Layout: current:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative:getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:136, Did:0, useCase:0

TTT jūliju sāk bez naudas, nākamās divas nedēļas būs izšķirošas

Māris Noviks @MarisNoviks

TTT jūliju sāk bez naudas, nākamās divas nedēļas būs izšķirošas
TTT basketbolistes. Foto: Renārs Koris

Basketbola kluba "TTT Rīga" valde plānoja jūnija beigās vienoties par komandas ģenerālmenedžeri un galveno treneri, kā arī sākt komandas komplektāciju FIBA Eirolīgai, tomēr pagaidām ieceres nav īstenotas nesaņemtā finansējuma dēļ.

“Finansējuma piešķiršanas process notiek pēc Rīgas domē pieņemtās kārtības,” trešdien, 1. jūlijā, telefonsarunā ar Sportacentrs.com teica kluba valdes loceklis Jānis Golubevs. “Pagaidām TTT budžets ir mīnus 200 tūkstoši eiro, taču ceram nākamnedēļ virzīties uz priekšu lielākiem soļiem.”

Pieejamās naudas apmēru noteiks dibinātāju piešķīrumi. “Rīgas domes sēde par 2020. gada budžeta grozījumiem sākotnēji tika plānota 7. jūlijā, bet šobrīd pārcelta uz 9. jūliju. Paralēli gaidām finansējumu no pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” – arī šo lēmumu varētu pieņemt nākamajā nedēļā.”

Vasaras beigās gaidāmi divi nozīmīgi notikumi. Pirmkārt, Rīgas domes vēlēšanas 29. augustā. Otrkārt, “Rīgas satiksmes” akcionāri uzdevuši padomei – ar pašreizējās valdes atbalstu – līdz 18. septembrim sagatavot prasību par zaudējumu piedziņu no bijušajiem valdes locekļiem.

Lēmums par prasības celšanu tika pieņemts 18. jūnijā, balstoties uz auditorkompānijas SIA “Ernst & Young Baltic”, zvērinātu advokātu biroja “Novius”, kā arī juridiskā biroja AS “BDO Latvija” atzinumiem. Piecu amatpersonu vidū ir “TTT Rīga” bijušie valdes locekļi Leons Bemhens un Emīls Jakrins. Konkrētu prasības summu pagaidām nav iespējams nosaukt.

Augustā un septembrī gaidāmie notikumi nekādi neietekmēs sezonas pirmās puses budžetu,” Golubevs noraidīja bažas. “TTT paredzētais finansējums kalendārajā gadā (līdz 2020. gada 31. decembrim) ir izrunāts. Jāpieņem gala lēmumi. Kas būs nākamgad – nevar prognozēt neviens.”

Valde nosauks ģenerālmenedžeri un galveno treneri tikai pēc pašvaldības lēmumiem par finanšu piešķiršanu. “Naudas apjoms kontā noteiks galīgo izvēli. Laika vairs nav, tāpēc izvēle būs jāizdara maksimāli ātri. Sākotnējie plāni netika īstenoti. Valde var operēt tikai ar reāli esošiem līdzekļiem – iepriekšējos gados solītais ne vienmēr ticis izdarīts.”

Nākamo divu nedēļu laikā jātiek skaidrībā par startu Eirolīgā – pieteikuma iesniegšanas brīdī kontā jābūt pietiekamiem naudas līdzekļiem. Eirolīgas nolikuma punkti 9.1.1 un 9.2 paredz, ka klubam jāiemaksā drošības depozīts 10 tūkstošu eiro apmērā un reģistrācijas maksa 2500 eiro apmērā. Parasti šīs iemaksas bija jāveic līdz jūlija otrajai pirmdienai, taču šoreiz termiņi nedaudz pagarināti.

Nacionālā federācija par startu Eirolīgā jāinformē līdz pirmdienai, 20. jūlijam, savukārt oficiālais pieteikums jāiesniedz un iemaksas jāveic līdz 27. jūlijam (salīdzinājumam – 2019. gadā nacionālo federāciju vajadzēja informēt līdz 1. jūlijam, bet iemaksas veikt līdz 8. jūlijam).

Kamēr kasē nav naudas, nevar komplektēt sastāvu. “(Valdes priekšsēdētāja) Gunta Baško uzrunājusi spēlētājas, taču nevar piedāvāt līgumus par neesošu naudu. Kavēšanās ir pati bēdīgākā lieta. Jārēķinās, ka spēlētājas saņem piedāvājumus citās valstīs – viena otra jau aizbraukusi.”

Piektdien, 19. jūnijā, valde tikās ar kluba darbiniekiem. Pēdējie tika iepazīstināti ar iespējamiem ģenerālmenedžera kandidātiem, kā arī uzzināja, ka reģistrēto zaudējumu apmērs sasniedzis 200 tūkstošus eiro. Golubevs pēc tam individuāli tikās ar Mārtiņu Zībartu – treneri, kura vadībā komanda 2017.-2020. gadā sasniedza labākos sportiskos rezultātus.

Valde vēlas ģenerālmenedžerim deleģēt finanšu jautājumus. “Jāizvēlas cilvēks, kurš varētu risināt saimnieciskās lietas. Pagaidām valde ir tā, kura mēģina noskaidrot, kā samazināt zaudējumu apmēru. Sagaidāms, ka segsim zaudējumus, kuri ir dokumentāli pierādīti – pārējos gadījumos, diemžēl, palīdzēt nevarēsim.”

Kluba vadība cer 3. jūlijā Uzņēmumu reģistram iesniegt precizētos dokumentus par valdes jauno sastāvu. Tālāki juridiski soļi veicami pēc oficiālo parādu nokārtošanas. “Nevar pārveidot nodibinājumu par biedrību, netiekot galā ar iepriekšējām saistībām. Juridiskā modeļa maiņa dotu iespēju paplašināt biedru loku un noregulēt finanšu lietas – biedrību darbība normatīvajos aktos formulēta daudz precīzāk.

“Klubs būs, sezona būs. Darīsim visu iespējamo, lai komanda turpinātu spēlēt Eirolīgā,” sarunu noslēdza Golubevs.

  +1 [+] [-]

, 2020-07-02 23:46, pirms mēneša
Novik var kādreiz normāli pastrādāt ?

TTT valdes loceklis Jānis Golubevs: "Paralēli gaidām finansējumu no pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme”"

es vismaz redzu, ka "Rīgas satiksmes" valdes loceklis ir arī .. Jānis Golubevs. tiešām tie ir dažādi cilvēki??! grūti pajautāt RS valdes locekļa viedokli??!

https://www.rigassatiksme.lv/lv/par...