Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase:0

Bondars: "Eiropas čempionāta rīkošanu noteiks politiska izšķiršanās"

Māris Noviks @MarisNoviks

Bondars:
Latvijas sieviešu basketbola valstsvienība. Foto: Romāns Kokšarovs, f64

Latvijas Basketbola savienības padome otrdien, 16. aprīlī, nolēma uzrunāt Ministru prezidentu un Rīgas domi, lai atrastu trūkstošos finanšu līdzekļus Eiropas sieviešu čempionāta sarīkošanai, preses konferencē pēc padomes ārkārtas sēdes paziņoja LBS prezidents Valdis Voins.

Starptautiskā basketbola federācija (FIBA) 2017. gada 24. jūnijā Prāgā piešķīra Latvijai un Serbijai tiesības rīkot “Women`s EuroBasket 2019”. Abas valstis neklātienes sacensībā apsteidza Krieviju un Izraēlu.

LBS valde pirmdien, 8. aprīlī, izplatīja paziņojumu, ka Eiropas čempionāta rīkošana ir apdraudēta divu iemeslu dēļ. Pirmkārt, Nacionālā sporta padome (NSP) 28. marta sēdē pieņēmusi lēmumu nepiešķirt līdzekļus finālturnīra rīkošanai. Otrkārt, Rīgas pašvaldība līdzfinansēs sacensības tikai 25% apmērā no paredzētās summas.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) no 2017. gada novembra līdz 2019. gada janvārim veica piecus maksājumus, pārskaitot LBS 435 000 eiro – naudu viesu uzņemšanai un TV signāla producēšanai, kā arī depozīta maksājumu FIBA 75 000 eiro apmērā (šī summa tiks atmaksāta pēc turnīra). Pavisam valsts atbalsts tika plānots 600 000 eiro apmērā.

LBS 8. aprīlī norādīja, ka čempionāta budžetā izveidojies iztrūkums vairāk nekā 500 000 eiro apmērā. Čempionāta rīkotāji 2018. gada 29. novembrī informēja IZM par čempionāta sarīkošanas izmaksu pieaugumu 274 240 eiro apmērā, no kura lielāko daļu veido viesnīcu, ēdināšanas un transporta pakalpojumu cenu pieaugums, kā arī FIBA rīkošanas standartu paaugstinājums.

Otrdien, 16. aprīlī, LBS padome tikās ārkārtas sēdē “Mercure Riga” viesnīcā. Padomes locekļi pieņēma lēmumu uzrunāt Ministru prezidentu un Rīgas domi ar lūgumu: 1) pirmajā gadījumā segt objektīvo izmaksu pieaugumu 275 tūkstošu eiro apmērā, 2) otrajā gadījumā nodrošināt iepriekš plānoto līdzfinansējumu 100 tūkstošu eiro apmērā.

Valdis Voins, LBS prezidents

“Pirmdienas pēcpusdienā tikāmies ar izglītības ministri Ilgu Šuplinsku un Saeimas sporta apakškomisijas vadītāju, kurā pārrunājām čempionāta līdzekļu iespējamo izlietojumu. Vienojāmies, ka finālturnīra tāmes tiks izskatītas sīkāk.

LBS padomes sēdē saņēmām apstiprinājumu, ka saņemsim vēl 165 000 eiro no valsts atvēlētajiem līdzekļiem (no 600 000 eiro). Tas neatrisina kopējo problēmu – daudzās pozīcijās pieaugušas izmaksas. Padome pieņēma lēmumu uzrunāt Ministru prezidentu un Rīgas Domi, lai atrisinātu pastāvošās finanšu problēmas.

Kā sēdē atzina LBS padomes loceklis, LHF prezidents Aigars Kalvītis, lielajiem uzņēmumiem un akcionāriem nav motivācijas piešķirt līdzekļus. Filantropi – retums. Palielināt privāto līdzekļu piesaisti – viegli nodefinēt, dzīvē piesaistīt sarežģīti.

Runājot par depozītu – atlikumu no “EuroBasket 2015” līdzekļiem – padome pauda nostāju, ka šos līdzekļus nevar novirzīt nekam citam kā jaunas halles projektēšanai.

Kā izpaužas augstāki FIBA standarti? Viens piemērs – agrāk katras komandas vajadzībām tika piešķirts viens lielais autobuss. Tagad – nepieciešams gan lielais autobuss, gan mikroautobuss. Arī dzīvošana viesnīcās kļuvusi dārgāka nekā 2015. gadā."

