Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Šneps: "Esmu šokā par FIBA lēmumu, gaidīsim paskaidrojumus"

Rolands Eliņš

Šneps: "Esmu šokā par FIBA lēmumu, gaidīsim paskaidrojumus"
Edgars Šneps
Foto: Ģirts Ozoliņš/F64

Latvijas Basketbola savienības ģenerālsekretārs Edgars Šneps portālam Sportacentrs.com apstiprināja, ka FIBA Izpildkomitejas pieņemtais lēmums tā pašreizējā izskatā liegs Latvijas vīriešu izlasei cerības piedalīties Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā. Šneps norādīja, ka šis lēmums ir ļoti pārsteidzošs un tiek prasīti paskaidrojumi no FIBA Pasaules nodaļas vadības.

“Man šī situācija ir pilnīgs jaunums, tā mani ir ļoti pārsteigusi, tāpēc arī skaidrākus paskaidrojumus šobrīd īsti nevaru piedāvāt,” neilgi pēc Latvijas sieviešu izlases pār Ukrainu mūsu portālam teica Edgars Šneps.

“Spēles gaitā saņēmu īsziņas un saites uz mediju ziņoto, taču man nebija laika iepazīties ar pilnu tekstu FIBA lēmumā,” sacīja Šneps, kurš gan nenoliedza galveno domu – nosakot kā kritēriju vietu pasaules rangā, FIBA ir atstājusi Latvijas izlasi aiz OS atlases turnīra borta.

Rangs gan septembrī vēl tiks pārrēķināts, un OS atlases dalībnieču noteikšanai tiks izmantots septembra vietu sadalījums, taču Latvijai līdz tam spēles vairs nav paredzētas. “Nē, tāds atstatums kā līdz Horvātijai un Slovēnijai nekādas pārrēķināšanas dēļ nedzēsīsies,” šo iespēju noraidīja Šneps. “Ja tā ir taisnība par FIBA lēmumu un tur nekas nemainīsies, un lēmums stāsies spēkā un tiks izmantots praksē, tad arī situācija būs tāda, kā ir tagad – mēs būsim aiz Slovēnijas un Horvātijas.”

“Šobrīd esmu šokā par šādu FIBA lēmumu,” neslēpa Šneps. “Iepriekš FIBA Eiropas daļas vadība mums bija norādījusi, ka viena vai pat abas atlikušās vietas kvalifikācijas turnīrā tiks izlasēm, kuras PK kvalifikācijā bija vistuvāk finālturnīram. Mums pietrūka pavisam maz, mēs šādā kritērijā būtu kā pirmie. Mēs no šiem solījumiem vadījāmies, attiecīgi tāda arī bija mūsu komunikācija par Latvijas izlasi… Protams, tādam notikumam kā olimpiskās spēles galvenos lēmumus pieņem Pasaules daļa, bet…”

“Jau centos sazināties ar FIBA Eiropas un Pasaules daļu pārstāvjiem, vaicāju, kas te īsti notiek,” atklāja Šneps. “Vaicāju, vai tad tiešām viņi maina noteikumus spēles laikā? FIBA Pasaules daļa ģenerālsekretārs, ar kuru gan man bija pavisam īsa saruna, teica, ka nekādi noteikumi netiek mainīti. Ziniet, viņam plānota ierašanās Rīgā svētdien uz Eiropas čempionātu, tad arī gan mēs, gan jūs, mediji, varēsiet vaicāt visu pēc kārtas, un domāju, ka mums arī vairāki jautājumi sakritīs un mēs tos uzdosim vienlaicīgi. Kā šis lēmums tika pieņemts, kāpēc tas ir tāds kā ir un vai tas ir galīgais lēmums? Mēs LBS pavisam nebijām rēķinājušies ar ko šādu, tāpēc arī man nav īpaši daudz, ko piebilst.”

1 2 45 komentāri

     [+] [-]

, 2019-06-28 21:24, pirms pusgada
Gaidīsim cerams arī saņemsim, nevis tikai tukšu muldēšanu

  +5 [+] [-]

, 2019-06-28 21:25, pirms pusgada
Faaaaaaak you FIBA

  +2 [+] [-]

, 2019-06-28 21:32, pirms pusgada
Šneps: "Ja pirms paziņojuma būtu aprunājies ar FIBA, šāds paziņojums nebūtu bijis"

 +14 [+] [-]

, 2019-06-28 21:33, pirms pusgada
Atkal LBS ar kaut ko nav rēķinājušies, švaki rēķinātāji...

