Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 0

Lietuva vēlas organizēt vienu no olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīriem

Andrejs Siliņš

Lietuva vēlas organizēt vienu no olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīriem
Jons Mačulis un Domants Sabonis. Foto: AFP / Scanpix

Lietuvas basketbola federācijas prezidents Arvīds Sabonis atklājis, ka organizācija vēlas uzņemties viena 2020. gada olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra rīkošanu Kauņā. Tas gan varētu būt visai dārgs prieks.

Lietuvas vīru izlase nule kā notikušajā Pasaules kausa izcīņā izcīnīja trīs uzvaras piecos mačos un palika devītajā pozīcijā. Ceļazīmes uz nākamā gada olimpiskajām spēlēm Tokijā uzreiz izcīnīja tikai divas labākās Eiropas komandas - Spānija (pasaules čempione) un Francija (pasaules bronza). Pa divām ceļazīmēm uzreiz ieguva arī divas no Amerikas (ASV un Argentīna), viena no Āzijas (Irāna), viena no Āfrikas (Nigērija) un viena no Okeānijas (Austrālija). Tāpat dalību olimpiskajās spēlēs garantējusi mājiniece Japāna.

No pārējām Pasaules kausā startējušajām komandām pie vietas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīros tika 16 labākās komandas, starp tām arī deviņas Eiropas pārstāves (Tunisija, Brazīlija, Venecuēla, Puertoriko, Dominikāna, Kanāda, Serbija, Čehija, Polija, Lietuva, Itālija, Grieķija, Krievija, Vācija, Turcija, Jaunzēlande). Tām pievienosies vēl astoņas - no katra reģiona pa divām labākajam pēc FIBA Pasaules ranga (no Eiropas - Horvātija un Slovēnija). 24 komandas tiks salozētas četrās grupās pa sešām komandām. No katras grupas tikai viena - uzvarētāja tiks pie ceļazīmes uz Tokijas spēlēm.

Protams, ka māju faktors šādos īsos turnīros var būt īpaši izteikts, tāpēc federācijas labprāt vēlētos organizēt kādu no grupām savā laukumā. Arī Lietuva izteikusi vēlmi to darīt, turnīru organizējot Kauņā esošajā "Žalgira" arēnā, kur ir vietas 15 tūkstošiem līdzjutēju.

Arvīds Sabonis atklājis, ka Starptautiskā basketbola federācija (FIBA) no tiesībām organizēt šādu turnīru vēlas saņemt 2,3 miljonus eiro. Tāpat Sabonis norādījis, ka kopējā summa, ierēķinot visas ar turnīra organizēšanu saistītās izmaksas, varētu sasniegt ap trim miljoniem eiro. Šobrīd lietuvieši izvērtēs iespējas savākt šādu finansējumu, lai pieteiktos uz kādas grupas organizēšanu savās mājās.

Federācijām, kas vēlas pieteikties olimpiskās kvalifikācijas organizēšanai, tas jāizdara līdz novembrim. Savukārt lēmumus par četru turnīru norises vietām plānots izziņot līdz martam.

  +2 [+] [-]

, 2019-09-16 19:03, pirms 4 mēnešiem
Mājiniece Tokija?Siliņ ko tu esi apedis?

  +1 [+] [-]

, 2019-09-16 19:22, pirms 4 mēnešiem
''Tāpat dalību olimpiskajās spēlēs garantējusi mājiniece Tokija.''

Es tādu valsti nezinu. Google met ārā tikai info, ka ir tāda pilsēta Japānā, kur notiks 2020. gada vasaras olimpiskās spēles. Bet ''žurnālistam'' laikam ir citāda informācija..

  +1 [+] [-]

, 2019-09-16 20:29, pirms 4 mēnešiem
FIBA pelnīšanas veids,naudas izkāšana.Nav brīnums,ka Eiropas basī vadošie klubi nevēlas ar šitiem apkāsējiem sasieties.