Mārtiņš Bondars, LBS padomes priekšsēdētājs

“Čempionāts dod Rīgai citu vizibilitāti (atpazīstamību). LBS pasūtītais pētījums liecina, ka nodokļu ieņēmumos Latvija saņems vairāk, nekā iztērēs. Basketbols ir naudu ienesošs sporta veids.

Latvijas valdība 23. aprīļa sēdē izskatīs jautājumu par (vienā sadaļā minēto) līdzekļu piešķiršanu LBS. Šodien bija pirmā reize, kad izglītības ministre klātienē iepazinās ar situāciju un tāmi. Pagaidām nav zināms datums, kurā šis jautājums tiks galīgi atrisināts.

Ja vēlamies, lai uz krekla būtu vārds “Latvija”, tas maksā. Ja vēlamies rīkot starptautisku turnīru ar Latvijas sportistu līdzdalību, tas arī maksā. Eiropas sieviešu basketbola čempionāta norisi Latvijā noteiks politiska izšķiršanās.

Latvija ir valsts, kura lepojas ar dzimumu līdztiesību – ka dod vienādas iespējas sievietēm un vīriešiem. Realitāte – ienākumi no čempionāta būs mazāki nekā “EuroBasket 2015”, taču mums darbos jāapliecina, ka dzīvē dodam iespēju visām iedzīvotāju grupām."

  +4 [+] [-]

, 2019-04-16 18:53, pirms gada
Naudu iedos, un pareizi darīs, bet no LBS zemiska rīcība norādīt zemākas izmaksas, lai sākumā nepiesienas, ar domu, ka pēc tam paprasīs vēl, jo atteikt jau vairs īsti nevarēs.

  +4 [+] [-]

, 2019-04-16 19:01, pirms gada
Tā bija pēdējā reize, kad Latvijai uzticēja rīkot EČ. Vismaz es pēc tādām retorikām ar iesaistītajiem nesadarbotos.

 +13 [+] [-]

, 2019-04-16 19:07, pirms gada
Kapec valstij jasponsore cempis ? Ja federacija izlema kandidet, tad butu logiski, ja butu apdomajusi kur so naudu piesaistit. Ja basketbols ir naudu ienesos sporta veids, tad ko ta federacija cikst ? Pilnigs cirks.

     [+] [-]

, 2019-04-16 19:08, pirms gada
norcha 172 rakstīja: Tā bija pēdējā reize, kad Latvijai uzticēja rīkot EČ. Vismaz es pēc tādām retorikām ar iesaistītajiem nesadarbotos.
Bet ko tu gribi no briolīna karaļa ,kurš Maestro naudu nozaga

     [+] [-]

, 2019-04-16 20:11, pirms gada
ma4o rakstīja: Naudu iedos, un pareizi darīs, bet no LBS zemiska rīcība norādīt zemākas izmaksas, lai sākumā nepiesienas, ar domu, ka pēc tam paprasīs vēl, jo atteikt jau vairs īsti nevarēs.
Nejauc divas lietas, tā rīcība nebija zemiska, bet gan neprofesionalitāte. Vienmēr ir mācīts, ka nevar optimistiski aprēķināt izmaksas, pie tam, veidot tāmi, nepārzinot visus izmaksu posteņus

     [+] [-]

, 2019-04-16 20:12, pirms gada
varenais_eksperts rakstīja: Kapec valstij jasponsore cempis ? Ja federacija izlema kandidet, tad butu logiski, ja butu apdomajusi kur so naudu piesaistit. Ja basketbols ir naudu ienesos sporta veids, tad ko ta federacija cikst ? Pilnigs cirks.
Basketbols Eiropā nav naudu ienesošs sporta veids

 +15 [+] [-]

, 2019-04-16 20:28, pirms gada
Latvijā ir tik daudz bagātu cilvēku (īpaši to, kuri ilgstošā periodā sazagušies naudu), bet nav neviens, kas varētu nosponsorēt... pilnīgs sviests... Kamēr Francijā miljardieris (bez mērķa kaut ko no tā iegūt) brīvprātīgi noziedo 100 mil. Parīzes Dievmātes katedrāles atjaunošanai, bet letiņu miljonāriem pa visiem grūti 600 tūkstošus samest... reāls kauns...

