Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2929, Did:0, useCase: 0

Karlīne Pilābere: "Treneris sauca palīdzēt Latvijai – jāiet!"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Karlīne Pilābere: "Treneris sauca palīdzēt Latvijai – jāiet!"
Karlīne Pilābere: 26 punkti spēlē pret Slovēniju. Foto: Romāns Kokšarovs, f64

"Kad spēlē pret Slovēniju skrēju 29 minūtes, domāju, ārprāts – uz šo neparakstījos. Runājot nopietni, ja spēle iet no rokas un treneris uzticas, kāpēc ne?" spēka uzbrucēja Karlīne Pilābere ir gandarīta par iespēju pēc astoņu gadu pārtraukuma spēlēt Latvijas sieviešu basketbola valstsvienībā.

Pilābere nepilnu 18 gadu vecumā debitēja Eiropas kausā, pārstāvot SK “Cēsis”. Divus gadus vēlāk viņa TTT rindās spēlēja Eirolīgā, bet 2011. gada vasarā valstsvienības sastāvā brauca uz Eiropas čempionātu Francijā.

Meitenes tālāko karjeru basketbolā pārtrauca muguras savainojums, taču 2017. gadā Karlīne – jau precējusies un ar diviem bērniem – pēc Mārtiņa Zībarta uzaicinājuma atgriezās laukumā. Pirmā sezona kalpoja kā ieskrējiens, bet otrajā gadā viņa izskatījās arvien labāk. Pirms divām nedēļām Karlīne pievienojās valstsvienībai, turklāt spēlē pret Slovēniju sameta 26 punktus.

Vienpadsmitajā jūnijā ieradies uz valstsvienības treniņu Rīgas 49. vidusskolā. Vai tā bija diena, kurā sākās Tavs vasaras piedzīvojums?
Daļēji – sākumā trenējos 3x3 izlasē, gatavojoties FIBA Pasaules kausam Amsterdamā. Vienpadsmitais jūnijs bija pirmā diena, kad treneris Mārtiņš Zībarts palūdza ierasties treniņā, jo savainojumu dēļ izlasē radās centra spēlētāju trūkums.

Pirmajā brīdī vajadzēja saplānot treniņus valstsvienībā un 3x3 izlasē. Kad kļuva skaidrs, ka nebraukšu uz Amsterdamu, varēju vairāk laika veltīt lielajai izlasei. Šaubu nebija – treneris sauca palīdzēt Latvijai, jāiet!

Tajā nedēļā, 13.-15. jūnijā, valstsvienība piedalījās pārbaudes turnīrā Prāgā. Vai pastāvēja iespēja, ka Tev arī jābrauc?
Teorētiski – tikai, ja izkristu kāda no esošajām kandidātēm. Tajā nedēļā trenējos individuāli un kārtoju sesiju Latvijas Universitātē. Maģistratūras pirmajā kursā studēju baltu filoloģiju – jūnija vidū bija laba izdevība nokārtot pāris eksāmenus.

Cik treniņos piedalījies līdz paziņojumam par iekļaušanu divpadsmitniekā?
Divreiz Rīgas 49. vidusskolā, pēc tam “Elektrum” Olimpiskajā centrā un arēnā. Varētu būt seši vai septiņi.

Ko atceries no pēdējās pārbaudes spēles pret Slovēniju?
Smējos, ka atnācu kā rezerviste, lai atslogotu pamata spēlētājas. Kad skrēju laukumā, domāju – ārprāts, uz šo neparakstījos, jāskrien 29 minūtes. Joks (smejas)! Protams, ja spēle iet no rokas un treneris uzticas, jāspēlē. Kāpēc ne?

Treniņu procesā man bija priekšrocība – visu sezonu spēlēju TTT, zināju trenera prasības un iestrādes. Daļa no sadarbībām tiek izmantotas izlasē, tāpēc varēju ātri iekļauties.

Kā reaģēja vīrs un bērni?
Saprast un piedot (smejas)! Viņi ir saprotoši – atbalsta mani.

Cik daudz Tev nozīme spēlēt Eiropas čempionātā mājās?
Man ļoti daudz nozīmē atgriešanās izlasē un iespēja uzvilkt Latvijas kreklu. Tā ir fantastiska sajūta – ļoti to gribēju. Un vēl mājās!

Ko sagaidi no līdzjutējiem un komandas biedrēm?
Sagaidu, ka spēlētājas laukumā un līdzjutēji tribīnēs būs viena liela, vienota komanda. Parādīsim, ka esam mājinieki – ka mūsu balsis ir visstiprākās un tālu skan. Kopā mēs varam!

Atgādini, kā 2017. gadā notika Tava atgriešanās basketbolā pēc sešu sezonu pārtraukuma!
Sakrita trīs svarīgi apstākļi. Pirmkārt, mana veselība ir kārtībā – tas bija iemesls, kādēļ uz sešiem gadiem pametu basketbolu. Otrkārt, trenera Zībarta ierosinājums atgriezties. Treškārt, ģimenes atbalsts. Manam vīram Uģim patīk, ka spēlēju. Ja labi jūtos es, arī ģimene jūtas labi.

Pirms astoņiem gadiem savainoju muguru tā, ka bija nepieciešama operācija. Mans ārsts bija Kaspars Ruks – taisījām divas operācijas. Vēlāk baidījos, ka nevajag nākt atpakaļ, taču viss ir labi.

  +1 [+] [-]

, 2019-06-26 11:15, pirms 2 mēnešiem
Iedvesmojošs atgriešanās stāsts! Lai veiksmīgs EČ gan pašai Karlīnai, gan Latvijai!

     [+] [-]

, 2019-06-26 12:30, pirms 2 mēnešiem
nr.10 uzliek pienākumus!