Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:133, Did:0, useCase:0

"Zenit" ģenerālmenedžeris noliedz sarunu aizvadīšanu ar Švedu un Kalatesu

"Zenit" meksikāņu centrs Gustavo Ajons. Foto: Zumapress.com / Scanpix

Krievijas basketbola kluba Sanktpēterburgas "Zenit" ģenerālmenedžeris Aleksandrs Cerkovnijs noliedzis izskanējušās runas, ka aizvadot pārrunas par iespēju slēgt līgumus ar Eirolīgas zvaigznēm Alekseju Švedu un Niku Kalatesu.

Dažādās mediju spekulācijās "Zenit" šopavasar minēta kā viena no aktīvākajām spēlētāju tirgū, it kā vēloties noslēgt līgumus ar Eirolīgas superzvaigznēm. "Zenit" vārds minēts gan saistībā ar ilgus gadus Maskavas apgabala "Khimki" spēlējušā Alekseja Šveda potenciālo piesaisti, gan Atēnu "Panathinaikos" spēlējošā Eirolīgas pārliecinoši labākā piespēlētāja Nika Kalatesa potenciālo piesaisti. Tiesa, jaunākā neoficiālā informācija liecina, ka Kalatess jau vienojies par līgumu ar spāņu superklubu "Barcelona".

"Mēs joprojām nezinām savu [nākamās sezonas] budžetu. Tas ir sarežģīts un lēns process. Nepieciešams sastādīt budžetu, strādāt ar sponsoriem, lai saprastu savas iespējas. Neaizvadām pārrunas ar Kalatesu un Švedu. Nerunājam ne ar vienu [par līguma slēgšanu]," kluba ģenerālmenedžeris Cerkovnijs citēts grieķu medijā sdna.gr.

"Zenit" pie spēlēšanas Eirolīgā tika pagājušajā vasarā, saņemot "wild-card". Šīs nedēļas sākumā, paziņojot par šīs sezonas nepabeigšanu, Eirolīgas vadība apstiprināja, ka nākamajā sezonā Eiropas prestižākajā klubu turnīrā startēs tās pašas komandas, kas šajā sezonā. Tas nozīmē, ka arī "Zenit" otro sezonu pēc kārtas spēlēs Eirolīgā.

Pēc franču medija "L’ Equipe" informācijas Sanktpēterburgas kluba budžets šajā sezonā bija 26,7 miljoni eiro jeb septītais lielākais starp visiem Eirolīgas klubiem. Neraugoties uz iespaidīgajiem finansiālajiem resursiem "Zenit" debijas sezona Eirolīgā bija pablāva - astoņi panākumi 28 mačos un pēdējā 18. pozīcija (tāda pati bilance arī priekšpēdējā vietā esošajai Minhenes "Bayern", bet par uzvaru vairāk bija Berlīnes "Alba").