  +4 [+] [-]

, 2019-04-16 20:33, pirms gada
Real Rebel rakstīja: Nejauc divas lietas, tā rīcība nebija zemiska, bet gan neprofesionalitāte. Vienmēr ir mācīts, ka nevar optimistiski aprēķināt izmaksas, pie tam, veidot tāmi, nepārzinot visus izmaksu posteņus
Zemiski ir līst ja zini ka nevari ,bet tikai lien lai grābtu naudu . Tas ir zemiski gan pret spēli gan pret līdzjutējiem

  +6 [+] [-]

, 2019-04-16 21:39, pirms gada
Kalvītis saka, ka uzņēmumiem nav motivācijas piešķirt līdzekļus. Latvijas Gāze, kurā viņš ir valdes priekšsēdētājs, 2018.gadā nopelnīja vairāk nekā 25 miljonus eiro un noziedot 100-200 tūkstošus nebūtu nekādu problēmu. Latvijas Gāze taču iegūtu jaunu "vizibilitāti". Lembergam pastarpināti pieder vairāki lieli uzņēmumi Ventspilī, arī viņš varētu mierīgi noziedot tikpat. Kāda motivācija ir valstij piešķirt šos līdzekļus no budžeta? Man šķiet, ka LBS valde un savienība ir vāji strādājusi ar sponsoriem.

     [+] [-]

, 2019-04-16 22:06, pirms gada
otins rakstīja: Kalvītis saka, ka uzņēmumiem nav motivācijas piešķirt līdzekļus. Latvijas Gāze, kurā viņš ir valdes priekšsēdētājs, 2018.gadā nopelnīja vairāk nekā 25 miljonus eiro un noziedot 100-200 tūkstošus nebūtu nekādu problēmu. Latvijas Gāze taču iegūtu jaunu "vizibilitāti". Lembergam pastarpināti pieder vairāki lieli uzņēmumi Ventspilī, arī viņš varētu mierīgi noziedot tikpat. Kāda motivācija ir valstij piešķirt šos līdzekļus no budžeta? Man šķiet, ka LBS valde un savienība ir vāji strādājusi ar sponsoriem.
Kalvītim tak sieviešu baskets neinteresē.

  +2 [+] [-]

, 2019-04-16 22:24, pirms gada
Kaspars_Biedriņš rakstīja: Kalvītim tak sieviešu baskets neinteresē.
Normāli būtu, ja starp padomes locekļiem būtu sabiedrībā ietekmīgi uzņēmēji, kuri grib un var ziedot svarīgiem sporta notikumiem!

  -1 [+] [-]

, 2019-04-16 22:43, pirms gada
Meža_briesmonis rakstīja: Normāli būtu, ja starp padomes locekļiem būtu sabiedrībā ietekmīgi uzņēmēji, kuri grib un var ziedot svarīgiem sporta notikumiem!
Ko jūs sapņojiet? Kurā valstī tā ir?

  -2 [+] [-]

, 2019-04-16 22:48, pirms gada
Real Rebel rakstīja: Ko jūs sapņojiet? Kurā valstī tā ir?
Nu citas valstis nav miskaste . Cilvēki mums ir jauki , zeme skaista ,bet kā valsts Latvija ir bankrotējusi

     [+] [-]

, 2019-04-16 22:59, pirms gada
norcha 172 rakstīja: Tā bija pēdējā reize, kad Latvijai uzticēja rīkot EČ. Vismaz es pēc tādām retorikām ar iesaistītajiem nesadarbotos.
nav jau tā, ka milzīgas rindas piesakās, tomēr jāuzņem 24 komandas. nav jau futbols. iedos. īpaši tāpēc, ka Latvija centīgi izpildās un organizē nevienam neinteresējošos U čempionātus ..

  -1 [+] [-]

, 2019-04-16 23:22, pirms gada
Man ir nopirktas biļetes uz visām spēlēm Arēnā !
Ko Jūs, saspieduši galīgi smadzenes ?
Palīdzēsim Parīzes katedrālei ????
Mīkstie !!!!

 +11 [+] [-]

, 2019-04-16 23:48, pirms gada
Zinu, ka tūlīt būs no daudziem uzbrukums, bet tas ir mans viedoklis:
1. NAUDA no BUDŽETA nav jāpiešķir, ja IZM ir tik bagāta lai no sākuma izpilda in general solījumu skolotājiem - tā ir prioritāte)
2. LBS parādīja savu NE PROFESIONALITĀTI, BET nelietību! - Citādi to nevar nosaukt. pat skolniekiem māca sastādot BP , ka jāprognozē cenu pieaugums un tt. Te vispār nav ko apspriest.

