Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase:0

CSKA ļaus Šengelijam palīdzēt Gruzijas izlasei "EuroBasket 2022" kvalifikācijā

CSKA ļaus Šengelijam palīdzēt Gruzijas izlasei
Tornike Šengelija. Foto: SIPA / Scanpix

Maskavas CSKA basketbola superkluba vadība devusi zaļo gaismu nule kā komandu papildinājušajam Tornikem Šengelijam sezonas laikā palīdzēt Gruzijas izlasei "EuroBasket 2022" kvalifikācijas turnīrā.

Jau vēstījām, ka Gruzijas prezidente Salome Zurabišvili publiski kritizēja Šengeliju par līguma noslēgšanu ar Gruzijai nedraudzīgās Krievijas basketbola grandu Maskavas CSKA un nodēvēja to pat par "nožēlojamu" rīcību. Pats spēlētājs un CSKA kluba vadība uzreiz reaģēja ar aicinājumu nepadarīt šo lietu politisku. Tagad nācis klajā, ka kluba vienošanās ar Šengeliju paredz, ka spēlētājs varēs palīdzēt Gruzijas izlasei.

"Vēlos pateikties tiem, kas mani atbalstīja. Kaut varētu to paveikt klātienē! Gribu uzsvērt, ka ar šo paziņojumu negribu attaisnot sevi neviena priekšā. Ir grūti izskaidrot kaut ko personai, kas neko negrib dzirdēt un nemaz negrasās mainīt savu jau pieņemto nostāju," savā paziņojumā raksta Šengelija. "Šādai personai nevaru izskaidrot, kā jutos 10-11 gadu vecumā, stāvot ar aizvērtām acīm himnas laikā un iedomājoties, ka es varētu būt starp spēlētājiem laukumā. Šādai personai nevaru izskaidrot, cik drausmīgi ir skatīties Gruzijas izlases spēles TV, lai gan pats esi karjeras pīķī, bet nevari palīdzēt izlasei un valstij, jo kāda trešā un ceturtā puse tā ir lēmusi."

"Nevaru izskaidrot, cik daudz prieka izbaudīju pirms dažām dienām, kad kļuvu par Spānijas čempionu, kas ļāva pacelt Gruzijas karogu. Došos uz vienu no labākajām Eiropas komandām, un tas dos vairāk iespēju uzvarēt, vairāk iespēju izcelt savu karogu. Nevaru izskaidrot to laimi, kad viena no labākajām Eiropas komandām ciena manu patriotismu un dod iespēju piedalīties katrā izlases spēlē, lai es varētu vest savu valsti uz priekšu atkal; un atkal," atklāja basketbolists. "Atkārtoju, es, Tornike Šengelija, biju, esmu un būšu Gruzijas gara nesējs visur līdz pat pēdējiem savas dzīves brīžiem, un to neizmainīs nekādi komentāri vai paziņojumi! Izdzīvošu šo tiesāšanu pazemīgi, jo Dievs ir manā pusē. Esmu atbildīgs pret Viņu, un Viņš zina, kas es esmu."

Šengelija savulaik pārstāvēja visas Gruzijas jauniešu izlases, bet pieaugušo valstsvienībā spēlējis jau kopš 18 gadu vecuma, pirmo turnīru aizvadot Eiropas čempionāta B divīzijā 2009. gadā. Pēc tam Šengelija spēlējis trīs Eiropas čempionātu finālturnīros, un 2017. gadā bija izteikts izlases līderis, vidēji gūstot 18,8 punktus, izcīnot 7,8 atlēkušās bumbas un atdodot 3,2 rezultatīvas piespēles.

Gruzija pēc divām spēlēm "EuroBasket 2022" kvalifikācijā ir pirmajā vietā E grupā, jo februārī uzveica gan Šveici (pagarinājumā), gan Serbiju izbraukumā. Novembrī gruzīniem paredzētas spēles Somijā un Šveicē, bet februārī pēdējie mači jāaizvada mājās pret Serbiju un Somiju.

     [+] [-]

, 2020-07-13 17:18, pirms 4 nedēļām
Nu paga, tad jau Strēlniekam arī jabūt, federacijai nebūs iemels atmaksām

     [+] [-]

, 2020-07-13 17:21, pirms 4 nedēļām
dafs rakstīja: Nu paga, tad jau Strēlniekam arī jabūt, federacijai nebūs iemels atmaksām
Kāds sakars Strēlniekam (kuru izmeta no CSKA) ar Šengeliju? Pat ja Strēlnieku paturētu CSKA - vēl jo vairāk iemesls nepalaist vairāk kā 1 spēlētāju uz izlasi, lai neciestu kluba intereses.

     [+] [-]

, 2020-07-13 17:38, pirms 4 nedēļām
CSKA varētu palaist Helmutu Balderi uz Latvijas Dzelzsceļa kausu!

     [+] [-]

, 2020-07-13 18:02, pirms 4 nedēļām
Šis ir lielisks piemērs, kā Valsts aizstāv savas intereses (Prezidenta paziņojums) un spēlētāja attieksme pret valsti (spēlētāja paziņojums), kas summējās pozitīvā rezultātā (klubs ir gatavs spēlētāju palaist uz izlasi). Gribētos arī redzēt Latvijā šādus patriotus - Valsts prezidents, LBF prezidents un ģenseks, pašu spēlētāju paziņojumi. Citādi latvieši tikai domā - ja ko teikšu, tad būs sliktāk... Eh, pastariņa domāšana...