprāts uzvarēs un resnais onkulis paliks bešā.

     [+] [-]

, 2020-01-21 20:12, pirms pusgada
kuklitis rakstīja: Vispar jau tāds pamīksts ir no skata gan
japs !!!

  +5 [+] [-]

, 2020-01-21 20:15, pirms pusgada
otins rakstīja: Būtu interesanti uzzināt, cik naudas tā aģentūra Rīga ir ieguldījusi Bertāna attīstībā. Cerams, ka veselais saprāts uzvarēs un resnais onkulis paliks bešā.
Veselais saprāts te nav piesaucams. Bija līgums, negribēja izpildīt, bija iespēja atteikties, ko izdarīja Jānis ar Dairi. Viņi iznāja, kāds ir līgumsods

  -4 [+] [-]

, 2020-01-21 20:15, pirms pusgada
kuklitis rakstīja: Kad vecāki ar galvu nedomā un kad ierauga Lauvas pamesto štuku apstākļos varbūt ne tais paši materiāli labākajos, tad nevienam vien širmīts aizkrīt un daudz nelasot gatavi visu parakstīt ...
Em, tak varēja lauzt līgumu bez soda, kā Dairis to izdarīja, kur problēma? Neticēja, ka lielo miljonu pelnīs?

  +5 [+] [-]

, 2020-01-21 20:16, pirms pusgada
Bet vispār gribētos tomēr kādu sakarīgu komentāru no Dāvja puses, jo ir patiesi jocīgi ka Lauva ir labrātīgi ! :O izlēmis labotie sun nolīst no āķa visiem kas grib un Dairis un Strēlnieks to ir izmantojuši (visticamāk ka kaut kādu kompensāciju Lauva tomēr ir noslaucis - vismaz atdot viņam to ko ieguldījis un vēl kādus 50% pa virsu tomēr būtu goda lieta sportistiem) bet Dāvis uzlicis mīksto un tagad nepatīkama tiesvedība kaklā !

  +1 [+] [-]

, 2020-01-21 20:19, pirms pusgada
Real Rebel rakstīja: Veselais saprāts te nav piesaucams. Bija līgums, negribēja izpildīt, bija iespēja atteikties, ko izdarīja Jānis ar Dairi. Viņi iznāja, kāds ir līgumsods
Tagad vairs nevar atteikties?

  +2 [+] [-]

, 2020-01-21 20:20, pirms pusgada
kuklitis rakstīja: Bet vispār gribētos tomēr kādu sakarīgu komentāru no Dāvja puses, jo ir patiesi jocīgi ka Lauva ir labrātīgi ! :O izlēmis labotie sun nolīst no āķa visiem kas grib un Dairis un Strēlnieks to ir izmantojuši (visticamāk ka kaut kādu kompensāciju Lauva tomēr ir noslaucis - vismaz atdot viņam to ko ieguldījis un vēl kādus 50% pa virsu tomēr būtu goda lieta sportistiem) bet Dāvis uzlicis mīksto un tagad nepatīkama tiesvedība kaklā !
Ir jāzin kā tur notika. Ir jāiztiek bez tādiem pieņēmumiem, jo mēs nezinām kā tur bija

  +4 [+] [-]

, 2020-01-21 20:21, pirms pusgada
otins rakstīja: Tagad vairs nevar atteikties?
Es spriežu tikai pēc raksta, respektīvi, bijis kaut kāds periods, kad Lauva to piedāvājis, pēc tam vairs nē. Bet nu tādu līgumu noslēgt ir pilnīgas auzas. Kur prāts?

 +15 [+] [-]

, 2020-01-21 20:23, pirms pusgada
šis ir sen zināms, SA jau toreiz sākumā šo plaši aprakstīja ar pušu viedokļiem. varbūt jauniešiem pārsteigums par Lauvas rīcību, ļoti cītīgi grib izkāst piķi. kas jauns - vecais Bertāns detalizēti skaidro, kā mēģinājuši risināt un bija gatavi atmaksāt visus reālos ML izdevumus - bezcerīgi, vajag 500 000 un viss. arī vecais Šēnhofs bija iepinies un pats pārliecināja jauniešus parakstīt, smagi nožēlo .. es saprotu personīgās finansiālās attiecības, bet kad Lauva maļ, ka viņam tikai Latvija un izlase interesē - vienlaicīgi pats max kapā, lai LV izlase nebūtu labākajā sastāvā - nav OK!