3.Kalvītim, Bondaram, Voinam ir jāaizver mute, katrs no viņiem ir īpāsi izcēlušies - īpaši piemie divi, ka VALSTS bija zem sitiena! tagad viņiem pietiek kauna svepstēt dodiet naudu...NOPELNI! Bondars ar savām rokām vēl EUR nav nopelnījis! Sēz pie budžeta maisa!
4. Ja EČ nenotiks, neredzu pasaules galu, arī citas valstis ir atteikušās ja nespēja sarīkot! Būs reformas LBS, citādi ai nekaunības - ŽAŽRALIS!!! EJIET UN STRĀDĀJIET! UN EČ jau viņiem visvairāk vajadzīgs, jo kā dēles tak piesūksies un atkatus savus dabūs...

 +11 [+] [-]

, 2019-04-17 00:23, pirms gada
Dzert grib visi, bet šnabi lai pērk kāds cits. Tā ir visa morāle par latviešu politiskajiem ''biznesmeņiem''. Mēsli vienmēr peld pa virsu...

  -1 [+] [-]

, 2019-04-17 01:06, pirms gada
Un kaa ar grozinu vakaru?

  +3 [+] [-]

, 2019-04-17 07:15, pirms gada
Kāda politiska izšķiršanās? Bondar, ko pīpē? Politiska izšķiršanās būtu, par bezdarbību atkāpties no amatiem tev šnepelim un co !

     [+] [-]

, 2019-04-17 07:41, pirms gada
SteveDavis rakstīja: Nu citas valstis nav miskaste . Cilvēki mums ir jauki , zeme skaista ,bet kā valsts Latvija ir bankrotējusi
Šito bezjēdzīgo demagoģiju sev atkārto, nevis te raksti. Mēs esam tālu no bankrota

     [+] [-]

, 2019-04-17 08:32, pirms gada
Real Rebel rakstīja: Basketbols Eiropā nav naudu ienesošs sporta veids
To tu saki Bondaram pajolīti, es to neesmu teicis.

  +2 [+] [-]

, 2019-04-17 09:12, pirms gada
jokiem.
1. hokeja fedrācijas vadītājs ir basketbola federācijas padomē...
2.“Čempionāts dod Rīgai citu vizibilitāti (atpazīstamību). latviski vispār nav tāda vārda VIZIBILITĀTE ... padomes vadītājs mums ir Rainis
3. un šis pats "rainis" Mākslas akadēmijā mēdz lasīt lekcijas par mākslas tirgu.. UNIVERSĀLS džeks

  +5 [+] [-]

, 2019-04-17 10:23, pirms gada
Nejedzu jēgu par mūsu nodokļiem sponsorēt Eiropas čempi basketbolā.Atpakaļ tur neatpelnīs ne pusi.LBS nejēdza sastādīt pareizu tāmi,tad lai sacensības organizē tie,kuri to prot.

  +2 [+] [-]

, 2019-04-17 10:39, pirms gada
"Ja vēlamies, lai uz krekla būtu vārds “Latvija”, tas maksā." T krekliņš ar uzrakstu Latvija maksā 8-50eur.

"Čempionāts dod Rīgai citu vizibilitāti (atpazīstamību). LBS pasūtītais pētījums liecina, ka nodokļu ieņēmumos Latvija saņems vairāk, nekā iztērēs. Basketbols ir naudu ienesošs sporta veids."

Vai pēc rupjām kļūdām tāmes sastādīšanā, kāds vēl uzticas LBS spējā izvērtēt jelkādus aprēķinus? Bondar, aizver acis, kad murgo!

     [+] [-]

, 2019-04-17 15:51, pirms gada
Real Rebel rakstīja: Šito bezjēdzīgo demagoģiju sev atkārto, nevis te raksti. Mēs esam tālu no bankrota
Bamkrots var būt arī ne tikai finansiāls

     [+] [-]

, 2019-04-17 21:57, pirms gada
Nu vot tie , kurus basketbols" iecēlis saulitē", arī varētu atbalstīt savu mīļo sporta veidu. Biedriņš, Kambala, nu tas iespējamais izvarototājs, aizmirsu , ka viņu sauc. Nu i paši bimbambolas bosi, varētu drusku pengu "nolikt uz mucas". Arī bimbambola bļaukas, jeb karsēji varētu "atvērt makus". kādi 3 štukas taču pa valsti salasīsies. Katrs pa sotakam, un skat nepieciešamā summiņa savākta.