Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase:0

Šneps: "Biedriņu vairākkārt esam aicinājuši uz pasākumiem. Saprotu, ka aizvainojums"

Gatis Druvietis

Šneps:
Edgars Šneps. Foto: Romāns Kokšarovs, F64

Latvijas Basketbola savienības (LBS) bijušais ģenerālsekretārs Edgars Šneps atskatās uz aizvadītajiem 11 gadiem šajā amatā. Par to vēsta youtube.com kanāls "Sporta Studija".

2009. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā Latvijas vīriešu basketbola izlase piedalījās ar saukli "tagad vai nekad", taču neattaisnoja uz sevis liktās cerības. "Uz to es atskatos kā uz Latvijas basketbola atdzimšanas laiku," saka Edgars Šneps. "Nācās saprast, ka nevar tusēt un augstā līmenī spēlēt basketbolu. Radās situācija, ka basketbols dzeltenajā presē bija vismaz tikpat bieži, cik sporta presē. Tam nebija ilgtspējas, bija vajadzīga paaudžu maiņa, kas arī notika."

Toreiz uzvedības problēmu dēļ tika diskvalificēti pieci spēlētāji - Kristaps Valters uz trijiem gadiem, Armands Šķēle uz diviem gadiem, bet Kasparam Bērziņam, Andrim Biedriņam un Kasparam Kambalam sods tika piespriests uz vienu gadu nosacīti. Tagad ir pagājuši 11 gadi, un Šneps joprojām uzskata, ka šo spēlētāju sodīšana toreiz bija pareizs lēmums.

Kopš tā laika nu jau bijušais NBA centrs Andris Biedriņš vairs nav spēlējis izlasē. "Žēl, ka pēc tam Andris vairs nepalīdzēja izlasei. Mēģinājumi bija vairāki, arī pēc viņa karjeras beigām esam centušies viņu aicināt uz dažādiem pasākumiem. Ar viņa pārstāvi runājām vairākas reizes, Andris pats ar mums nekontaktējās. Pēc karjeras beigām bijuši pat solījumi, ka viņš ieradīsies, bet pēdējā brīdī - atteikumi. Tad sapratu, ka tur ir aizvainojums. Tā ir viņa personiskā izvēle," saka bijušais LBS ģenerālsekretārs. "Bija spēlētāji, kuri mēnesi pēc tiem notikumiem pateica, ka toreiz kļūdījās un spēlēs izlasē, cik vien vajadzēs. Bet ir spēlētāji, kur vēl šodien staigā apvainojušies."

2014. gadā Latvijas basketbolā raisījās totalizatoru skandāls, bet pēdējā laikā nekā tik skaļa vairs nav. Tolaik aizdomas bija ļoti grūti pierādīt, turklāt spēļu sarunāšana Latvijā netika uzskatīta par noziedzīgu nodarījumu.

Pašmāju basketbolā tagad grūti piesaistīt skatītājus un finansējumu, jo jākonkurē ar citiem populāriem sporta veidiem. "Teorētiski tas var mainīties, bet tad basketbolam jākļūst par [vadošo sporta veidu], bet to var nodrošināt tikai augsta līmeņa panākumi. Šobrīd ir aktuāls arī hokejs, handbolā tika uz Eiropas čempionātu, bīčvolejā labi spēlē. Līdz ar to tā uzmanība šeit ir daudz sadalītāka nekā, piemēram, Lietuvā."

LBS prezidenta vēlēšanās Šnepa favorīts bija Raimonds Vējonis. "Ja sabiedrisko sporta organizāciju vada bijušais Valsts prezidents, tā ir ļoti unikāla situācija. Nekur citur Eiropā nezinu tādu gadījumu. Basketbola sabiedrībai jāspēj ap šo cilvēku vienoties."

Sarunas nobeigumā: kas ir tās lietas, ar kurām tu visvairāk lepojies 11 darba gados? [Šneps pagriež galvu sānis un pūš, bet, atgriežoties standarta pozīcijā, mazliet iesmejas un smaida.] "Labs jautājums. 90% esam norunājuši par to, kas nav izdevies." [Pauze. Intervētājs piedāvājas palīdzēt, taču Šneps sāk atbildēt].

.

Izmantotie resursi:
LTV1 raidījuma "Sporta Studija" youtube.com kanāls

     [+] [-]

, 2020-07-02 18:53, pirms mēneša
Tagad baigi labā paaudze - izvarotāji/žņaudzēji/kaujās bārā.

     [+] [-]

, 2020-07-02 21:17, pirms mēneša
Tas interveetaajs taads bumbieris, vienu un to passu jautaajumu jautaa 10x reizes un censsas baigo sensaaciju taisiit