 +16 [+] [-]

, 2019-06-28 21:37, pirms pusgada
Varam jau sapņot, bet neko nemainīs.
Būtu paņēmuši savas spēles un tikuši uz PK, tad varētu tagad par šīm lietām neuztraukties.
Bet letiņiem tas jau ierasti, cerēt uz kaut kādiem solījumiem un tad nostādīt sevi upuru lomā.

 +11 [+] [-]

, 2019-06-28 21:52, pirms pusgada
Sliktam dejotājam arī olas traucē 😉

 +19 [+] [-]

, 2019-06-28 22:00, pirms pusgada
Kas tev ko Edgar skaidros. Nekas tu neesi, un sauc tevi nekā.

 +14 [+] [-]

, 2019-06-28 22:02, pirms pusgada
Bet mēs esam šokā par Šnepa lēmumiem.

 +29 [+] [-]

, 2019-06-28 22:06, pirms pusgada
Šnep beidzot pieņem vīriešu cienīgu lēmumu un atkāpiesJo tikai Tu un Voins ir vainīgs!Tik svarīgā brīdi par treneri paņemt savu čomu!

 +10 [+] [-]

, 2019-06-28 22:12, pirms pusgada
antiņš, atkal kaut ko nav zinājis, izdarījis, citi vainīgi .. bet pats balsoja tieši par šo FIBA vadību - WC kvaļa formāts, tagad OG - saņem.

tad jau uz ļoti labu izlases treneri necerēt + ņems kādu nedārgu vietējo

 +12 [+] [-]

, 2019-06-28 22:20, pirms pusgada
LBS jāatkāpjas, kam jānotiek, lai viņi atkāptos? Sasodīts mūsu zelta paaudze nespēlēs ne PK, ne OS savā pīķa vecumā. Sasodīts!

 +22 [+] [-]

, 2019-06-28 22:22, pirms pusgada
Nezinu, par ko Šneps ir šokā, es biju šokā par to, kā iepriekšējā PČ atlases ciklā tika vadīta mūsu izlase!

  +4 [+] [-]

, 2019-06-28 23:02, pirms pusgada
Nekasi deniņus, bet pakasi dibenu, varbūt tad sapratīsi

 +18 [+] [-]

, 2019-06-28 23:25, pirms pusgada
Neko tas Šneps nevar. Vietējie karaļi biezā slanī, taču kaut ko Eiropa vispār nevar izdarīt neskatoties uz to, ka NBA ir superzvaigzne Porziņgis un Bertāni un Kurucs, kuri dienas Top 5 ir diezgan regulāri

LBS biedru sapulce padomi ievēlēja šādā sastāvā: Andris Ameriks, Solvita Āboltiņa, Mārtiņš Bondars, Armands Garkāns, Uldis Grāvītis, Aigars Kalvītis, Ojārs Kehris, Irēna Krūmane, Artis Lagzdiņš, Aivars Lembergs, Māris Martinsons, Imants Parādnieks, Ilze Pētersone-Godmane, Leonīds Salcēvičs, Valdis Siksnis, Iveta Strautiņa-Ušakova, Kārlis Strēlis, Aigars Štokenbergs, Jānis Upenieks un Jānis Urbanovičs.

Ar ko viņi tur nodarbojas? 200 000 Eiropas čempionatam nevar dabūt

  +2 [+] [-]

, 2019-06-28 23:42, pirms pusgada
Nu tas FIBA! Ar to viņu vadību trakāk kā ar bitēm!!! Dejo tik pēc biezo stabulēm! Kā mēs cepāmies, ka uz izlases spēlēm netika laisti eirolīgas spēlētāji- tur viņiem jau arī atkal bija savas štelles!

  +6 [+] [-]

, 2019-06-28 23:43, pirms pusgada
Tagad vismaz zinam, ka treneri varam ņemt lētāko!

