Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2929, Did:0, useCase: 0

Izlases basketbolistes: "Mums jābūt pacietīgākām un nosvērtākām"

Ints Megnis
Ints Megnis

Izlases basketbolistes: "Mums jābūt pacietīgākām un nosvērtākām"
Paula Strautmane spēlē pret Lielbritāniju. Foto: Oksana Džadana/f64

Lai nākamajās Eiropas čempionāta spēlēs gūtu uzvaras, Latvijas izlases basketbolistēm jābūt pacietīgākām un nosvērtākām, pēc ceturtdienas zaudējuma Lielbritānijai uzsvēra spēlētājas Karlīne Pilābere un Paula Strautmane.

"Mums visām jābūt pārliecinātākām par to, ko darām laukumā. Nepiespiestās kļūdas jāizslēdz arī tām, kuras nāk uz maiņu, jābūt pārliecinātām par katru bumbu. Spēles plānam diemžēl pirmajā ceturtdaļā aizsardzībā nebijām ne tuvu. Otrajā ceturtdaļā bija pavisam cits basketbols, bet trešajā atkal slikts - spēle bija kā pa viļņiem," pēc spēles pauda Pilābere.

Cēsniece izlasē tika iekļauta vien neilgi pirms Eiropas čempionāta, kad traumu guva Aija Putniņa. "Man bija plāni nokārtot sesiju augstskolā, baudīt vasaru un, iespējams, uzspēlēt 3x3 izlasē. Plāni nedaudz pamainījās," ar smaidu saka Pilābere. "Kad Aija Putniņa bija savainojusies pirmoreiz, arī Aija Brumermane nedaudz, treneris jau teica, ka varētu aicināt mani palīgā treniņprocesā. Vēlāk, kad saprata, ka savainojumi ir nopietnāki, runājām par to, ka varu pievienoties izlasei. Tā man ir iespēja, ļoti labprāt piekritu. Es būtu slikta spēlētāja, ja necerētu tikt izlasē. Šoreiz nospēlēja apstākļu sakritība, bet izlase ir mērķis katram spēlētājam. Arī man. Salīdzinājumā ar savu pirmo karjeru, esmu kļuvusi nosvērtāka, tiesa, atlētiskums, tieksim tā, ir cits. Domāju, ka kaut kādā ziņā savu sniegumu esmu tikai uzlabojusi."

"Pamata iestrādnes izlasei ir tās pašas, kas "TTT Rīga" komandā, bet daļa nianšu atšķiras. Nav noslēpums, ka treneris Zībarts "TTT Rīga" cenšas pulcēt labākās izlases spēlētājas, lai tā būtu tāda kā bāzes komanda," stāsta basketboliste.

"Mums ir jābūt pacietīgākām un jāizpilda spēles plāns, ko treneri pasaka. Treneri arī šai spēlei uztaisīja ļoti labu plānu, bet mums nebija disciplīna, neizpildīja visu katrā epizodē. Tas mums maksāja uzvaru. No tā jāmācās, jābūt nosvērtākām. Ja visu izpildīsim, varam uzvarēt arī stiprākās komandas," saka izlases spēlētāja Paula Strautmane.

Šis Eiropas čempionāts ir īpašs, jo Latvijas izlasē spēlē abas māsas Strautmanes. Paula jau bija iepriekšējā Eiropas čempionātā, kamēr Digna pērn spēlēja Pasaules kausā, iespējams, tieši viņai no sastāva izkonkurējot vecāko māsu. "Ne katram izdodas spēlēt lielajā izlasē ar māsu, tas ir kaut kas īpašs. Jaunatnes izlasēs esam spēlējušas kopš mazotnes, bet tagad esam abas sastāvā Eiropas čempionātā, kas notiek Latvijā. Tas ir kaut kas neatkārtojams, mums ir tāds papildus atbalsts, kas nav citām spēlētājām."

"Pērn treneris izlēma, ka viņam vairāk vajag garās spēlētājas, bet aizpērn, domāju, Digna būtu tikusi sastāvā, ja nebūtu jaunatnes izlases, jo viņa ir neatkārtojama spēlētāja," Paula komentēja, kāpēc viņas abas kopā izlasē ir tikai tagad, kā arī uzsvēra, ka nebaidās, ka māsa viņu no sastāva varētu izkonkurēt arī nākotnē. "Starp mums nav konkurence, bet ir atbalsts - ja abas spēlēsim labi, abas varam tikt sastāvā, ja nespēlēsim labi, netiksim. Man prieks, ka treneri redz mūs abas. Mēs viena otru labāk paceļam uz augšu - man ir milzīgs prieks, kad Dignai veicas, un ļoti sāp, kad neveicas. Mēs esam lielākie fani viena otrai. Jaunatnes izlasēs Digna bija metējs un es viņai padevu bumbas. Šajā izlasē ir citādāk, bet tā ir visiem jaunajiem spēlētājiem, kas atnāk uz lielo izlasi."

Latvijas izlase Eiropas čempionāta pirmajā apakšgrupas spēlē ceturtdien "Arēnā Rīga" ar 60:74 piekāpās Lielbritānijai.Piektdien Latvijas izlase "Arēnā Rīga" plkst. 18:30 spēkosies ar Ukrainu, kas savā pirmajā mačā ar 77:95 zaudēja Latvijas izlases svētdien gaidāmajai pretiniecei Spānijai. No apakšgrupas izkļūs tikai trīs komandas, līdz ar to Latvijai piektdien obligāti nepieciešama uzvara.