  +1 [+] [-]

, 2020-01-21 20:23, pirms pusgada
Ja jau bija līgums un tas tika parakstīts tad savas saistības ir jāizpilda un no abām pusēm protams, gan jau ka Dāvis negrib maksāt jo gan jau kkas nebija izpildīts arī no Lauvas puses.

     [+] [-]

, 2020-01-21 20:24, pirms pusgada
kuklitis rakstīja: Vispar jau tāds pamīksts ir no skata gan
Partneris jaunpups Tev baigais mužiks izskatas?

  -4 [+] [-]

, 2020-01-21 20:33, pirms pusgada
pilnīgi normļs līgums! kad jāizmanto Lauvas pakalpojumi, tad visi stāv rindā, kad jāpilda savi nosacījumi, tad nepatīk? absolūts stuibums. Un pie šīem cipariem pilnīgi adekvāts līgums.

  +3 [+] [-]

, 2020-01-21 20:33, pirms pusgada
Daniel rakstīja: šis ir sen zināms, SA jau toreiz sākumā šo plaši aprakstīja ar pušu viedokļiem. varbūt jauniešiem pārsteigums par Lauvas rīcību, ļoti cītīgi grib izkāst piķi. kas jauns - vecais Bertāns detalizēti skaidro, kā mēģinājuši risināt un bija gatavi atmaksāt visus reālos ML izdevumus - bezcerīgi, vajag 500 000 un viss. arī vecais Šēnhofs bija iepinies un pats pārliecināja jauniešus parakstīt, smagi nožēlo .. es saprotu personīgās finansiālās attiecības, bet kad Lauva maļ, ka viņam tikai Latvija un izlase interesē - vienlaicīgi pats max kapā, lai LV izlase nebūtu labākajā sastāvā - nav OK!
Paklausīties, līgums paliek līgums. Kas tā par modi to ignorēt? Vaina tajos, kuri parakstīja

     [+] [-]

, 2020-01-21 20:33, pirms pusgada
Varbut vel no skapja nav iznacis. Nessn tak vel brauca uz Maskavu pie Sedakova. Kaut kada dama bija lidzi, pat bija uz Ljuisa Vutonja veikalu pec jaunas iepirkumu tasas.

 +12 [+] [-]

, 2020-01-21 20:34, pirms pusgada
Lauvam ir nopietni juridiskie argumenti. bet ja jau apelācijas instance bija Bertānu pusē, tad droši vien kaut kas nebija korekti. apjāja nepilngadīgo vai kas - negribās minēt .. ML stāsta, ka B negribēja vienoties, ka neinformēja par braukšanu uz Olimpiju, ka Kalnītis nav atdevis kādus vecus parādus utt.

dīvaina situācija - man nesimpātiski ir gan Lauva, gan Kalnītis - bet te viņi pretinieki man interesē tikai, lai LV izlase neciestu

  +7 [+] [-]

, 2020-01-21 20:35, pirms pusgada
Real rebel, tev vairak par ligumiem japalasa. Kaut vai no pateretaju puses. Tas, ka ir ligums, nenozime, ka tas ir legimitivs.

  +2 [+] [-]

, 2020-01-21 20:35, pirms pusgada
Daniel rakstīja: Lauvam ir nopietni juridiskie argumenti. bet ja jau apelācijas instance bija Bertānu pusē, tad droši vien kaut kas nebija korekti. apjāja nepilngadīgo vai kas - negribās minēt .. ML stāsta, ka B negribēja vienoties, ka neinformēja par braukšanu uz Olimpiju, ka Kalnītis nav atdevis kādus vecus parādus utt.

dīvaina situācija - man nesimpātiski ir gan Lauva, gan Kalnītis - bet te viņi pretinieki man interesē tikai, lai LV izlase neciestu
Vecāki parakstīja

  +3 [+] [-]

, 2020-01-21 20:36, pirms pusgada
Real Rebel rakstīja: Paklausīties, līgums paliek līgums. Kas tā par modi to ignorēt? Vaina tajos, kuri parakstīja
juridiski jā. bet tev neinteresē argumenti kāpēc tiesa izvērtēja no juridiskās puses un bija Bertānu pusē?