 +11 [+] [-]

, 2019-06-29 00:32, pirms pusgada
Wendel Clark rakstīja: Neko tas Šneps nevar. Vietējie karaļi biezā slanī, taču kaut ko Eiropa vispār nevar izdarīt neskatoties uz to, ka NBA ir superzvaigzne Porziņgis un Bertāni un Kurucs, kuri dienas Top 5 ir diezgan regulāri

LBS biedru sapulce padomi ievēlēja šādā sastāvā: Andris Ameriks, Solvita Āboltiņa, Mārtiņš Bondars, Armands Garkāns, Uldis Grāvītis, Aigars Kalvītis, Ojārs Kehris, Irēna Krūmane, Artis Lagzdiņš, Aivars Lembergs, Māris Martinsons, Imants Parādnieks, Ilze Pētersone-Godmane, Leonīds Salcēvičs, Valdis Siksnis, Iveta Strautiņa-Ušakova, Kārlis Strēlis, Aigars Štokenbergs, Jānis Upenieks un Jānis Urbanovičs.

Ar ko viņi tur nodarbojas? 200 000 Eiropas čempionatam nevar dabūt
Ja jau mūsu superzvaigznes nespēlēs ne PČ ne OS, tad patiesībā mums kā līdzjutējiem ir pilnas tiesības no visiem šiem dīkdieņiem un slaistiem (proti, no tām apšaubāmas izcelsmes personām, kas sēž LBS valdē) pieprasīt morālu kompensāciju. Jo tas, ka mums šobrīd ir šādi basketbolisti un mēs nēspējam noorganizēt normālu nacionālās izlases funkcionēšanu, tā lielā mēra ir viņu vaina. Jo kam gan šāda milzīga valde vispār ir vajadzīga? Konsultēt Šnepu? Vai kam?

  -4 [+] [-]

, 2019-06-29 00:39, pirms pusgada
Vainīgs ir skandāls starp Fibu un Eirolīgu.

  +4 [+] [-]

, 2019-06-29 01:01, pirms pusgada
Kristapa Valtera lāsts...

 +15 [+] [-]

, 2019-06-29 03:28, pirms pusgada
Mēs cerējām, mēs gribējām, mums likās, mums tur bija tik pat kā jābūt... Izklausās pēc perfektā ŠNEPIPEĻA. wtf, atkāpies vienreiz, dolbi!

  +7 [+] [-]

, 2019-06-29 04:38, pirms pusgada
Ja par izlases treneri PK kvalifikācijas ciklā nebūtu iebāzts nekompetents āksts Vecvagars, tad mēs visi runātu citu valodu. Savādāk, kāds brīnums?? Valde ar treneri nulles vērtībā noraka mūsu izlases iespējas gan PK, gan olimpiādes ciklā...
Šnepelis,b....

 +14 [+] [-]

, 2019-06-29 05:58, pirms pusgada
Nu vai nav viens āksts?! Šadus lēmumus nepieņem 5 minūtēs. Skaidrs, ka horvāti ar slovēņiem ir nolobējuši FIBA (ex jugiem tur ir joprojām ietekme), kamēr mūsējais ir kā parasti nogulējis, sēdējis uz rokām vai solārijā. Jājautā, kad viņš pēdējo reizi runāja un cvai vispār ir runājis ar FIBA funkcionāriem par šo tēmu, ja tagad bola acis.

  +4 [+] [-]

, 2019-06-29 07:59, pirms pusgada
Nu un labi vien ir ka nekur nespēlēsim! Tagad tikai caur medijiem janomierina pūlis, jāpārliecina, ka esam mazi un neko nevaram. Svarīgi ieņemt upura nostāju. Neviens nepārmetīs par neizdarīto un klusi viss norims. Varēs palikt amatos, bez tieša sabiedrības nosodījuma. Nebūs jaalgo dārgs treneris, kurš nebūs no savējiem. Lieki izdevumi OS un PČ sakarā atkrīt. Nevienam neparko nebūs jaatbild. Uz EČ jau tiksim, un tur tad nu arī visai pasaulei rādisim ko mākam.

  +4 [+] [-]

, 2019-06-29 08:31, pirms pusgada
Šis čilo, nav kursā un 1 krēslā grib pārsēdēt kaimiņvalsts prezi laika ziņā ...

 +12 [+] [-]

, 2019-06-29 09:02, pirms pusgada
Šņupim smaga dzīve.Vienos šokos.....

