Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

Spēka rangs: TTT nevar atļauties paslīdēt pret Mersinas "Čukurova"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Spēka rangs: TTT nevar atļauties paslīdēt pret Mersinas "Čukurova"
Aija Klakocka spēlē pret "Bourges Basket". Foto: FIBA

Basketbola klubs "TTT Rīga" jaunākajā FIBA Eirolīgas spēka rangā pakāpies no 15. uz 13. vietu, apsteidzot tiešās konkurentes "Čukurova" un "Castors Braine", liecina pirmdien, 20. janvārī, publicētā informācija.

FIBA apskatnieku veidotajam spēka rangam piemīt izklaidējošs raksturs un tas interpretē spēku samērus. Piemēram, Rīgas komanda pašlaik A grupas kopvērtējumā atrodas aiz tiešajām konkurentēm no Beļģijas un Turcijas, savukārt rangā saņēmusi augstāku vērtējumu.

16) Čukurova

Vienkārši pārtrauciet. Lūdzu. “Čukurova” izskatās knapi konkurētspējīga un paziņoja, ka negrasās daudz izmantot leģionāres, lai varētu koncentrēties vietas nosargāšanai Turcijas līgā. Viss izvērties ļoti neglīti, lai gan šonedēļ varētu prātot par uzvaru pret neformā esošo “Castors Braine”, pirms doties ceļojumā uz Jekaterinburgu (tekstā pamanīta kļūda – Mersinas klubs uzņems “Castors Braine” 19. februārī, bet pie UGMK viesosies 26. februārī – Sportacentrs.com).

15) Castors Braine

Selestes Trehanas-Deivisas zaudēšana prasījusi upurus – bez galvenās uzbrucējas klātbūtnes 2020. gada sākums nav izdevies, kā cerēts. Zaudējumam ar gandrīz 20 punktu starpību pret klibojošo TTT un nožēlojamai sakāvei mājās pret Orenburgu sekos viesošanās Buržā un mājas spēlē pret Venēciju. Komandai steidzami jāatgūst caursišanas spējas uzbrukumā, jo uzvara, īpaši pār Venēciju, ir ļoti nepieciešama.

13) TTT Rīga

Vai komanda var pamatoti lūkoties Eiropas kausa virzienā, lai gan pirmajās deviņās spēlēs izdevās izcīnīt tikai vienu uzvaru? (tekstā pamanīta kļūda – rīdzinieces pirmajās deviņās spēlēs nopelnīja divas uzvaras – Sportacentrs.com) Iepriekš iespaidīgi sakaujot “Braine”, rīdziniecēm gandrīz izdevās “Le Prado” zālē pārsteigt Buržu.

Pozitīvam iznākumam šonedēļ būs ārkārtīgi liela nozīme, jo trenera Zībarta komandu gaida mājas spēle pret Mersinu. Viņas nevar atļauties paslīdēt un grib revanšēties par (Turcijā) piedzīvoto sirdi plosošo zaudējumu. Pēc nedēļas gaida izbraukuma spēle pret UGMK – krievu grandi gribēs atmaksāt par zemestrīcei līdzīgo zaudējumu Rīgā.

10) Reyer Venezia

Var teikt, ka Venēcija turas pie scenārija – pieveica Mersinu un smagi zaudēja Jekaterinburgā. Viņas neatstāja pārāk pārliecinošu iespaidu, izcīnot panākumu, taču uzvara paliek uzvara. Mājās uzņemot Orenburgu un izbraukumā spēlējot pret “Braine”, bilance 1-1 ir nepieciešamais minimums.

Ņemot vērā augstāk teikto, varam pamatoti viņas iecelt 10. vietā, jo iespējams uzvarēt abās spēlēs, panākt pieklājīgo uzvaru un zaudējumu attiecību 5-7, kā arī tuvoties spēlēšanai Eiropas kausā. Lai to izdarītu, jāsāk precīzāk mest no distances. Neprecīzie trīspunktu metieni var dārgi maksāt.

7) Nadezhda Orenburg

Paredzams zaudējums pret UGMK un nežēlīga “Castors Braine” sabradāšana apvienojumā ar Anastasijas Veremejenko kļūšanu par visu laiku labāko metienu bloķētāju Eirolīgas vēsturē. Tāds spēks aizsardzībā var mainīt spēku samērus. Venēcijā iespējams cīnīties par uzvaru, bet Prāgas uzņemšana mājās kļūs par aizsardzības pārbaudi. Komanda izskatās pieklājīgi, turklāt Neijo Reinkoka-Ekunve turpina rādīt labu sniegumu.

5) Bourges Basket

Divās spēlēs izcīnīta viena uzvara, piedzīvojot kāpumus un kritumus. Viņas zaudēja Prāgā un tikai ar grūtībām pārspēja TTT, izvairoties no šokējoša zaudējuma mājās. Tika runāts, ka Ana Daboviča nespēlēja savainojuma dēļ, taču tagad viņa atgriezusies ierindā. Vismaz Marisa Kolmena sāk vairāk uzņemties. Mājas spēle pret “Braine” un viesošanās Mersinā vēsta par lieliskām iespējām (uzvarēt). Jebkas cits, izņemot veselīgo 8-4 bilanci, būs pamatīgs solis atpakaļ.

2) UGMK

Vieglas uzvaras pār Orenburgu un Venēciju sakrita ar Albas Torensas vēlo atgriešanos – īstajā laikā. Īstā pārbaude gaida šonedēļ mājās pret Prāgu. Būs grūti atteikties no vēlmes apliecināt savus nopietnos nodomus. Tā tik būs spēle! Izcili dueļi visās pozīcijās. Garšīgi! Un, jā, viņas garantējušas vietu ceturtdaļfinālā.

1) USK Praha

Pat sezonā, kad Prāgas basketbolistes izcīnīja Eirolīgas titulu, trenere Hejkova neatļāva komandai spēlēt tik brīvi kā šobrīd. Dominējoša, neatlaidīga, izklaidējoša, uz komandu orientēta spēle, taču ar īpašām zvaigznēm. Viņām klājies lieliski. Viņas izskatās pēc titula pretendentēm un lido, nupat nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā.

Pāris nedēļās izcīnītas lielas uzvaras pār Buržu un Mersinu, taču priekšā galvenais eksāmens. Pret UGMK jāspēlē Jekaterinburgā, bet nedēļu vēlāk jāatgriežas Krievijā, lai ieraudzītu Orenburgas ierakumus. Pastāv visi iespējamie varianti, no 2-0 līdz 0-2 vai 1-1! Grūti paredzēt.

B grupa

14) Arka Gdynia
12) Uni Girona
11) Dynamo Kursk
9) Sopron Basket
8) Famila Schio
6) Lyon ASVEL
4) Lattes Montpellier
3) Fenerbahce

Izmantotie resursi:
https://www.fiba.basketball/eurolea...