Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase: 0

TTT spēka rangā pakāpjas par trīs vietām, Vētra ieskrien "play-off" zonā

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

TTT spēka rangā pakāpjas par trīs vietām, Vētra ieskrien "play-off" zonā
Kate Krēsliņa cīņā ar UGMK snaiperi Aliju Kvigliju. Foto: Renārs Koris

TTT basketbolistes jaunākaja FIBA Eirolīgas spēka rangā ierindotas 13. vietā, kamēr Gundara Vētras trenētā "Arka Gdynia" pēc trīs uzvaru sērijas sasniegusi astoto pozīciju.

Eirolīgas spēka rangs veidots izklaides nolūkos un neatspoguļo absolūtos spēku samērus. Piemēram, Prāgas USK pakāpusies uz pirmo vietu, lai gan novembrī savstarpējā spēlē zaudēja Jekaterinburgas UGMK.

16) Reyer Venezia

Itālijas komanda kopš iepriekšējā ranga publicēšanas piedzīvojusi divus šausmīgus zaudējumus, tai skaitā -17 pret “Castors Braine” un -27 pret Prāgu – kopējais paskats visai drūms. Nonākot A grupas pagrabā, vienīgais ceļš ir augšup un fani cer, ka 2019. gadu izdosies pabeigt uz pozitīvas nots. Nākamā ir atslēgas spēle Rīgā un perfekta iespēja mainīt viļņa virzienu. Neaizturiet elpu, kamēr viņas nesāks spēlēt aizsardzībā!

15) Čukurova

Nē, mēs arī nesaprotam, kas notiek Mersinā! Viņi parakstīja līgumus ar trīs talantīgām spēlētājām, pēc tam piedzīvojot bezzobainus zaudējumus ar 30 punktu starpību pret Buržu un Brainu. Iespējams, ka varat pārkopēt mūsu vērtējumu par Venēcijas neeksistējošo aizsardzību. Pat, ja bilance 2-4 neizskatās slikti, kāda ir iespēja, ka tā nekļūs par 2-6 pēc mājas spēles pret UGMK un izbraukumu Orenburgā? Auč.

14) TTT Rīga

Uzvara pār UGMK kļuva par apbrīnojamāko vakaru kluba un brīvās Latvijas vēsturē. Tā pastāsta daudz – Mārtiņš Zībarts un viņa spēlētājas pelna nopietnu atzinību. Viņas atradās pēdējā vietā rangā, Jekaterinburga pirmajā, tomēr uzvara tika izcīnīta.

Svarīgi, ka rīdzinieces cīnījās Orenburgā, bet beigās tika apspēlētas. Binta Drammeha spēlē labi, bet lēmums piesaistīt Marinu Meibriju izskatās pēc meistarstiķa. Mājas spēle pret Venēciju izskatās kā iespēja, kamēr Prāga izbraukumā šķiet soli par tālu – lai gan tāpat teicām par spēli pret UGMK!

12) Castors Braine

Kas par lieliskām pāris nedēļām treneriem, spēlētājām un faniem! Pirmo reizi divu gadu laikā Beļģijas komanda izcīnījusi divas uzvaras pēc kārtas. Galvenais treneris Freds Dušārs pēc sešām spēlēm neapšaubāmi izvēlētos bilanci 3-3 ar iespēju tikt četriniekā.

Lielā uzvara Venēcijā vairoja komandas pārliecību. Tas kļuva redzams brīdī, kad Sileste Trehana-Deivisa izrādījās neapturama uzvarā pār Mersinu. Cerams, ka viņas to izbaudīja, jo reti gadās divas tik sarežģītas spēles pēc kārtas kā pret UGMK un Prāgu.

11) Bourges Basket

Minimāls kāpums, jo neviens nevar pārmest par smago zaudējumu Jekaterinburgā, lai gan rezultāta starpība bija nedaudz uztraucoša. No pozitīvās puses, Burža pirms tam “Le Prado” zālē sagrāva Mersinu. Viņu bilance 3-3 šķiet atbilstoša, jo komandai vēl pa īstam jāieskrienas un jāatrod ritms.

Divas mājas spēles 2019. gada izskaņā dāvā lielisku iespēju pārliecības iegūšanai pirms 2020. gada iestāšanās. “Reyer Venezia” uz papīra šķiet apspēlējama, savukārt Orenburga būs laba pārbaude, lai saprastu, kur Burža pašlaik atrodas un vēlas būt. Viņām jāuzvar.

6) Nadežda Orenburg

Neliels kritums pēc pagājušajā nedēļā mājās izcīnītās uzvaras pār TTT, jo pirms tam bez variantiem zaudēts Prāgā. Mums joprojām patīk “Nadeždas” stils, taču, ja viņas vēlas sapņot par izslēgšanas spēlēm un “Četru finālu”, nepieciešams sevi apliecināt pret “Top” komandu.

Orenburgai mājās jāuzvar Mersina un jāspēlē pret UGMK. Ja parasti enerģiskā Erika Vīlere – kura mums ļoti patīk – spēs uzbrukumā parādīt sniegumu, kuru redzējām 2019. gada sezonā. Vai tā varētu kļūt par dzirksteli nākamajam solim?

2) UGMK

Brutālā realitāte – Jekaterinburga pirms pāris nedēļām Rīgā zaudēja zemāk izsētajai komandai. Tā parādīja, ka UGMK nav pasargāta no kritieniem. Iespējams, ka neveiksme var kļūt par svētību trenerim Mendesam un viņa zvaigznēm pārbagātajai komandai. Šajā turnīrā pārsteigums var notikt jebkurā vakarā.

Pēc vakara Latvijas galvaspilsētā koncentrēšanās būs milzīga. Viņas atguvās, brutāli sagraujot Buržu. Komandas rindas Eirolīgā papildinājusi Džonkila Džonsa, drīz atgriezīsies Alba Torensa. Uzsākot 2020. gadu, nebūs pārsteigums, ja UGMK atgūs zaudēto troni spēka rangā. Mersina un Orenburga stāv rindā.

1) USK Praha

Kristinas Ovinjas žilbinošā forma pēdējās nedēļās palielinājusi plusu skaitu un pastiprinājusi komandu, kurā pulcētas sevi apliecinājušas izpildītājas. Skaistums slēpjas tajā, ka spāniete bija viena no nedaudzajām jaunpienācējām, kuras pievienojās Prāgas izveidotajai supersapratnei un produktivitātei.

Prāga sarūpēja graujošas uzvaras pār Orenburgu un Venēciju, bet kalendāro gadu pabeigs ar mājas spēlēm pret Rīgu un Buržu. Ja viņas saglabās koncentrēšanos, pastāv apbrīnojama iespēja uzlabot bilanci līdz 7-1.

“Arka Gdynia” astotajā vietā

Sarkanas kā čili pipari! Jā, sezonas sākuma sniegums bez uzvarām tagad pārveidojies taustāmos rezultātos. Kas par veikumu Gundaram Vētram un viņa spēlētājām, pēc 0-3 atgūstoties ar trīs uzvarām! Viņas to paveica ar glanci, izcīnot panākumus Šopronā un Lionā.

Vai Gdiņa var izcīnīt četras vai piecas uzvaras pēc kārtas, satiekot Kursku un Skio? Uz papīra viņas agrāk būtu pastarīšu lomā, taču ne šobrīd. Barbora Balintova izcili spēlē ārējā līnijā. Marija Guliča, Marija Popova un Rebeka Alena veido daudzsološu priekšējo līniju – kāpēc ne? Izbaudiet, Gdiņas fani!

Izmantotie resursi:
USK Praha jump into pole position, BLMA and...