  +4 [+] [-]

, 2019-06-29 09:21, pirms pusgada
Par ko Šneps ir šokā?
Par to, ka FIBA ir plikadīdas, un visur un vienmēr prasa piķi no izlasēm, lai tiktu uz OS vai PČ?
Mēs neesam pirmie un pēdējie, kurus uzmet.
Vēl nesen PČ kvalifikācijā eiropas grupā turcija netika uz PČ. Savukārt no āzijas grupas bija savādāk - ja filipīnas tiek top4, kas dod vietu PČ, tad viņu vietā nāk nākošā labākā komanda no visām āzijas grupām, kas bija Libāna! Un ko FIBA izdarīja? paņēma pateicību 10mio$ apmērā un no āzijas grupas uz PČ aizbrauca Turcija. Tieši tā, no eiropas netika, aizbrauca kā labākā āzijas komanda, kas netika uz PČ. Un toreiz arī Libānas basketbola funkcionāri bija šokā, uz ko turcijas vadītājs Turkoglu pateica, ka viss ir taisnīgi, Turcija ir pelnījusi spēlēt PČ.
Pret sorvātiem un slovēņiem varam oponēt, ka mums ir Porziņģis, Bertāni, Kurucs, NBA, kamēr slovēņiem ir tikai Dončičs, jo Dragičš nespēlē izlasē, kaut gan ja tiks uz OS, tad noteikti skries atpakaļ.
.
FIBA ar ULEB karo, lai atņemtu ULEB kaut vai daļu no tā treknā naudas pīrāga, jo FIBA nav un nebūs naudas. FIBA ČL sportiskā ziņā varētu būt labs pasākums, bet finansiālā ziņā un TV ziņā ir pilnīgi neinteresants pasākums, kurš nes zaudējumus. Tikai tāpēc FIBA psiho un karo ar ULEB, lai ULEB būtu spiesti piekāpties, mainītu grafikus, un ČL būtu ceturtdienās un piektdienās pa TV, nevis kā šodien ULEB spēles ceturtdienās un piektdienās, visas sevi cienošas TV rāda ULEB, tai skaitā sportcentrs.tv, best4sports, utt, jo tur spēlē zvaigznes. Tas pats ir ar PČ un OS - FIBA nevar paprasīt naudu no TV un sponsoriem, ja pasākumā nespēlē zvaigznes, kuras ir mārketingā pieprasītas. Dončičs ir uz viļņa, dēļ viņa FIBA atmet sportisko miskastē, jo sportiskie panākumi nedod piķi un peļņu.

  +1 [+] [-]

, 2019-06-29 09:44, pirms pusgada
archdevil rakstīja: Par ko Šneps ir šokā?
Par to, ka FIBA ir plikadīdas, un visur un vienmēr prasa piķi no izlasēm, lai tiktu uz OS vai PČ?
Mēs neesam pirmie un pēdējie, kurus uzmet.
Vēl nesen PČ kvalifikācijā eiropas grupā turcija netika uz PČ. Savukārt no āzijas grupas bija savādāk - ja filipīnas tiek top4, kas dod vietu PČ, tad viņu vietā nāk nākošā labākā komanda no visām āzijas grupām, kas bija Libāna! Un ko FIBA izdarīja? paņēma pateicību 10mio$ apmērā un no āzijas grupas uz PČ aizbrauca Turcija. Tieši tā, no eiropas netika, aizbrauca kā labākā āzijas komanda, kas netika uz PČ. Un toreiz arī Libānas basketbola funkcionāri bija šokā, uz ko turcijas vadītājs Turkoglu pateica, ka viss ir taisnīgi, Turcija ir pelnījusi spēlēt PČ.
Pret sorvātiem un slovēņiem varam oponēt, ka mums ir Porziņģis, Bertāni, Kurucs, NBA, kamēr slovēņiem ir tikai Dončičs, jo Dragičš nespēlē izlasē, kaut gan ja tiks uz OS, tad noteikti skries atpakaļ.
.
FIBA ar ULEB karo, lai atņemtu ULEB kaut vai daļu no tā treknā naudas pīrāga, jo FIBA nav un nebūs naudas. FIBA ČL sportiskā ziņā varētu būt labs pasākums, bet finansiālā ziņā un TV ziņā ir pilnīgi neinteresants pasākums, kurš nes zaudējumus. Tikai tāpēc FIBA psiho un karo ar ULEB, lai ULEB būtu spiesti piekāpties, mainītu grafikus, un ČL būtu ceturtdienās un piektdienās pa TV, nevis kā šodien ULEB spēles ceturtdienās un piektdienās, visas sevi cienošas TV rāda ULEB, tai skaitā sportcentrs.tv, best4sports, utt, jo tur spēlē zvaigznes. Tas pats ir ar PČ un OS - FIBA nevar paprasīt naudu no TV un sponsoriem, ja pasākumā nespēlē zvaigznes, kuras ir mārketingā pieprasītas. Dončičs ir uz viļņa, dēļ viņa FIBA atmet sportisko miskastē, jo sportiskie panākumi nedod piķi un peļņu.
Perfekti pateikts....Man sķiet, ka FIBA par daudz ir uz FIFA skatījusies

