Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase:0

Popovičs: "Austrālija pasniedza mums lielisku mācību, kā šādos mačos ir jāspēlē"

Popovičs:
Kemba Vokers un Gregs Popovičs. Foto: AP/Scanpix

Pirmo zaudējumu pārbaudes spēlēs piedzīvoja Pasaules kausa favorīte ASV, kas izbraukumā Melburnā atzina Austrālijas pārākumu (94:98). Amerikāņi uzsvēra sāncenšu pieredzi izlasē un arī vēlmi uzvarēt.

"Problēma nebija tikai ceturtajā ceturtdaļā, jo visas spēles garumā nespēlējām labi. Kas tāds jau bija gaidāms, ņemot vērā, ka mums ir jauns sastāvs, kas cenšas iepazīt cits citu un apgūt jaunu sistēmu," sacīja galvenais treneris Gregs Popovičs. "Austrālija pasniedza mums lielisku mācību, kā ir jāspēlē šāda veida sacensībās. Pieradīsim pie tā un cerams, ka no tā arī mācīsimies. Šī spēle lieliski parādīja, cik ilgi austrālieši spēlē kopā, tādēļ vēlos viņus uzslavēt par sniegumu abos laukuma galos. Viņi nospēlēja ļoti labi un uzvarēja. Un, kā jau jums teicu pēc iepriekšējās spēles, Petijs [Popoviča "Spurs" saspēles vadītājs Milzs, kurš guva 30 punktus un uguņoja galotnē] ir skabarga pakaļā."

"Zaudējums nozīmē to, ka mums ir jāspēlē labāk. Tas parāda, kas ir kas. Neviens neuzvar mūžīgi," teica Popovičs, ASV pirmajai izlasei pārtraucot 78 uzvaru sēriju un piedzīvojot pirmo zaudējumu kopš 2006. gada pasaules čempionāta pusfināla pret Grieķiju (95:101). "Šī spēlētāju grupa smagi strādā, lai iepazītu cits citu un iepazītu sistēmu. Un, lai kas arī nenāktu pretī, mēs varam tikt ar to galā. Mūsu darbs ir kļūt labākiem katru dienu. Šodien kaut ko iemācījāmies. Un patiesībām beigās komanda bija labāka, nekā tā bija spēles sākumā, jo tā no spēles situācijām guva pieredzi."

"Viņi uzvaru vēlējās vairāk nekā mēs. Esam guvuši mācību," teica Bostonas "Celtics" jaunpienācējs Kemba Vokers, kurš spēli sāka rezervē, taču beigās tika pie ilgākā spēles laika (27:15) un lielākā punktu skaita (22, 2p. 5/9, 3p. 2/6, 1p. 6/6)) komandā. Ar 20 punktiem (2p. 4/7, 3p. 3/5, 1p. 3/3) piebalsoja Herisons Bārnss: "Mums tikai jānoskatās video un jāiejūtas sistēmā. Ja paskatāmies uz izlasēm, tad katra komanda kopā spēlējusi ilgu laiku – ja viņiem nestrādā sistēma, viņi zina, kādu trumpi tādos brīžos likt lietā. Mēs līdz tam vēl neesam tikuši, taču turpināsim strādāt un progresēt."

ASV pirmo pārbaudes spēli aizvadīja Anaheimā, uzvarot Spāniju (90:81), bet pēc tam Melburnā divreiz tikās ar Austrāliju (pirmajā spēlē panākums ar 102:86). Pēdējo pārbaudes spēli pirms Pasaules kausa amerikāņi aizvadīs parīt, Sidnejā spēlējot pret Kanādu. Finālturnīrā ASV būs vienā apakšgrupā ar Čehiju, Japānu un Turciju.

Izmantotie resursi:
https://www.usab.com/news-events/ne...
https://www.espn.com/olympics/baske...