Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:132, Did:0, useCase: 0

NBA piespiedu pauzes laikā spēlētājiem neveiks dopinga analīzes

Rolands Eliņš

NBA piespiedu pauzes laikā spēlētājiem neveiks dopinga analīzes
NBA komisārs Adams Silvers. Foto: USA Today Sports/Scanpix

NBA un līgas spēlētāju asociācija vienojušās, ka „Covid-19” izplatības dēļ ieviestajā regulārās sezonas pārtraukumā NBA spēlētāji netiks pakļauti dopinga pārbaudēm, vēsta „Yahoo Sports”.

NBA spēlētājiem gada laikā noteiktas sešas nepieteiktas dopinga pārbaudes, kas var notikt gan sezonas laikā, gan starpsezonā, norādīts NBA kolektīvajā līgumā. Taču koronavīrusa krīzes situācijā spēlētāju arodbiedrība un līgas vadība vienojusies, ka šīs pārbaudes uz laiku atceltas.

NBA kolektīvais līgums paredz, ka aizliegto vielu sarakstā atrodas dažādas sniegumu uzlabojošas vielas, steroīdi un narkotikas, ieskaitot marihuānu, lai gan atsevišķi ASV štati izņēmuma kārtā atļauj marihuānas lietošanu personām, kas vecākas par 21 gadu.

Kolektīvais līgums paredz 25 spēļu diskvalifikāciju spēlētājiem, kuriem pārbaudēs konstatētas neatļautas sniegumu uzlabojošās vielas, bet par spēcīgo narkotiku – heroīna vai kokaīna – lietošanu tiek piemērota automātiska divu gadu diskvalifikācija.

NBA sezona tika apturēta iepriekšējās nedēļas vidū, un ASV Slimību novēršanas centrs nedēļas nogalē veica oficiālu ieteikumu visiem sabiedriskajiem pasākumiem, kuros paredzama vismaz 50 cilvēku dalība, tikt atceltiem uz nākamajiem diviem mēnešiem. NBA vadība savos publiski paustajos plānos norādījusi, ka spēles netiks aizvadītas vismaz mēnesi, taču spēļu atsākšanās aprīļa vidū ne tuvu nav garantēts scenārijs.

Izmantotie resursi:
https://sports.yahoo.com/sources-nb...

     [+] [-]

, 2020-03-16 20:34, pirms 3 nedēļām
Lieliski, spēlētāji atgriezīsies lielāki, spēcīgāki un jautrāki!

     [+] [-]

, 2020-03-16 22:24, pirms 3 nedēļām
uhh, varēs paņemt pa līnijai