  +2 [+] [-]

, 2019-06-29 10:11, pirms pusgada
Vajag turpmāk pasekot, kā mūsu puišeļi slēdz līgumus. Neesam ne Spānija, ne Lietuva, kas kvalifikācijās var spēlēt ar otro un trešo sastāvu.

  +1 [+] [-]

, 2019-06-29 11:07, pirms pusgada
šnepiņš domāja , ka viņam ir kāda ietekme un respekts fiba kabinetos !!! Ha - ha - ha , tu bij iedomājies ka kādam tāds plikadīda kā tu esi vajadzīgs !!!! Muļķības naivais priduraks .
Tak beidzot tu sapratīsi … savāc savas mantiņas un laidies labi tālu no Latvijas jo ātrāk , jo labāk !

  +6 [+] [-]

, 2019-06-29 11:13, pirms pusgada
Viens darbonis čīkst ka nav naudas čempionātam, otrs šokā, ka neviens viņu neņem pierē 😂. Raud visi un gaida brīnumus. Kā var ar tādiem lūzeriem vadībā gribēt izlasēm medaļas?

  +3 [+] [-]

, 2019-06-29 11:17, pirms pusgada
Spudriks rakstīja: Viens darbonis čīkst ka nav naudas čempionātam, otrs šokā, ka neviens viņu neņem pierē 😂. Raud visi un gaida brīnumus. Kā var ar tādiem lūzeriem vadībā gribēt izlasēm medaļas?
Reputāciju un sadarbību nopelna ar darbiem! Ne svešiem darbiem, ne svešu vai savu naudu(to tikai izmantos)!

  +5 [+] [-]

, 2019-06-29 11:56, pirms pusgada
Es esmu šokā par to, ka Šneps ir tāds mīkstais un neatkāpjās no amata!!

  +4 [+] [-]

, 2019-06-29 12:00, pirms pusgada
Jā,nu Šnepiņš tagad te droši vien tēlo naivo un šokēto..Bet vispār,lai kā mums negribētos,diezgan loģisks lēmums.Kāpēc lai FIBA atstātu malā Slovēniju,kas ir Eiropas čempione,vai Horvātiju,ka labi spēlēja iepriekšējā Olimpiādē,bet aicinātu Latviju,kas reāli neko nav izcīnījusi!?

  +2 [+] [-]

, 2019-06-29 12:05, pirms pusgada
Šnepelim tiešām sen jau vajadzēja atkāpties-gan par vīriešu izlases nevarību,gan lielā mērā sieviešu(ja netiksim nākamajā kārtā,tad tā arī būs totāla izgāšanās).Un nepilni 3000 arēnā uz EČ finālturnīru skatītāju..tā vietā,lai būtu īsti basketbola svētki..!

  +4 [+] [-]

, 2019-06-29 13:08, pirms pusgada
LBS biedru sapulce padomi ievēlēja šādā sastāvā: Andris Ameriks, Solvita Āboltiņa, Mārtiņš Bondars, Armands Garkāns, Uldis Grāvītis, Aigars Kalvītis, Ojārs Kehris, Irēna Krūmane, Artis Lagzdiņš, Aivars Lembergs, Māris Martinsons, Imants Parādnieks, Ilze Pētersone-Godmane, Leonīds Salcēvičs, Valdis Siksnis, Iveta Strautiņa-Ušakova, Kārlis Strēlis, Aigars Štokenbergs, Jānis Upenieks un Jānis Urbanovičs.

Zelta paaudze.
1 2 45 komentāri