  -1 [+] [-]

, 2020-01-21 20:38, pirms pusgada
polārlācēns rakstīja: Real rebel, tev vairak par ligumiem japalasa. Kaut vai no pateretaju puses. Tas, ka ir ligums, nenozime, ka tas ir legimitivs.
Šajā gadījumā, vismaz no raksta saprotu, ka netika nekas slēpts.

  -4 [+] [-]

, 2020-01-21 20:40, pirms pusgada
Daniel rakstīja: juridiski jā. bet tev neinteresē argumenti kāpēc tiesa izvērtēja no juridiskās puses un bija Bertānu pusē?
Latvijā? Nē, jo kā redzams, tad ir bijis pamats nosūtīt atpakaļ, kas norāda uz otrā sprieduma iespējamu kļūdu. Mums nav tik labu tiesnešu tieši līgumu jebšu ekonomiskajos jautājumos

  +5 [+] [-]

, 2020-01-21 20:40, pirms pusgada
nav obligati jabut sleptai info.

  +2 [+] [-]

, 2020-01-21 20:42, pirms pusgada
polārlācēns rakstīja: nav obligati jabut sleptai info.
Vienīgais, par ko var piesieties ir līgumssods. Vai līgumsoda samērība pret līguma ilgumu. Kā teicu, kas prātā darījās, lai ko tādu parakstītu, vēl vairāk, lai nepārtrauktu. Lūgums pats par sevi ir vispār reti stulbs. Nu nevar tādus līgumus parakstīt

     [+] [-]

, 2020-01-21 20:46, pirms pusgada
Daniel rakstīja: Lauvam ir nopietni juridiskie argumenti. bet ja jau apelācijas instance bija Bertānu pusē, tad droši vien kaut kas nebija korekti. apjāja nepilngadīgo vai kas - negribās minēt .. ML stāsta, ka B negribēja vienoties, ka neinformēja par braukšanu uz Olimpiju, ka Kalnītis nav atdevis kādus vecus parādus utt.

dīvaina situācija - man nesimpātiski ir gan Lauva, gan Kalnītis - bet te viņi pretinieki man interesē tikai, lai LV izlase neciestu
kā izlase var ciest?

  +2 [+] [-]

, 2020-01-21 20:47, pirms pusgada
Real Rebel rakstīja: Latvijā? Nē, jo kā redzams, tad ir bijis pamats nosūtīt atpakaļ, kas norāda uz otrā sprieduma iespējamu kļūdu. Mums nav tik labu tiesnešu tieši līgumu jebšu ekonomiskajos jautājumos
no problem. ja final tiesa atzīs, ka jāmaksā. es arī teikšu - jāmaksā pat ja ML izdevumi bija daudz mazāki, līgums jāpilda! bet tad Saskaņas partija čalim nav korekti publiskot sevi kā lielāko izlases fanu, vienlaicīgi nogriežot pusi Lv izlases ..

 +11 [+] [-]

, 2020-01-21 20:53, pirms pusgada
Un ši tāda pi@rilkas ir ap LV basketbolu, visādi Lauvas kuri apj*āj mūsu pašu basketbolistus. Pilnīgs murgs
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

  -1 [+] [-]

, 2020-01-21 20:56, pirms pusgada
Daniel rakstīja: no problem. ja final tiesa atzīs, ka jāmaksā. es arī teikšu - jāmaksā pat ja ML izdevumi bija daudz mazāki, līgums jāpilda! bet tad Saskaņas partija čalim nav korekti publiskot sevi kā lielāko izlases fanu, vienlaicīgi nogriežot pusi Lv izlases ..
Fanam un līgumsaistībām īsti sakara nav. Jo, tādā ziņā kapitālisms ir velna izdomāts
1 2 3 74 komentāri