Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase:0

FIBA Čehijas simboliskajā izlasē netīšām iekļauj Slovēnijas basketbolistu

FIBA Čehijas simboliskajā izlasē netīšām iekļauj Slovēnijas basketbolistu
Boštjans Nahbars. Foto: AFP/Scanpix

Starptautiskās basketbola federācijas (FIBA) Eiropas nodaļa turpina līdzjutēju balsojumā noteikt un izziņot valstu simboliskās izlases šajā gadsimtā (2000.-2020.g.), un tagad kārta bija pienākusi Čehijas izlasei. Ar simboliskās izlases paziņošanu gan sanāca misēklis, jo Čehijas simboliskajā izlasē vieta atradās... Slovēnijas basketbolistam Boštjanam Nahbaram.

FIBA iepriekš bija pieteikusi 12 spēlētājus, no kuriem aicināja izvēlēties Čehijas basketbola izlases simbolisko piecinieku 21. gadsimtā. Šovakar paziņoti rezultāti, un četri izlasē iekļuvušie spēlētāji pārsteigumu neradīja – šo godu izpelnījās Tomāšs Satoranskis, Ļubošs Bārtons, Jans Veselijs un Jirži Zideks.

Taču daudz interesantāka bija vieglā uzbrucēja pozīcija, kurā FIBA „Twitter” profilā norādīts Boštjans Nahbars. Pirms diviem gadiem karjeru beigušais Nahbars bija augsta līmeņa basketbolists, viņš NBA nospēlēja 317 spēles, bet pēc tam vairākas sezonas pavadīja Eirolīgā, spēlējot tādās komandās kā „Efes Pilsen”, „Unics” un „Barcelona”.

Sportisko panākumu ziņā Nahbara vietu Čehijas simboliskajā izlasē nevar apšaubīt, taču galvenais apstāklis ir pavisam cits, proti, Nahbars nemaz nav spēlējis Čehijas basketbola izlasē. Nahbars ir slovēņu basketbolists, kurš ar Slovēnijas U20 izlasi savulaik kļuva par pasaules čempionu un pārstāvējis Slovēnijas pieaugušo izlasi vairākos augsta ranga turnīros.

Taisnības labad gan jāpiezīmē, ka tvītā, ko FIBA apmēram stundu pēc publicēšanas izdzēsa, pievienotajā kolāžā Nahbars nebija redzams, bet gan tajā bija čehu basketbolists Jirži Velšs, attiecīgi pieņemams, ka šī bijusi tikai drukas kļūda, nevis Nahbara slepeni mainīta pilsonība. Pēc tam šī kļūda arī izlabota, Čehijas simboliskajā izlasē iekļaujot Velšu.