Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Klakocka: "Eirolīgā vāju komandu nav"

Kārlis Ozols
Kārlis Ozols

Klakocka: "Eirolīgā vāju komandu nav"
Aija Klakocka. Foto: Renārs Koris

"TTT Rīga" kapteine Aija Klakocka spēlē ar trīspadsmito numuru, izrādot godu savai māsai. Aija atzīst, ka ārzemnieces ir komunikablas un komandā iejutīsies ātri. Par Eirolīgas mērķiem viņa ir piesardzīga – prestižajā līgā vāju komandu nav un sākumā jāiekļūst izslēgšanas spēlēs.

Kā komandā iejutušās ārzemnieces?
Ārzemnieces komandā, manuprāt, iejutušās ļoti labi. Divas amerikānietes (Lineja Hārpere un Megana Hafa) un zviedriete (Binta Drameha) – visas trīs ir ļoti komunikablas un runātīgas, tāpēc ir diez gan viegli. Uz laukuma viņām ir nedaudz grūtāk, jo jāpierod pie trenera prasībām. Domāju, ka mums visām ir nepieciešams ilgāks laiks, lai apbružātos citai ar citu, lai saprastu katras stiprās un vājās puses.

Cik daudz laika vajag, lai apbružātos?
Ņemot vērā, ka mums ir daudz pārbaudes spēļu, laiks varētu būt daudz īsāks, jo spēles ritmā var ātrāk saprast un redzēt, kas notiek uz laukuma. Pirmā spēle bija grūta – uzreiz pēc treniņu nedēļas. Otrajā spēlējām jau gudrāk– ļoti ātri varēja redzēt uzlabojumus, salīdzinot ar pirmo.

Kā tu vērtētu ārzemnieces?
Ļoti grūti salīdzināt spēlētājas. Katrai ir atšķirīgs pienesums. Pieļauju, ka saspēles vadītāja (Lineja Hārpere) varētu būt ātrāka. Jau tagad var redzēt, ka viņai patīk iet uz priekšu un ātri spēlēt. Koncentrējas uz saspēles veidošanu un ātrajiem uzbrukumiem. Ir ļoti labas metējas – gan ceturtais numurs Megana, gan Binta. Katrai būs savs pienesums, ko nevar īsti salīdzināt ar iepriekšējā gada spēlētājām. Laiks ir bijis salīdzinoši īss, lai visas atkostu.

Cik labi ārzemnieces darbojas aizsardzībā?
Aizsardzībā individuāli darbojās ļoti labi. Noteikti jāpieliek pie komandas aizsardzības, bet komandai tas jāatstrādā treniņos un pārbaudes spēlēs.

Kāpēc trīspadsmitais numurs?
Karjerā bijuši dažādi numuri. Nav tā, ka pieturos pie viena. Esmu spēlējusi ar mammas septīto numuru. Sākumā bija piecpadsmitais, ko iedalīja pēc auguma un pozīcijas. Ar trīspadsmito savulaik spēlēja mana māsa – šādā veidā izrādu godu māsai.

Vai tu esi māņticīga?
Vispār jau sportisti ir diez gan māņticīgi, bet tas mani īsti netraucē. Varbūt tās ir sīkās lietiņas pirms spēles, ko vienmēr cenšos izdarīt. Varbūt man nav tā, ka visam jābūt identiskam un jāspēlē tajās pašās zeķēs. Tas ir vairāk ritms, kārtība pirms spēles. Bet ikdienā īsti nepieturos pie kaut kā konkrēta.

Kādi mērķi komandai ir šosezon?
Šīs sezonas mērķi noteikti ir uzvarēt Latvijas čempionātu, Baltijas līgu. Eirolīgā sākumā jātiek labāko četriniekā grupā, lai iekļūtu izslēgšanas spēlēs. Tas ir pirmais mērķis, bet pēc tam var skatīties tālāk. Domāju, ka uz priekšu jāiet soli pa solim, tad jau tos mērķus varētu pārrunāt pēc Jaunā gada.

Vai grupā, kurā ielozēta TTT, ir spēcīgākas komandas?
Tas ir ļoti nosacīti. Arī pagājušogad domājām, ka mūsu grupa ir spēcīgāka, bet komandas bija daudz spēlējamākas. Katra ir spēcīga un mainījušas spēlētājas. Eirolīgā vāju komandu nav.

Kā raksturotu komandas spēles stilu?
Pagaidām grūti konkrētas iezīmes pateikt. Zinot treneri no iepriekšējiem gadiem, daudz kas būs balstīts uz aizsardzību. Arī uz izturību un ātrumu. Trenējamies tā, lai visu spēli varētu aizvadīt augstā ritmā.

Kā sokas ar fizisko sagatavotību?

Pie fiziskās sagatavotības joprojām strādājam. Visas meitenes cītīgi strādāja vasarā. Vēl ir vairākas nedēļas, lai sasniegtu varbūt ne to maksimumu, bet tik labu fizisko formu, lai varētu veiksmīgi aizvadīt pirmās spēles.

Izmantotie resursi:
Jaunumi : TTT Rīga

  +1 [+] [-]

, 2019-09-23 09:54, pirms 5 mēnešiem
Lai izdodas